Szczepionki z Chin. Kto postawi na swoim Morawiecki czy Niedzielski?

Kraje Unii obowiązuje solidarność więc Polska "pożyczy" szczepionki

Jesteśmy świadkami, delikatnie mówiąc, dosyć dziwnej sytuacji ponieważ obserwujemy brak porozumienia pomiędzy premierem a ministrem zdrowia w kwestii sprowadzenia do kraju chińskich szczepionek na koronawirusa – czytamy na rmf24.pl

 

Mateusz Morawicki nie dostrzega powodów, dla których Polacy nie mogliby zostać zaszczepieni preparatami pochodzącymi  z Chin. Odmiennego zdania jest minister zdrowia, który „nie chce ryzykować”.

Zdaniem dziennikarza RMF FM najbliżsi współpracownicy „premiera  już od kilku tygodni interesuje się chińskimi szczepionkami i sondują, jakie zdanie na ten temat mają Polacy”.

Gdyby okazało się, że do Polski może popłynąć rzeka chińskich szczepionek to Morawiecki mógłby odtrąbić swój wielki sukces. W promowaniu samego siebie jest przecież mistrzem.

 

Minister zdrowia Adam Niedzielski jednoznacznie deklaruje „że nie będzie ryzykował zdrowiem Polaków”. Uważa, że pochodzące z Chin preparaty należy najpierw koniecznie przebadać i to nie tylko w polskich ale także w europejskich laboratoriach.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Oficjalny głos Komisji Europejskiej: „jeżeli jakiś kraj UE dokona autoryzacji szczepionek z Chin czy Rosji, to zrobi to tylko na własną odpowiedzialność. Tylko o szczepionkach zatwierdzonych przez Europejskiej Agencję Leków możemy powiedzieć, że są bezpieczne i pewne”.

Kto postawi na swoim? Morawiecki, który, wydaje się, dla politycznych korzyści jest w stanie zrobić wszystko czy Niedzielski próbujący zachować jakieś pokłady zdrowego rozsądku.

/as/

Źródło: rmf24.pl

 

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafapon
Rafapon
3 marca 2021 16:26

Pinokio odstawił już wielki „szoł” sprowadzając największym transportowcem nic niewarte maseczki. Teraz planuje równie wielki i głupkowaty kabaret ze sprowadzaniem szczepionek? Niech wpierw wypróbuje to na sobie.

smętek
smętek
3 marca 2021 19:52

Co ma do rzeczy pogląd Polaków na szczepionki z Chin? Szczepionka, wszystko jedno skąd, powinna mieć atest europejskiego urzędu dopuszczający ją do stosowania. Morawiecki już kupił maseczki więc lepiej niech się wycofa z gry.

kazimierz
kazimierz
4 marca 2021 14:48

pn Morawiecki chce zaszczepic chinska szczepionka siebie swą rodznę prezesa i cały rząd