Szef specsłużb Mariusz Kamiński unika złożenia wyjaśnień w Sejmie ws. Banasia?

Czy służby kierują polskim państwem?

– „Co to znaczy, że min. Kamińskiego nie ma w Polsce do 12.12? Kryzys całego państwa, a pan minister gdzie? Proszę natychmiast wracać do kraju. Złożyć wyjaśnienia. Przerwać urlop czy co tam pan robi” – oburzał się na Twitterze poseł KO Sławomir Nitras. Pytał także, co w tej sprawie robią Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki.

 

W kolejnym wpisie Nitras pytał: – „Czyżby min. Kamiński odwiedzał syna w USA i dlatego nie ma czasu złożyć wyjaśnień przed Sejmem w związku z aferą Banasia?”.

Klub Koalicji Obywatelskiej domaga się od Mariusza Kamińskiego – koordynatora ds. służb specjalnych oraz ministra spraw wewnętrznych – wyjaśnień w sprawie działań służb wobec Mariana Banasia. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek skierowała wniosek KO do komisji ds. służb, to oznacza, że wszyscy posłowie nie usłyszą wyjaśnień Kamińskiego.

 

Na dodatek okazało się także, że koordynator Kamiński jest podobno w zagranicznej podróży służbowej. Ma wrócić do kraju po 12 grudnia. – „Jest to więc takie kolejne odwlekanie w czasie odpowiedzi na te pytania, które bulwersują opinię publiczną i tak naprawdę ciągle są pytania, kolejny dzień, kolejny tydzień i na te najważniejsze pytania jako Polacy nie mamy odpowiedzi” – powiedziała wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska. A najbliższe posiedzenie Sejmu zaplanowano w dniach 12, 19 i 20 grudnia.


– „Tuzy PIS uciekają od odpowiedzialności gdzie się da. Kryzys państwa? Dla nich no problem… Metoda strusia…”; – „Rozwalili nam kraj i pouciekali. Za to jutro Duda dostarczy serię zdjęć, z uściskiem dłoni, ślubującego do TK, prokuratora stanu wojennego, obrońcy pedofila, Piotrowicza”; – „Kamiński milczy, Ziobro milczy, Morawiecki milczy, Duda milczy, Kaczyński milczy. Urlop świąteczno-noworoczny już zaczęli?”; – „Myślą, co powiedzieć, żeby kłamstwa zabrzmiały jak najszczersza prawda” – komentowali sprawę internauci.

bt

Źródło: dziennik.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kulajnoga
kulajnoga
4 grudnia 2019 18:04

A to ci, w całej Polsce barbórki, mikołajki, banasie, srasie i co tam jeszcze, a Całujący się z Psem,
koordynator, wybywa z kraju umiłowanego.
A fe, panie, wzrostu srającego psa..
Jak pan wrócisz, to koryta może już nie być !