Szczyt hipokryzji! Był bohaterem dopóki nie okazało się, że jest gejem

Szczyt hipokryzji! Był bohaterem dopóki nie okazało się, że jest gejem

Prawicowa Telewizja Republika bije rekordy hipokryzji. Pracownicy stacji dopuścili się samocenzury i usunęli materiał o samotnym mężczyźnie, który zaadoptował kilkuletnią dziewczynkę. Zabieg zastosowano po tym, gdy okazało się, że jest on homoseksualistą.

 

Włoch, Luca Trapanese, jako nastolatek stracił przyjaciela. Po tym wydarzeniu nawrócił się i udał na pielgrzymkę do Lourdes; postanowieniem mężczyzny było odtąd wspieranie chorych i potrzebujących. Kierując się chrześcijańskimi wartościami miłosierdzia, Trapanese zaadoptował chorą na zespół downa dziewczynkę. Zachowanie Włocha budzi podziw. Nic więc dziwnego, że materiał o nim został udostępniony przez Telewizję Republika.

Konserwatywni redaktorzy zamieścili na swojej stronie artykuł o życiu i charytatywnej działalności Trapanese. Czytelnicy mogli się z niego dowiedzieć o tym, że Włoch prowadzi dobroczynne stowarzyszenie „A Ruota Libra Otus” i opiekuje się niepełnosprawnymi dziećmi. Prawicowcy zupełnie pominęli to, że dobrodziej jest członkiem społeczności LGBT i zdeklarowanym gejem.

 

Gdy orientacja seksualna Włocha wyszła na jaw, artykuł pośpiesznie zdjęto ze strony telewizji. W internecie nic jednak nie ginie i do tej pory znaleźć go można w „Internet Archive”. Usunięto nawet zdjęcia Trapanese i jego adoptowanej córki, choć – jak przyznali sami redaktorzy – „wyciskały łzy” z oczu.

Zachowanie dziennikarzy Telewizji Republika trudno wytłumaczyć w racjonalny sposób. Najlepszym podsumowaniem kuriozalnej sytuacji jest komentarz zamieszczony przez jednego z internautów: „Jakby założył sutannę to by go za świętego mieli”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Tornare a casa è sempre bello! Ph. Emanuele Cigliuti #marzanoappio #casa #gattogiorgio #alba #nataperte #estate2019

Post udostępniony przez Luca Trapanese (@trapaluca)

 

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
LukeKatarzynasmętekWalerianda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Walerianda
Walerianda

Niestety TV – Republika, nie popierana przez moją skromną osobę postąpiła właściwie.

smętek
smętek

Poproszę uprzejmie o uzasadnienie decyzji tego co się tv Republika nazywa. Chciałbym wiedzieć co dyskwalifikuje człowieka dobrego serca.

Luke
Luke

dla katotalibów kade miosierdzie musi by okraszone nienawiścią – nie można być gejem i dobrym człowiekiem, w małych główkach katoli to się nie mieści.. jak mawiał poeta opisując katolików z polszy „twej małej główki kształcik owalny – a w główce móżdżek proporcjonalny „

Katarzyna
Katarzyna

Brawo dla Pana wstyd TV R