Szczepionki sprzedają się w błyskawicznym tempie. Może ich zabraknąć

Szczepionki sprzedają się w błyskawicznym tempie. Może ich zabraknąć

Szczepionki na grypę w tym roku rozchodzą się niemal w błyskawicznym tempie. Farmaceuci boją się, że niedługo może ich po prostu zabraknąć!

W ciągu zeszłego tygodnia sprzedałem tyle szczepionek, co w całym zeszłym roku” – powiedział w rozmowie z reporterem RMF FM kierownik jednej z aptek w stolicy. Dodał też, że na nowe dostawy szczepionek trzeba się już zapisywać.

 

Po szczepionki, jak zauważają farmaceuci, przychodzą głównie osoby starsze, bo dla nich szczepionki są darmowe lub chociaż częściowo refundowane. Sytuacja może zadać kłam twierdzeniom Ministerstwa Zdrowia, które twierdziło, że szczepionek na grypę wystarczy dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców naszego kraju.

Resort, jak podaje RMF FM, prowadzi już podobno rozmowy nt. sprowadzenia do Polski większej ilości szczepionek – minister zdrowia Adam Niedzielski twierdzi też, że do szczepień będzie namawiał członków rządu i polityków.

 

Będę namawiał wszystkich moich kolegów z rządu, struktur państwowych, do tego, żeby się szczepili” – powiedział Niedzielski.

Szczepienia w tym roku są bardzo ważne ze względu na epidemię koronawirusa. Wystąpienie symptomów COVID u osoby zaszczepionej na grypę ułatwia diagnozę, co może w istotnym stopniu odciążyć służbę zdrowia.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/nt/

Źródło: rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
PawełAntyKlerBart Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bart
Bart

To teoretyczne państwo za rządów pis nie potrafi kompletnie nic. Szczepionek jest ok. 2 mln. Obstawiam, że w tym roku, nawet uwzględniając niechęc Polaków do szczepień, chętnych będzie 3-4 razy tyle. No ale przewidzieć to było zadaniem przerastającym mikroskopijne zdolności umysłowe rządzących.

Paweł
Paweł

Nie masz bladego pojęcia o dystrybucji leków. Nie wypowiadaj się lepiej na ten temat.

AntyKler
AntyKler

I tak większość przyglupow się nie zaszczepi, bo myślą, że im się te IQ 70 jeszcze bardziej obniży. Albo autyzmu jeszcze jakiego dostaną