Szef radnych KO przeciwko ulicy im. Kaczyńskiego. Przynajmniej dopóki rządzi PiS

Szef radnych KO przeciwko ulicy im. Kaczyńskiego. Przynajmniej dopóki rządzi PiS

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w czasie walki o prezydenturę kraju obiecał, że przygotuje wniosek o ustanowienie w stolicy ulicy im. Lecha Kaczyńskiego.

 

Pomysł nie spodobał się szefowi klubu radnych KO Jarosławowi Szostakowskiemu. Samorządowiec odniósł się do niego podczas spotkania Rady Miasta, kiedy to odważnie skrytykował propozycję nazwania warszawskiej ulicy im. Kaczyński

Rzecz ostatnia dotycząca ulicy Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Chciałem złożyć jednoznaczną deklarację: dopóki w Polsce rządzi PiS, ja uważam, że nadawanie ulicy w Warszawie imienia Lecha Kaczyńskiego byłoby skrajnie upolitycznione” – zadeklarował w swoim wystąpieniu przedstawiciel klubu KO. „Jestem przeciw i apeluję do pana prezydenta Rafała Trzaskowskiego o to, żeby dopóki w Polsce rządzi PiS, nie występował z takim wnioskiem”.

 

Trzaskowski, przy takim obrocie sytuacji, najpewniej będzie musiał zrezygnować z pomysłu uhonorowania zabitego w katastrofie pod Smoleńskiem polityka.

Opinia bardzo zainteresowała dociekliwych dziennikarzy TVP Info, którzy najwidoczniej myśląc, że radny wycofa się z tych słów, ponownie go o nie zapytała.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Szostakowski jednak pozostał na swoim stanowisku, a nawet dodatkowo stwierdził, że zmarły prezydent nie zasłużył na taką formę upamiętnienia.

Lech Kaczyński był prezydentem Rzeczpospolitej w latach 2005-2010. Bratem bliźniakiem tego polityka jest prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

/nt/

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
15 stycznia 2021 23:42

„Dokładnie, miał wszystkie złe cechy brata, tylko w wersji light. Pod tym względem był od niego lepszy, normalniejszy. Był Sancho Pansą Jarka.”

Owszem, ale tylko dzięki temu, że wpływ na niego miała żona, czyli prezydentowa Kaczyńska, Legendy przecież chodzą po W-wie, że Jaruś nie znosił bratowej właśnie z powodu jej dużego wpływu na Lecha. Mówi się, że gdyby nie ona to Lech byłby identyczny pod względem charakteru. To może być prawda, bo jak chyba wszyscy pamiętamy, Jaruś nawet nie zareagował, kiedy Rydzyk obraził Marię Kaczyńską nazywając ją „czarownicą” i jej działalność na rzecz praw kobiet nazywając „szambem, w którym czarownica grzebie”.

daroo
daroo
16 stycznia 2021 18:50

„……. zabitego w katastrofie smoleńskiej……” ?????!!!!!!!!!! SERIO!? to bardziej wygląda na rozszerzone samobójstwo. 😐