Szef nadgorliwych policjantów odwołany

Szef nadgorliwych policjantów odwołany

Zaczęło się od tego, że w listopadzie ubiegłego roku dom, w którym mieszka 14-letni Maciej Rauhut odwiedziło dwóch policjantów. Rzecz działa się w miejscowości Krapkowice. „Mundurowi powiedzieli nastolatkowi, że za udostępnienie w internecie informacji o Strajku Kobiet może grozić mu odpowiedzialność karna oraz wieloletni pobyt w zakładzie poprawczym i więzieniu” – czytamy na gazeta.pl.

 

Sprawa stała się głośna w całym kraju i spowodowała, że krapkowiccy policjanci doświadczyli sporej, dodajmy zasłużonej, krytyki. W efekcie wspomnianego incydentu pracę stracił szef policji w Krapowicach podinsp. Józef Chudoba. Zgodę na jego odwołanie wydał starosta krapkowicki Maciej Sonik

„Wniosek komendanta wojewódzkiego na podstawie ustawy o policji zaopiniowałem pozytywnie 4 grudnia, mając na względzie reakcję opinii publicznej w związku z ostatnimi działaniami krapkowickiej komendy oraz w trosce o utrzymanie poziomu zaufania społecznego do policji w Krapkowicach. Podkreśliłem przy tym, że przez ostatnie lata poziom bezpieczeństwa w powiecie krapkowickim wzrastał i wcześniejszą współpracę z komendantem oraz działania krapkowickich policjantów oceniam wysoko” – oświadczył Sonik w rozmowie  GW.

 

Przypominamy, że nadgorliwi podkomendni Chudoby sprawę 14-letniego Macieja skierowali do sądu, który na szczęście odmówił wszczęcia postepowania wobec nastolatka. Ten zaś zapowiedział, że w dalszym ciągu będzie propagował informacje związane ze Strajkiem Kobiet bo to jego prawo do wyrażania własnych poglądów.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Skąd w głowach niektórych mundurowych biorą się takie pomysły jak ten przypomniany powyżej? Krapkowicki starosta także nie zdobył się na jednoznaczne potępienie działań lokalnej policji. Gdyby nie akcja medialna dzielni policjanci pewnie zaczęliby represjonować np. dziesięciolatków..

/as/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
13 stycznia 2021 16:30

Słabe. Przełożonym tych milicjantów był kamiński a nie ten podinspektor. To kamiński wydał rozkazy do takich form represji. Szefa więc nie zdymisjonowano, po prostu zrobiono kozła ofiarnego z najniżej postawionego w hierarchii. Tak samo jest zawsze, tak samo było jak duda dał ciała i dał się wkręcić, zamiast niego poświęcono jakiegoś urzędnika, który akurat miał dyżur i jego sekretarkę.

Waldemar
Waldemar
14 stycznia 2021 12:33
Reply to  Marek

Pełna zgoda. W całej Polsce, jak w stolicy, zaczął obowiązywać jeden prikaz: „Działanie a nie negocjowanie”. Więc policjanci działali jak powyżej. A pamietam, jak osłaniali nas na manifestacjach KODu. Skąd t zmiana? Ano, wtedy PiS czuł się o niebo pewniej, proste jak obręcz…

Dociekliwy
Dociekliwy
13 stycznia 2021 17:53

Zwolnijcie ze zwalnianiem. Lewica by chciała zwalniać, prawica by chciała zwalniać to kto do diabła będzie pracował i gdzie???

Vfthhg
Vfthhg
14 stycznia 2021 14:24
Reply to  Dociekliwy

Oho. Pies

Dociekliwy
Dociekliwy
14 stycznia 2021 15:43
Reply to  Vfthhg

Pudło Vfthhg :o) kombinuj dalej.
Sędzia wyda wyrok nie pomyśli komentujących – zwolnić sędziego, prezesa sądu, a najlepiej wszystkich bo to wiadomo przekupni kolesie. Powołać nowych.
Prokurator nie działa tak jak oczekują strony – zwolnić bo to wiadomo (człowiek Ziobry lub UBecki pomiot), a najlepiej wszystkich w zwyż bo działa na ich polecenie.
Nauczyciel w szkole czy przedszkolu, opiekunka w żłobku nie dopilnował, nie zachował się zgodnie z oczekiwaniami – zwolnić i dyrekcję też i kuratora i kogo tam jeszcze bo odpowiadają za pracownika. I na kase do Biedronki, a co.
Lekarz, pielęgniarka, ratownik medyczny ? Noo lekarze wiadomo łapówkarze – zwolnić A co. Pielęgniarki, ratownicy – nie podoba się won tyłki Niemcom podcierać.
Usatysfakcjonowani rodacy odejdą od taśm produkcyjnych, zejdą z pola ściągną gumiaki i zastąpią tych wszystkich wrednych nierobów, oszustów, łapówkarzy ( może też idiotów bo to najpierw latami chodzi do szkół różnych, a potem marudzi, że mało zarabia)
Tym razem padło na policjantów stąd mój komentarz.