Szczerski proponuje katolickie paszporty – By Polacy emigrujący nie ulegli lewicującym modom

Szczerski: Wyrażam stanowcze oczekiwanie, że marszałek Tomasz Grodzki odwoła swoją wizytę w Brukseli

To wcale nie jest żart. Profesor Krzysztof Maria Szczerski, szef gabinetu prezydenta RP na stronach swojego życiowego dzieła pt „Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy”, wydanego w 2017 r. postuluje wprowadzenia „paszportu katolickiego”.

Powinien on zawierać „najważniejsze modlitwy i prawdy wiary”. Chodzi o to „By Polacy emigrujący z Ojczyzny do zateizowanych krajów zachodnioeuropejskich nie ulegli tamtejszym lewicującym modom intelektualnym, ale pozostali wierni Bogu i Polsce”. To jeszcze nie wszystko. Minister Szczerski liczy, że Polska będzie dla Europy tym samym, czym był Noe, dla ludzi żyjących przed biblijnym potopem.

„W naszych czasach rodzinę patriarchy i jego samego musi zastąpić grupa społeczna lub cały naród. […] Im szybciej rozpoznamy wśród nas Noego budującego arkę, tym lepiej, tym mniej szkód” – pisze Szczerski.

Jak wynika z lektury dzieła ministra, jest on święcie przekonany, że Polacy mają misję. Pisze, iż odnosi wrażenie, że „wiele krajów czeka na nas, czeka na ojczyznę św. Jana Pawła II, by wskazała na nowo drogę”. I dodaje, że do zbawienia Europy ma nas do tego predestynować „nasz potencjał terytorialny i ludnościowy”.

Jakkolwiek by nie komentować tych „wynurzeń” niepokojące jest to, że autor jest szefem gabinetu Prezydenta RP, kilkakrotnie przymierzany do funkcji Ministra Spraw Zagranicznych.

Bez większej złośliwości dzieło pana profesora można skomentować w czterech słowach: jaki Pan taki kram.

Znajomo w nim pobrzmiewa głoszona wcześniej przez Morawieckiego idea rechrystianizacji Europy, donośnym echem odbija się kompromitująca wypowiedzi Andrzeja Dudy podczas Forum Polsko-Niemieckiego w Berlinie, gdzie prezydent stawiał sobie pytanie „Dlaczego na przykład w sklepie nie można w tej chwili kupić już zwykłej żarówki”.

„Myśl tę prezydent Duda zapewne zaczerpnął ze dzieła Szczerskiego, według którego ta niedobra Unia Europejska „ciągle czegoś zabrania lub coś zakazuje. Nie wolno pomóc jakiejś gałęzi przemysłu, nie wolno palić w piecach węglem, nie wolno wkręcać tradycyjnych żarówek itd., itd.” – skomentował autor artykułu na ten temat Artur Nowak w tygodniku „Newsweek”.

/p/

Źródło: Newsweek

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Waldemar
Waldemar
24 kwietnia 2019 12:10

„Nawracanie Europy”? Ja bym przed takim kropidłem uciekał na koniec świata. Co jak co, ale po prostu trzeba być kompletnie ślepym, by stawiać za wzór i nadymać się w kraju, który buzuje wręcz resentymentami i nienawiścią, gdzie ktoś uznaje za stosowne wywiesić kartkę na drzwiach warsztatu: „Nauczycieli i innych pasożytów nie obsługujemy”, a ksiądz tych ostatnich nazywa „swołoczą”, a inny pali książki i parasolki. No faktycznie, pycha kroczy przed upadkiem.

andre
andre
24 kwietnia 2019 12:22

ogłupiał do reszty,

Waldemar
Waldemar
24 kwietnia 2019 12:47

Ks. Tischner przy takich okazjach cytował Norwida: „Zarozumiałość ich pocieszy, hardość się uda za odwagę, za filozofię stanie cynizm, a wyobraźnia schorowana religii postać weźmie na się”

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
24 kwietnia 2019 12:49

„Polska mesjaszem narodów” – to już było. Mickiewicz, Krasiński, Towiański… Ale po co paszporty? Nie prościej w ogóle zakazać podróży na „zgniły Zachód”? To też już było i to nie tak dawno.

Polak
Polak
24 kwietnia 2019 12:56

No pojebało gościa. A strefa Schengen obowiązuje ?

