„Szef promocji w Caritas Polska prowadzi firmę PR, która… obsługuje Caritas Polska”

Haracz za pracę w placówkach dotowanych przez Unię Europejską?

„Szef promocji w Caritas Polska prowadzi firmę PR, która… obsługuje Caritas Polska. Czyli Caritas płaci mu podwójnie” – podsumowała sytuację jedna z internautek. A chodzi o szefa Centrum Medialnego Caritas Roberta Kazimierskiego, którego firma PR dostaje zlecenia i pieniądze od… Caritas – informuje oko.press.

 

Kazimierski w Caritas Polska zaczął pracować pod koniec 2017 roku. W krótkim czasie został dyrektorem Centrum Medialnego w tej instytucji. Wcześniej był prezesem fundacji Glocal Business, która po rozpoczęciu przez Kazimierskiego działalności w Caritas, powołała spółkę Commee Bridge. Na portalu LinkedIn Kazimierski przedstawia się jako jej dyrektor naczelny.

Na stronie Commee Bridge napisano, że zajmuje się ona PR-em, komunikacją, organizacją eventów i kontrwywiadem gospodarczym. – „Od 2017 roku realizuje umowę na zarządzanie komunikacją największej organizacji społecznej w Polsce, Caritas Polska” – można przeczytać na stronie.

 

Według oko.press, zlecenia z Caritas popłynęły szerokim strumieniem. I tak na przykład za organizację i koordynowanie „Niedzieli Świętego Franciszka” Commee Bridge wystawiła Caritas Polska rachunek w wysokości 111 475 zł. Ponad 50 tys. zł firma Kazimierskiego zarobiła na promowaniu świecy Caritas i charytatywnego SMS-a.

Z opublikowanych na portalu wp.pl danych wynika, że w 2018 r. Caritas Polska otrzymała rekordową kwotę dotacji rządowych. Cztery ministerstwa, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Kancelaria Senatu i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wypłaciły Caritas dotacje w wysokości 24 mln zł. Dla porównania w 2016 roku było to 6 mln zł.

bt

Źródło: oko.press

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ZbyszekHerodAntypisDan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dan
Dan

U Owsiaka działa to na podobnej zasadzie. Ale nie, nie ruszamy Owsiaka on jest nasz.

HerodAntypis
HerodAntypis

Po akcji Owsiaka pozostają ślady w szpitalach w postaci sprzętu medycznego dzięki któremu wielu ludzi zamiast leżakować na cmentarzach chodzi po ulicach. Albo po prostu chodzą zamiast jeździć na wózkach. A w Caritasie sprzedaj świeczkę wydymaj owieczkę. Taki kompleks rzemieślnika wobec artysty.

Zbyszek
Zbyszek

To już przekracza ludzkie pojęcie. Już nawet Boga okradają.