Szef PE: polski rząd musi zareagować na szerzenie nienawiści

Szef PE: polski rząd musi zareagować na szerzenie nienawiści

Na skandaliczny happening katowickich narodowców, którzy w sobotę na szubienicach powiesili portrety opozycyjnych polskich europosłów, zareagował szef Parlamentu Europejskiego.

Antonio Tajani stwierdził na Twitterze: – „Napiszę do premier Beaty Szydło. Konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa posłom do PE tak, aby bez obaw mogli wyrażać niezależne opinie. Konieczne jest także przeciwstawienie się tym, którzy szerzą nienawiść poprzez pokazywanie skandalicznych zdjęć powieszonych polityków”. Wpis opublikował po angielsku i polsku.

Sprawą zajęła się policja i prokuratura. Śląski KOD złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Minister sprawiedliwości – prokurator generalny Zbigniew Ziobro przyznał, że toczy się postępowanie sprawdzające. Stwierdził natomiast, że „nie podoba mu się” taka forma demonstracji, ale zaraz po tym dodał, że opozycja… sama jest sobie winna, gdyż ma „eskalować” sytuację i przyzwalać na takie działania we własnym środowisku.

Ziobro przywołał przykład z demonstracji przeciw rządowi, na której pojawił się plakat ze strzelbą wycelowaną w kaczkę. – „Akcja wywołuje reakcję” – stwierdził szef resortu sprawiedliwości. Wpisał się tym samym w „usprawiedliwiającą” retorykę rzeczniczki PiS Beaty Mazurek, komentującej swego czasu na bandyckie zachowania narodowców w Radomiu.

Jak informowaliśmy, portrety sześciu europosłów opozycji zawisły w sobotę na szubienicach w centrum Katowic. Był to element manifestacji narodowców z m.in. ONR i Młodzieży Wszechpolskiej. Zarzucają oni „zdradę” członkom Parlamentu Europejskiego, którzy głosowali za rezolucją, według której PiS-owskie reformy sądownictwa zagrażają praworządności w Polsce.

/p/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Polka gorszego sortuZwinkaandamagdalena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
magdalena
magdalena

Ten manifest nienawiści bardzo się podoba pisiorom, jeszcze przyklasnęli by jakby się krzywda stała opozycjonistom. W razie czego powiedzieli by: to nie my, to narodowcy, a po cichu cieszyli by się z takiego obrotu sprawy.

anda
anda

No nie wiem. Każdy przyzwoiity człowiek wie, co powinien zrobić rząd. I każdy też wie, że rzad tego nie zrobi. Albo zrobi coś wręcz przeciwnego. Jak to powiedział błaszczak: policja nie jest od oceniania, co jest łamaniem prawa. W zasadzie więc przyznał, że policja służy wyłącznie nękaniu opozycji

Zwinka
Zwinka

W bardzo prosty sposób można przetestować odporność na podobne zachowania „dorodnej” młodzieży.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Ukłony od Kalego. Ciekawe, kiedy mu pomnik wystawią jako swojemu ideowemu ojcu… Ale nie! Przecież Kali z Afryki! Uchodźca i imigrant! Niech nas ręka boska broni!