Wojciech K
Wojciech K
24 kwietnia 2019 13:11

Ale odjechał!Co oni takiego zażywają?Cały czas zachodzę w głowę, jakie procesy biochemiczne zachodzą w mózgach osobników,wygłaszających takie sformułowania.Nie wierzę,że nie ma to nic wspólnego z fizjologią i uszkodzeniem tego cennego organu.No bo w jaki sposób wytłumaczyć takiego odloty?

macros1980
macros1980
24 kwietnia 2019 16:51
Reply to  Wojciech K

To się nazywa procesy gnilne.

Zwinka
Zwinka
24 kwietnia 2019 13:42

Facet ocipiał. Innych słów nie znajduję.

GREG
GREG
24 kwietnia 2019 14:00

IDIOTA!!!!! Takie cymbały są u władzy.

Marek
Marek
24 kwietnia 2019 14:38

Głupek z tytułem profesora do tego prezydenckiego prof. Ciekawe czy po przeczytaniu tego wiekopomnego dzieła jakaś uczelnia zatrudni p. profesora? No na pewno zatrudni go Rydzyk który jest naukowcem podobnego pokroju. A dla Szczerskiego druga nominacja do tytułu „głupek roku”. Bo to ten sam co to zaproponował nauczycielom prokreację zamiast podwyżek

smętek
smętek
24 kwietnia 2019 18:20
Reply to  Marek

Mamy jeszcze UKSW. Tam same „gwiazdy” do tej podobne.

Zwinka
Zwinka
24 kwietnia 2019 16:54

A dlaczego nie krzyże wycinane na czole ?

Rafal P
Rafal P
24 kwietnia 2019 17:02

A temu/tej Krzysiowi/Marysi z tytułem profesorskim do łba nie przyszło, że ludzie z Polski emigrują między innymi dlatego, żeby wreszcie mieć spokój z tą nachalną indoktrynacją polsko-katolicką?

Jabis
Jabis
24 kwietnia 2019 17:27

Jełopie … jełopie zatrudnij się w SOPie! > … doszło do kolejnej kolizji z udziałem samochodu Służby Ochrony Państwa. Pojazd z prezydenckiej świty zahaczył lusterkiem o cywilne auto, które ustąpiło miejsca kolumnie – doniosła radiostacja RMF FM. <

LEM
LEM
25 kwietnia 2019 07:40

Inicjacja naprawy kogo, czego? Naprawy może pedofilii, życia na cudzy rachunek, zbrodni przeciwko ludzkości, kolaboracji, chciwości, rozpusty. Wymieniać można bez końca. Piękne wartości, których szabelką będą niektórzy ciemni rodacy bronić nie tylko w Europie – w Azji koniecznie bo ciemnota tam straszna.

Elżbieta
Elżbieta
25 kwietnia 2019 14:47

Chyba mu pustak na głowę spadł ,pojeb… ich zupełnie ,to teraz będą katolicy naznaczeni paszportem ? Będą każdego pytać jakiego jest wyznania ,czy taśmowo katolik nie katolik ,a Polak i ma paszport katolicki ? Każdy ma prawo decydować o sobie !!! Niedługo będą nam czipy wszczepiać i będziemy się kodem posługiwać ,a nie nazwiskiem . Niech spie…… bo jakiem stara to mnie wkurzył na maksa !!!!! Mieszkam na zachodzie od kilku lat ,i tu ludzie protestanci i katolicy żyją po ludzku ,godnie ,Z kulturą do każdego ,tu każdy jest równy ,nikt karku nie zgina . On mówi o religii o katolikach ,oszuści ,szubrawcy ,brak słów na nich !!!!!

Irean
Irean
25 kwietnia 2019 15:01

Po co wpedzac nasz i tak watly budżet w koszty tych paszportow od czapy…..najprościej będzie zalegalizować katechizmy od pierwszej komunii….dużo wolnych stron , pieczatki można stawiac !!!

daroo
daroo
25 kwietnia 2019 17:41

Panie (O)szczerski a kiedy święta inkwizycja i palenie na stosach, ukrzyżowania jakieś ,Nic? to może choć pręgierz albo chłosta

Krzysztof Mróź
Krzysztof Mróź
2 maja 2019 22:16

Kolejny pomysł ze środowiska parówek smoleńskich (przypominam, że pisowscy naukowcy na przykładzie parówek wyjaśniali jak wybuchły rzekome bomby Putina. A pisowcy inteligenci przyjęli to jako prawdę objawiona i następnie wygłupiali się powielając te banialuki)