Szczecińska Izba Lekarska protestuje przeciwko szkalowaniu przez TVP lekarzy, w tym marszałka Grodzkiego

Medycy spoza UE będą mogli leczyć w Polsce bez nostryfikacji dyplomów! Sejm przegłosował uchwałę

Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie protestuje przeciw zniesławianiu lekarzy przez media państwowe, kiedyś nazywane publicznymi. Chodzi o materiał w regionalnej TVP3, w którym przedstawiono dwa przypadki rzekomego przekazania pieniędzy przez rodziny ciężko chorych pacjentów chirurgowi Tomaszowi Grodzkiemu w czasach, gdy był on dyrektorem szpitala w Zdunowie.

 

TVP 3 powołało się na Radio Szczecin. Pracownik tej rozgłośni (trudno określać go mianem dziennikarza) Tomasz Duklanowski w rozmowie z TVP3 powiedział m.in.: – „Myślę, że tych spraw będzie jeszcze więcej. Wiadomo, że wielu lekarzy bierze łapówki”.

„Wyrażamy kategoryczny sprzeciw wobec wypowiedzi dziennikarza Tomasza Duklanowskiego wyemitowanej na antenie TVP 3 podczas „Kroniki” w dniu 22 grudnia. Treści formułowane przez ww. dziennikarza, sugerujące jakoby wielu lekarzy przyjmowało łapówki, mają znamiona znieważenia i zniesławienia lekarzy i wykazują wysoki stopień szkodliwości społecznej” – napisała w oświadczeniu prezes szczecińskiej izby lekarskiej Magda Wiśniewska. Pismo zostało wysłane do Piotra Demiańczuka szefa oddziału regionalnego TVP w Szczecinie.

 

Swoje pismo prezes Wiśniewska zakończyła następująco: – „Elementarne wydaje się oczekiwanie od wszystkich dziennikarzy, a przede wszystkim od tych, którzy reprezentują media publiczne, powstrzymania się od krzywdzących uogólnień i nieuprawnionych sądów”.

Przypomnijmy, że kuriozalne zarzuty wobec prof. Grodzkiego sformułowało Stowarzyszenie Godność. Pisaliśmy o tym w artykule „Wniosek o ukaranie marszałka Senatu. Grodzki „wypowiadał się publicznie w sprawach objętych tajemnicą lekarską”.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
28 grudnia 2019 14:50

Ktoś wie czy Karczewski brał łapówki?!

Jacek Doliński
Jacek Doliński
28 grudnia 2019 18:54
Reply to  Grzegorz

Nie mając konkretnych dowodów, można jedynie domniemywać, i to nie na publicznym forum – no bo gdzieżby taki kryształowy polityk PiS-u, człowiek pracujący dla samej idei, mógł nawet pomyśleć o czymś takim?

Rafał P
Rafał P
29 grudnia 2019 06:36
Reply to  Grzegorz

I to jest zasadnicze pytanie. Problem w tym, że o ile trudno udowodnić że brał z rączki do rączki i bez świadków, to jeszcze trudniej udowodnić, że nie brał.

Ryszard
Ryszard
28 grudnia 2019 16:06

Zarzuty w sprawie łapówek dla Grodzkiego kuriozalne niestety nie są. Stawiają konkretne osoby, mówią o konkretnych pieniądzach, konkretnych miejscach i konkretnych świadkach. To trzeba po prostu wyjaśnić.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
28 grudnia 2019 18:50
Reply to  Ryszard

A czy te „konkretne osoby” stawiające zarzuty są znane z imienia i nazwiska, czy też są one autorami anonimowych donosów mailowych – tak, jak to było w przypadku pana Guzikiewicza, który na podstawie anonimowego maila wysmażył donos do Centralnego Biura Korupcyjnego (tak napisał!) i z dumą ogłosił to na Twitterze, a potem musiał odszczekać

Ryszard
Ryszard
29 grudnia 2019 11:18

Przekaziory (owszem pisoskie), które opublikowały te oskarżenia, twierdzą, że te osoby wypowiedziały się pod nazwiskiem i są do dyspozycji prokuratury. I niestety elementarna logika każe w to wierzyć. Bo chyba nie wierzysz, że te media blefują w złej wierze, zdając sobie sprawę, że byłby to pierwszy i zarazem ostatni krok do procesu i upadku.