Szczerski wyleci? To kara za wkręcenie Dudy przez rosyjskich żartownisiów

Szczerski wyleci? To kara za wkręcenie Dudy przez rosyjskich żartownisi

Politycy PiS znaleźli już winnego wpadki Kancelarii Prezydenta z Rosjanami. Żartownisie z tego kraju zadzwonili do głowy państwa i podali się za sekretarza ONZ. O sprawie, w rozmowie z serwisem WP, opowiedział jeden z urzędników.

 

Telefon zweryfikowany został przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych jako prawdziwy. Nie budził podejrzeń służb w Pałacu Prezydenckim. Nie wzbudził też czujności szefa gabinetu prezydenta odpowiedzialnego za sprawy zagraniczne i szefa gabinetu prezydenta ministra Krzysztofa Szczerskiego”.

Politycy PiS powiedzieli temu samem portalowi, że Szczerski powinien wylecieć. „Powinien podać się do dymisji. Czy prezydent ją przyjmie? Nie musi. Ale to Szczerski zawalił, a sytuacja jest na tyle poważna, że nie wyobrażam sobie, żeby nie zostały wyciągnięte konsekwencje personalne” – stwierdził jeden z prawicowców.

 

Będzie musiał się wytłumaczyć. Zwłaszcza, jeśli ukrywał sprawę przed innymi. To przecież on musiał łączyć Dudę z jego rozmówcami. Szczerski jako szef gabinetu prezydenta ponosi za to odpowiedzialność” – dodał jeszcze inny.

Los ministra Szczerskiego nie jest jeszcze przesądzony, ale wiele wskazuje, że tak katastrofalna wtopa wizerunkowa nie zostanie mu wybaczona przez partyjniaków. „Szczerski to jeden z najbliższych współpracowników głowy państwa. Duda na jego rezygnację nie musi się zgodzić” – nieoficjalnie przyznał przedstawiciel PiS.

Wpadka Dudy i Szczerskiego zostanie zapewne opisana we wszystkich mediach. Nawet zdeklarowani pracownicy krytykują ich za dopuszczenie do tej sytuacji. „Ośmieszenie głowy państwa i Polski, odebranie nam powagi na bezprecednsową skalę. Teraz to będzie hit, nie tylko w rosyjskich mediach. Klasyk wojny hybrydowej” – ocenił na Twitterze były konserwatywny poseł Przemysław Wipler (dawniej PiS).

/nt/

Źródło: wp.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ZwinkasmętekJaninaHerodAntypisChermes Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Chermes
Chermes

Skoro z angielskim Duduś (czy jak mu tam?) ma kłopoty, mógł przecież rozmawiać z nimi po rosyjsku. 🙂

HerodAntypis
HerodAntypis

Rafał od razu wyczuł falsyfikata a brzydzący się obcymi językami nawet charakterystycznego uskiego akcentu nie wyłapał. Teraz na wszelki wypadek nie będzie odbierał żadnych telefonów w obcych językach.

Zwinka
Zwinka

Ale dyskaszyn była wery bardzo.

Zwinka
Zwinka

Najgorsze jest to, że to wcale nie jest śmieszne. Kupili Pegasusa do śledzenia opozycji, a nie wiedzą, co się dzieje pod samym nosem. Jeśli tak pracują służby ochrony państwa, to jego „głowa” nie zauważy nawet, że już nas rozebrano. rozebrano.

Janina
Janina

Nadeszła pora na przewietrzenie pałacu. Gruntownie, począwszy od Szczerskiego. Ci nieudacznicy ośmieszają Wysoki Urząd – nie mylić z panem Dudą. A do pana Dudy to miałabym taką życzliwą propozycję : aby wprowadził fajny zwyczaj pałacowy, zapraszając byłych Prezydentów i Pierwsze Damy na kurtuazyjne spotkania, np. na „czwartkowe obiady”. Niekoniecznie co tydzień, może raz w miesiącu, albo raz na kwartał ? Panie sobie miło pokonwersują o życiu codziennym, dzieciach, wnukach, może się polubią, może potem użyją swoich wpływów na mężów. A że mogą, to wiemy, wszak szyja kręci głową. Panowie też spokojnie wymienią poglądy, bo Polak jak najedzony i po „kielonku”… Czytaj więcej »

smętek
smętek

Przepraszam, a jakie znaczenie ma dla nas co stanie się ze Szczerskim? Nie zostawią go bez wysokich apanaży. W ostateczności powołają jakąś nową Narodową Fundację np. do promowania smoka wawelskiego.