Szef gabinetu Dudy o Żydach – jak słoń w składzie porcelany

Szczerski: Wyrażam stanowcze oczekiwanie, że marszałek Tomasz Grodzki odwoła swoją wizytę w Brukseli

„Wszyscy znamy szlachetnych i dobrych Żydów i znamy głupich i złych Żydów, znamy dobrych i szlachetnych Polaków i głupich i złych Polaków” – palnął Krzysztof Szczerski w Porannej Rozmowie RMF FM. Intencją szefa gabinetu Andrzeja Dudy było zapewne rozładowanie napięcia w trudnych ostatnio polsko-izraelskich relacjach. Wyszło jak w powiedzonku o słoniu w składzie porcelany. Trudno będzie po tym przeczyć twierdzeniu, że Polacy „wyssali antysemityzm z mlekiem matki”.

Choć wiele jest prawdy w wypowiedzi pana ministra, to dyplomacji niestety za grosz. Skojarzenie z równie „zręcznymi” słowami Mateusza Morawieckiego na konferencji w Monachium nasuwa się samo i to natychmiast.

„Oczywiście nie będzie to karane, jeżeli ktoś powie, że byli polscy zbrodniarze, tak jak byli żydowscy zbrodniarze, tak jak byli rosyjscy zbrodniarze, ukraińscy zbrodniarze, nie tylko niemieccy” – powiedział tam szef polskiego rządu.

„Informowaliśmy o tym, że konflikt polsko-izraelski wkracza w zupełnie nową fazę. Władze Izraela zapewniały co prawda, że wypowiedzi Benjamina Netanjahu o rzekomej współpracy Polaków z Niemcami przy zabijaniu Żydów nie było. Jednak słowa nowego szefa izraelskiej dyplomacji Israela Katza nie pozostawiają już wątpliwości. Powiedział między innymi, że „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”- wyjaśniał swoje stanowisko szef gabinetu Dudy.

/p/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Klari
Klari
18 lutego 2019 17:47

Dzisiejsi politycy z PIS-u, już na starcie popełnili błąd. Błąd, polegający na tym, że w ogóle zostali politykami.

Kos
Kos
19 lutego 2019 00:36

Ta cala nienawisc do Zydow, zakorzeniona przez kosciol, swiadczy tylko o glupocie katolikow. Nienawidza Zydow a modla sie do Zyda.

Witold
Witold
19 lutego 2019 01:33

Trzeba pamiętać, że politycy, zwłaszcza prawicowi populiści, przemawiając na różnego rodzaju uroczystościach i szczytach przeważnie adresują swoje przemówienia do SWOJEGO ELEKTORATU. Netanjahu w roku wyborczym Izraela chce przypodobać się ultraprawicowym nacjonalistom izraelskim, a nie dba o to, że urazi wrażliwość Polaków, bo obecnie Polska nie liczy się, jako ważny i niezależny gracz, tylko klient Ameryki, aktualnie rządzonej przez Trumpa. Oczywiście, słowa Netanjahu są złe , krzywdzące, a słowa jego ministra spraw zagranicznych jeszcze bardziej obraźliwe. Polski rząd usiłuje narzucić narrację o wyłącznie szlachetnych Polakach ratujących masowo Żydów, co oczywiście oburza Żydów pamietających Holokaust. Błędem było przede wszystkim, godzenie się na ten szczyt w Warszawie, który absolutnie NIE leżał w interesie Polski (raczej w interesie Trumpa, żeby rozbijać UE) i który dał okazję tym wystąpieniom, w efekcie których mamy poważny kryzys dyplomatyczny. Dodatkowym efektem tego kryzysu jest wysyp żydożerczych komentarzy w Internecie.

Bart
Bart
19 lutego 2019 06:21

O ile pamiętam, Duda w czasie swojej kampanii zachwalał Szczerskiego, że to naukowiec, że intelekt, że jakiś dorobek. A tu okazuje się, że plecie coś bez sensu. Nawet w urzędzie gminy byłby obciążeniem.

Ana
Ana
19 lutego 2019 12:53

Patrząc na dzisiejszych narodowców i PiS, który ich jawnie rozpieszcza i hołubi, nie dziwi fakt takiego, a nie innego widzenia Polski z jej międzywojennym i powojennym antysemityzmem,oraz wojennym szmalcownictwem. Wystarczyło, zerknąć na poczynania Rybaka i jego nacjonalistycznych kolesi, którzy w asyście policji, spokojnie wykrzykiwali antysemickie hasła w czasie uroczystości państwowych w obozie zagłady w Oświęcimiu. Ci ,,patrioci” antysemityzm na 100% wyssali z mlekiem matki, a podobnych im debili we współczesnej Polsce jest setki tysięcy, o czym świadczą fora internetowe, aż gorące od nienawiści. A dzieje się to w czasie pokoju, więc proszę sobie wyobrazić do czego ci ludzie zdolni byliby w czasie wojny i powszechnego holokaustu. Wiemy, że szmalcownicy byli o niebo niebezpieczniejsi od gestapowców, ponieważ stanowili zło ukryte, zło, którego niejednokrotnie się nie spodziewano po sąsiadach, znajomych, czy współmieszkańcach, a zarazem współtowarzyszach wojennej niedoli. Wiadomo, żyd na 100% spodziewał się ciosów od Niemców, a tymczasem często dostawał nóż w plecy od Polaków. Wypieranie się tego podobne jest do żalu za grzechy po spowiedzi, na której powiedziało sie spowiednikowi tylko te grzechy, które były dla nas wygodne. a to oznacza, ze i zal za grzechy i cała spowiedź jest nie warta funta kłaków, a tym bardziej rozgrzeszenia. .