Szef ZNP w „Gazecie Polskiej” – jako terrorysta. Będzie pozew

PiS chce rozegrać strajk nauczycieli trollami, hejterami i całkowitym chaosem informacyjnym

Po tym jak na okładce prawicowej „Gazety Polskiej” ukazał się wizerunek lidera ZNP z kałasznikowem w dłoniach, Sławomir Broniarz zapowiedział pozew przeciwko tygodnikowi. „ZNP bierze dzieci na zakładników”– takie hasło widnieje na okładce nowego numeru, obok – Broniarz jako terrorysta przy tablicy, w klasie pełnej uczniów.

„To sianie nienawiści i budowanie klimatu atawistycznej niechęci do przeciwnika politycznego” – powiedział w rozmowie z Onetem. Zdaniem szefa związku taka okładka „potęguje negatywne nastawienie do kogoś, kto ma odrębne poglądy”.

Dodał też, że „Sakiewicz polaryzuje skrajne nastroje w społeczeństwie i obraża zawód nauczyciela”. (…) „ZNP nie zasłużył sobie na to, aby wizerunek prezesa związku był wykorzystywany do siania nienawiści. Można nas lubić lub nienawidzić, ale nie można generować skrajnych emocji, nawet w tak mało poczytnym tytule jak „Gazeta Polska”” – przekonywał Sławomir Broniarz.

Rozmawiając z portalem przypomniał, że tygodnik już raz przepraszał związek. Było to w 2016 roku, kiedy pisał o demonstracjach nauczycieli przeciw reformie edukacji.

/j/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
6 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
monaZwinkapisoffObserwatorPiJar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mirek
Mirek

Podwyżki tak. Broniarz won. Jest jednym z odpowiedzialnych za niskie płace, zwłaszcza początkujących nauczycieli, oraz za nagromadzenie absurdalne papierologii w pracy nauczycia.

Ika
Ika

Możesz wyjaśnić w jaki sposób stał się za to winny?

Obserwator
Obserwator

A skąd takie informacje- mogę prosić o rozwinięcie?

Mirek
Mirek

Tak. Od lat podczas strajków podnoszone były postulaty finansowe, nie podnoszono zaś zmian w karcie nauczyciela. Istnieje patologia związana z różnego rodzaju podyplomówkami w pseudo wyźszych szkołach i zbieranie „papierkow” do awansu. Ponadto niejasne jest kryterium tzw. dodatku motywacyjnego, który może wynosić kilkadziesiąt złotych lub nawet 40% podstawy. Dodatek ten przyznaje się według widzi mi się dyrektora. Pan Broniarz dopiero teraz, gdy kasjer zarabia więcej od nauczyciela, obudził się, i żąda podwyżek. Będąc reprezentantem ponad 500 tys. grupy zawodowej od lat powinien walczyć o poprawę finansów nauczycieli. Grupa zawodowa się starzeje a nowi za grosze nie przyjdą. Krotkowzroczność liderów tego… Czytaj więcej »

Maciek123454321
Maciek123454321

Przed wojną istniało w każdej gazecie stanowisko tzw. redaktora odpowiedzialnego. Niemcy mówili – „Sitzredaktor” – redaktor od odsiadki. Facet brał pieniądze właściwie na nic, jego jedyną rolą było świecić oczami za pismo, które dopuściło się podobnego wybryku, jak wyżej – ewentualnie iść do więzienia, jeśli zapadłby wyrok skazujący. Nie było wówczas ani przeprosin, ani zadośćuczynienia, szkło się bezapelacyjnie do pierdla. Gdyby Sakiewiczowi groziło parę lat odsiadki, to by się trzy razy zastanowił, zanim umieściłby takie gówno w swoim szmatławcu. Przed wojną jednak ważono słowa. Pisma, które miały sprawy sądowe, często plajtowały, bo nikt nie chciał czytać fake newsów, zwanych wówczas… Czytaj więcej »

PiJar
PiJar

Może się okazać, że jedynym sposobem na posadzenie Jacusia jest zastosowanie metody „na Ala Capone”. Tamten poszedł do więzienia za podatki, temu pewnie da się udowodnić niegospodarność i sprzeniewierzenie olbrzymich kwot z pieniędzy publicznych.

Zwinka
Zwinka

Tylko uoierdiwego, niezależnego księgowego brak.

Zwinka
Zwinka

Err. Ehhh…. Autopoprawka zgłupiała. „upierdliwego” miało być.

pisoff
pisoff

Kolejny haniebny wyskok tej neofaszystowskiej gazety….

mona
mona

Panie Broniarz jeżeli mój syn nie będzie miał egzaminu kończącego gimnazjum w wyznaczonym terminie to podam pada i dyrektora szkoły w Warszawie do sądu.Pan natychmiast powinien być usunięty z przewodniczącego Związku Nauczycieli.