Szef Izby Dyscyplinarnej SN może z hukiem wylecieć z Uniwersytetu Warszawskiego

Szef Izby Dyscyplinarnej SN może z hukiem wylecieć z Uniwersytetu Warszawskiego

„Wyższe pensje dla sędziów Izby Dyscyplinarnej SN to premia od Ziobry za ześwinienie”- napisał w „Gazecie Wyborczej” bez ogródek profesor Wojciech Sadurski. Z pewnością nie przewidział, że konsekwencje tej wypowiedzi mogą dotknąć niewinnego studenta Uniwersytetu Warszawskiego, a tak właśnie się stało i to w myśl zasady uderzyć w stół, a nożyce się odezwą.

Chodzi o powołanego we wrześniu do pełnienia urzędu w Izbie Dyscyplinarnej dr hab. Jana Majchrowskiego, który zamieścił notatkę, na temat prof. Wojciecha Sadurskiego na planie zajęć jednego ze studentów i odmówił uznania go.

 „Ten wykładowca nie odpowiada poziomowi, który uważam za właściwy i odpowiedni dla profesora UW. W związku z tym nie akceptuję tego planu” – napisał Majchrowski o prof. Wojciechu Sadurskim. Za te słowa grozi sędziemu postępowanie dyscyplinarne.

Prof. Sadurski oznajmił, że rozważa wystąpienie w tej sprawie na drogę sądową. W rozmowie z RMF FM, oświadczył, że dr hab. Jan Majchrowski „wykorzystał niewinnego studenta jako swojego zakładnika w prywatnej vendetcie przeciwko mnie”.  Zdaniem profesora wpis sędziego SN narusza jego dobra osobiste.

„Odręczne komentarze dr hab. Jana Majchrowskiego, prof. UW, na planie studiów naszego studenta odebraliśmy jako oburzające, naruszające kulturę i dobre obyczaje akademickie, a przez to głęboko sprzeczne z etosem Uniwersytetu Warszawskiego i uniwersytetu w ogóle” – oświadczył w reakcji na sprawę dyrektor Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych UW dr hab. Marek Węcowski. Dodał, że „wyrażamy zdecydowaną dezaprobatę dla takich działań i wyciągamy z tego konsekwencje zgodnie z naszymi kompetencjami jako Dyrekcji Kolegium MISH”.

Sam zainteresowany stwierdził, że jego zdaniem zachowanie dyrekcji kolegium jest zupełnie nie do przyjęcia. „Bezprecedensowe to jest pisanie, że profesor UW się ześwinił w związku z tym, że korzysta ze swoich praw obywatelskich. Niech sobie komentują, jak chcą” – oświadczył Majchrowski w rozmowie z RMF FM, nawiązując do artykułu z „GW”.

/jp/

Źródło: Onet.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o