Szef Orlenu „nie kiwnie nawet palcem bez zgody prezesa PiS”

Orlen łupi Polaków? Refundujecie rządową telewizję zrefundujcie też płyn do dezynfekcji rąk!

Jako jeszcze niedawny mieszkaniec Pcimia, Daniel Obajtek miał prawo w stolicy się zgubić i o to posądza go „Fakt” pytając, czy pomylił gabinety. Szybko się jednak poprawia: nie chodzi o gabinety, a raczej o rolę.

W ubiegłym tygodniu pan Obajtek widziany był aż dwukrotnie, jak wychodził… z siedziby prezesa PiS przy ul. Nowogrodzkiej, a przecież stojąc od ponad dwóch miesięcy na czele jednej z największych spółek giełdowych w Polsce – PKN Orlen urzęduje niedaleko placu Bankowego w Warszawie.

Nowy szef Orlenu ma za zadanie wyczyścić spółkę z ludzi, którzy zostali tam z czasów Platformy.

Informator dziennika, komentując jego wizyty na Nowogrodzkiej mówił, że Obajtek „nie kiwnie nawet palcem bez zgody prezesa PiS”. A widać miał ochotę trochę pokiwać, więc przyszedł po zgodę…

Przypomnijmy: na początku lutego Rada Nadzorcza PKN ORLEN dokonała zmian w składzie Zarządu Spółki. Ze stanowiska prezesa odwołany został Wojciech Jasiński – stary druh prezesa PiS jeszcze z czasów Porozumienia Centrum – a pełnienie tej funkcji powierzono Danielowi Obajtkowi, który jednocześnie złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa Zarządu Energa SA.

Przed objęciem stanowiska prezesa zarządu Energi SA Obajtek sprawował funkcję prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, gdzie – jak podkreśla Orlen – zarządzał liczącą 11 tys. załogą i odpowiadał za budżet w wysokości 27 mld zł. „Realizując postawione zadania, Daniel Obajtek usprawnił procesy związane z wydatkowaniem wielomiliardowych środków z funduszy unijnych i krajowych. Zoptymalizował koszty funkcjonowania ARiMR i zreformował ją pod względem organizacyjnym. Od 2006 roku pracując w samorządzie skutecznie zrealizował szereg inicjatyw rozwojowych i z powodzeniem przeprowadził wiele inicjatyw infrastrukturalnych” – pisała spółka w komunikacie tuż po zatrudnieniu Obajtka. Wielu zapamiętało go z roli „wójta czekolady”, którą w Pcimiu pełnił do 2015 roku.

/jp/

Źródło: Fakt

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
bartJACENTYMaciek123454321Polka gorszego sortu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Spec od rozwałki znów w akcji. Co by tu jeszcze spieprzyć, panowie?

bart
bart

Obajtek to modelowy przykład i przypadek pisoskiej (właśnie tak: pisoskiej – to nowa patriotyczna ortografia by minister edukacji Zalewska) zgnilizny. Nakraść, napsuć, a po nas choćby ruscy. Ruscy to w sumie nawet chętnie, prawda panie Maciarewicz?

Maciek123454321
Maciek123454321

No, ten to jest murowanym kandydatem do pierdla. Będzie odpowiadał za niegospodarność, albowiem posypały się już setki, jeśli nie tysiące pozwów sądowych od ludzi pozwalnianych niezgodnie z Kodeksem Pracy. I przyjdzie Państwu Polskiemu zapłacić milionowe odszkodowania. Obajtek będzie odpowiadał za narażenie Polski na olbrzymie straty budżetowe. Obajtek – Bezmajtek.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Szkoda, że nawet dożywocie nie wyrówna strat, jakie ten bałwan już spowodował i jakie jeszcze ściągnie. To nie jest sprawiedliwość.

JACENTY
JACENTY

Polecam wszystkim poczytanie o przeszłości Obajtka. Włos się jeży na głowie. Kaczor to jednak ma talent do wynajdywania takich.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Z wdzięczności za bezkarność zrobi wszystko, co mu każą. Nie rozumiem, jak może myśleć, że mu to wszystko ujdzie na sucho. Chociaż może on po prostu NIE MYŚLI. To by wiele wyjaśniało.