Szczerski wyleci? To kara za wkręcenie Dudy przez rosyjskich żartownisiów

Szczerski wyleci? To kara za wkręcenie Dudy przez rosyjskich żartownisi

Politycy PiS znaleźli już winnego wpadki Kancelarii Prezydenta z Rosjanami. Żartownisie z tego kraju zadzwonili do głowy państwa i podali się za sekretarza ONZ. O sprawie, w rozmowie z serwisem WP, opowiedział jeden z urzędników.

 

Telefon zweryfikowany został przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych jako prawdziwy. Nie budził podejrzeń służb w Pałacu Prezydenckim. Nie wzbudził też czujności szefa gabinetu prezydenta odpowiedzialnego za sprawy zagraniczne i szefa gabinetu prezydenta ministra Krzysztofa Szczerskiego”.

Politycy PiS powiedzieli temu samem portalowi, że Szczerski powinien wylecieć. „Powinien podać się do dymisji. Czy prezydent ją przyjmie? Nie musi. Ale to Szczerski zawalił, a sytuacja jest na tyle poważna, że nie wyobrażam sobie, żeby nie zostały wyciągnięte konsekwencje personalne” – stwierdził jeden z prawicowców.

 

Będzie musiał się wytłumaczyć. Zwłaszcza, jeśli ukrywał sprawę przed innymi. To przecież on musiał łączyć Dudę z jego rozmówcami. Szczerski jako szef gabinetu prezydenta ponosi za to odpowiedzialność” – dodał jeszcze inny.

Los ministra Szczerskiego nie jest jeszcze przesądzony, ale wiele wskazuje, że tak katastrofalna wtopa wizerunkowa nie zostanie mu wybaczona przez partyjniaków. „Szczerski to jeden z najbliższych współpracowników głowy państwa. Duda na jego rezygnację nie musi się zgodzić” – nieoficjalnie przyznał przedstawiciel PiS.

Wpadka Dudy i Szczerskiego zostanie zapewne opisana we wszystkich mediach. Nawet zdeklarowani pracownicy krytykują ich za dopuszczenie do tej sytuacji. „Ośmieszenie głowy państwa i Polski, odebranie nam powagi na bezprecednsową skalę. Teraz to będzie hit, nie tylko w rosyjskich mediach. Klasyk wojny hybrydowej” – ocenił na Twitterze były konserwatywny poseł Przemysław Wipler (dawniej PiS).

/nt/

Źródło: wp.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Chermes
Chermes
15 lipca 2020 16:01

Skoro z angielskim Duduś (czy jak mu tam?) ma kłopoty, mógł przecież rozmawiać z nimi po rosyjsku. 🙂

HerodAntypis
HerodAntypis
15 lipca 2020 16:14

Rafał od razu wyczuł falsyfikata a brzydzący się obcymi językami nawet charakterystycznego uskiego akcentu nie wyłapał. Teraz na wszelki wypadek nie będzie odbierał żadnych telefonów w obcych językach.

Zwinka
Zwinka
15 lipca 2020 19:01
Reply to  HerodAntypis

Ale dyskaszyn była wery bardzo.

Zwinka
Zwinka
15 lipca 2020 16:16

Najgorsze jest to, że to wcale nie jest śmieszne. Kupili Pegasusa do śledzenia opozycji, a nie wiedzą, co się dzieje pod samym nosem. Jeśli tak pracują służby ochrony państwa, to jego „głowa” nie zauważy nawet, że już nas rozebrano. rozebrano.

Janina
Janina
15 lipca 2020 17:18

Nadeszła pora na przewietrzenie pałacu. Gruntownie, począwszy od Szczerskiego. Ci nieudacznicy ośmieszają Wysoki Urząd – nie mylić z panem Dudą. A do pana Dudy to miałabym taką życzliwą propozycję : aby wprowadził fajny zwyczaj pałacowy, zapraszając byłych Prezydentów i Pierwsze Damy na kurtuazyjne spotkania, np. na „czwartkowe obiady”. Niekoniecznie co tydzień, może raz w miesiącu, albo raz na kwartał ? Panie sobie miło pokonwersują o życiu codziennym, dzieciach, wnukach, może się polubią, może potem użyją swoich wpływów na mężów. A że mogą, to wiemy, wszak szyja kręci głową. Panowie też spokojnie wymienią poglądy, bo Polak jak najedzony i po „kielonku” to łagodnieje. A i pan Duda może wiele skorzystać od starszych, doświadczonych kolegów, sporo może się nauczyć – wszak bardzo lubi się uczyć i robi to cały czas. Nauki i rady można pobierać nie tylko od jednego prezesa czy fałszywych i niekompetentnych „doradców” w pałacu, ale od wielu innych mądrych i życzliwych osób. Propozycja pod rozwagę, z życzliwością .

smętek
smętek
15 lipca 2020 17:33

Przepraszam, a jakie znaczenie ma dla nas co stanie się ze Szczerskim? Nie zostawią go bez wysokich apanaży. W ostateczności powołają jakąś nową Narodową Fundację np. do promowania smoka wawelskiego.