Szczecinek: ostra awantura między protestującymi a księdzem. „Masz macicę?”

Szczecinek: ostra awantura między protestującymi a księdzem. „Pokaż macicę!”

Mieszkańcy Szczecinka protestowali wczoraj przeciwko orzeczeniu TK ws. aborcji.  Grupa ludzi zebrała się przed siedzibą posłanki PiS Małgorzaty Golińskiej – uczestnicy zgromadzenia skandowali hasła wymierzone w partię władzy.

 

W pewnym momencie na miejscu protestu pojawił się duchowny rzymskokatolicki, który miał rzekomo przywitać się z demonstrantami słowami „PiS przyszedł”. Mieszkańcy Szczecinka wdali się z nim w dyskusję, zakończoną kłótnią i krzykami. W pewnym momencie grupa młodych kobiet zaczęła wykrzykiwać „Bóg jest kobietą”. Duchowny zaczął się wtedy pukać w czoło i wykonywać obraźliwe gesty.

„Masz macicę? Nie, to wypier****” – wykrzyczały w odpowiedzi młode kobiety. Krzyczały też do niego „Tu jest Polska, nie Watykan”, „Ryj” i „Wracaj do kościoła”.

 

Ksiądz, w trakcie kłótni, rzucił w końcu na ziemię bursę do przenoszenia hostii. Wydarzenie to zostało opisane w następujący sposób przez portal szczecinek.com: „W pewnym momencie gwałtownej dyskusji ksiądz… rzucił na ziemię trzymaną przez siebie cały czas bursę do przenoszenia Najświętszego Sakramentu. Po chwili okazało się, że jest pusta. Ksiądz powiedział jednej z dziewczyn, by ją podniosła”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Na wideo opublikowanym przez „Tygodnik Szczecinecki” na Facebooku widać tego samego księdza, pokazującego potem środkowy palec nadjeżdżającym pojazdom.

/nt/

Źródła: wprost.pl, szczecinek.com

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzy
Jerzy
26 października 2020 07:54

Brawo dziewczyny, tak trzymać.

Rrr
Rrr
26 października 2020 20:44
Reply to  Jerzy

Popieram wszystkie kobiety w 100 procentach ********

Karolina
Karolina
26 października 2020 08:35

I to jest ksiądz to jest następny darmozjazd co on może wiedzieć o cierpieniu kobiet i wychowaniu dzieci

Lehoo
Lehoo
26 października 2020 12:06
Reply to  Karolina

Niezły brzusio sobie wyhodował sługa boży na intratnej posadce

Obserwator
Obserwator
26 października 2020 11:24

Biedakom ze strachu o utratę wpływów pomieszało się w głowach!

Zgredzinka
Zgredzinka
26 października 2020 12:41

I po co się klecha pchał we wnerwiony tłum?
Sam sobie jest winien.
Widać, że nie tylko nasz demon destrukcji stracił słuch społeczny, ale jego poplecznicy też są całkiem mocno oderwani od rzeczywistości.
Żeby przy tak zszarganej opinii i głębokiej demoralizacji, występować jako autorytet moralny … szczyt hipokryzji.

Marek
Marek
26 października 2020 13:04

Piękne samozaoranie się prawicy/kościoła.
Sytuacja mająca być prawilnym dowodem na „hołotę”, „zbydlęcenie” protestujących jest dowodem na coś dokładnie przeciwnego. Nie dość, że ksiądz sam chamem, i hołotą to na dodatek cała sytuacja pokazuje, że nadal pewnych granic protestujący nie przekraczają (choć jestem pewien, że do czasu). Gdyby sytuacja była odwrotna, gdyby to samotny „lewak” stał otoczony przez katolików/narodowców/pisowców to najmniej na co mógłby liczyć to oplucie, a najpewniej wyjechałby stamtąd karetką, albo i karawanem, a księdza nawet nikt nie dotknął.

PS. Skoro dla gądeckiego profanacją kościoła są napisy i przerwanie mszy to zabraknie mu słów gdy zobaczy prawdziwą profanację. A zobaczy, sam swoim gadaniem do tego zachęca i te bariery też wkrótce puszczą.

PS 2: Co jest większą profanacją, pokazanie na mszy transparentu, krzyki nawet, czy wyrzucenie kogoś z domu bożego przez nadstawiających drugi policzek katolików?

Darek
Darek
6 listopada 2020 18:52

Rozwydrzone bydło