Szef PKW o wykorzystywaniu przez Jakiego służbowego auta w kampanii: „To nieetyczne” (film)

Promotor i recenzenci pracy doktorskiej Jakiego "to specjaliści w dziedzinie lotnictwa, a nie więziennictwa"

„Takie praktyki budzą wątpliwości” – powiedział przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński. Tak w radiu TOK FM skomentował korzystanie przez Patryka Jakiego z ministerialnych limuzyn podczas kampanii samorządowej.

Hermeliński dodał, że kandydaci w wyborach samorządowych, którzy zasiadają w rządzie, nie powinni, prowadząc kampanię, korzystać z ministerialnych limuzyn. – „Dla jasności, pewnej przejrzystości, uczciwości należałoby się od tego powstrzymywać. Trudno powiedzieć, czy tego typu praktyki rażąco naruszają prawo, ale myślę, że one budzą wątpliwości” – powiedział szef PKW. Zapytany przez dziennikarza stacji, czy wykorzystywanie resortowych aut można zakwalifikować jako nieetyczne, Hermeliński odpowiedział: – „Można rzeczywiście to tak określić”.

https://twitter.com/fe_ministka/status/1034551535982833664

TOK FM powołuje się na nagranie w mediach społecznościowych, na którym widać Patryka Jakiego, który wsiada do służbowego auta po wyborczym spotkaniu z mieszkańcami warszawskiego Gocławia.

bt

Źródło: TOK FM

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Polka gorszego sortu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Rządową limuzyną czy tramwajem na gapę – w sumie niewielka różnica. Tak czy siak na koszt podatnika. Łatwo się przyzwyczaić, że wszystko ma się za frajer. Frajer suweren zapłaci i jeszcze będzie się cieszył.