Szkolenie na uczelni Rydzyka obowiązkowe dla prokuratorów

Szkolenie na uczelni Rydzyka obowiązkowe dla prokuratorów

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej ojca Rydzyka nie może narzekać na brak pracy, a co za tym idzie, brak pieniędzy. Już wielbiciele redemptorysty dbają o to i co rusz płacą za projekty, realizowane na tej uczelni. Lekką ręką Ministerstwo Sprawiedliwości właśnie dorzuciło się do szkolenia dla prokuratorów i asesorów prokuratorskich, którzy zostaną wyedukowani w zakresie „Podniesienia kompetencji komunikacyjnych”. Koszt tego szkolenia to ok 3 mln zł, z czego część pokrywa UE.

Pojawił się jednak pewien problem. Jak twierdzi jeden z krakowskich prokuratorów, „Ludzie patrzą przez pryzmat, jaka uczelnia prowadzi szkolenia i dlatego nie chcą uczestniczyć. Nie ma co ukrywać, to szkolenie jest kontestowane” i organizatorów spotkało niemiłe zaskoczenie. Chęć w szkoleniu zadeklarowało tylko kilku prokuratorów z krakowskich rejonówek.

Natychmiast na taką postawę swoich podwładnych zareagowało Kierownictwo Prokuratury Okręgowej w Krakowie i wysłało pismo do szefów prokuratur rejonowych oraz naczelników wydziałów z przypomnieniem o szkoleniu, a w sytuacji, gdy nie będzie chętnych, oddelegowanie na zajęcia swoich podwładnych.

Dla rzecznika krakowskiej prokuratury, Janusza Hnatko, sprawa jest prosta, bo przecież prokuratorzy muszą się dokształcać, ale dla śledczych to kolejna „prośba”, która nie jest niczym innym jak narzucaniem im miejsca i formy szkolenia. Podobnie było w ubiegłym roku, gdy „musiała interweniować Prokuratura Krajowa i też kazała, by wszyscy szefowie uczestniczyli w szkoleniu, bo nawet funkcyjni nie pałali jakąś specjalną chęcią”.
Wychodzi więc na to, że prokurator, który nie zaliczy szkolenia u Rydzyka to zły prokurator. I nie ma ten tego, nie ma możliwości wyboru. Kto nie zaliczy edukacji w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu ten się nie nada do pracy w państwie PiS-u!

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bart
Bart
21 sierpnia 2020 08:13

„Podniesienie kompetencji komunikacyjnych” z postaciami nierealnymi – podczas szkolenia będą się modlić.

antymoher
antymoher
21 sierpnia 2020 09:50

Jaka uczelnia!!!!!!!!!!!!!!!toż to studia moskiewski-bis.

Jantar
Jantar
21 sierpnia 2020 11:17

„Kto nie zaliczy edukacji w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu ten się nie nada do pracy w państwie PiS-u!”

Przecież już Szydło mówiła, że to jest „jedyna uczelnia wyższa w Polsce zasługująca na zaufanie i tylko jej absolwenci mogą być nowymi elitami Polski”. A Kaczyński, jak wiemy, zapowiedział „budowę nowych elit Polski, które będą nią na dziesiątki lat oraz degradację starych elit”.

A i przypominam, że Rydzyk na każde studia, czy szkolenia, wymaga bumagi od właściwego dla kandydata proboszcza. Także będzie to wymagane od prokuratorów. Czyli Ziobro nakaże szkolenie dla prokuratorów, ale Rydzyk bez bumagi części nie przyjmie. Bez papierka za ukończony kurs ci ludzie nie będą mogli dalej pracować w prokuraturach. Powód do zwolnienia będzie. I zrobi się miejsce dla swoich usłużnych ludzi.

smętek
smętek
21 sierpnia 2020 15:27

Bardzo proszę, przestańcie Państwo używać określenia „uczelnia” pisząc o tym, co zorganizował Rydzyk. Książe małżonek Beci z broszkami też czerpał z kasy UE na kształcenie i dokształcanie kadr. Złodziei publicznych pieniędzy mamy w Polsce nadmiar.

Kundzia
Kundzia
21 sierpnia 2020 21:58

Jakie szkolenie takich będziemy mieć prokuratorów.Można tylko pogratulować kształcącym. Rydzyk będzie miał za co imprezować i wydawać na swoje zachcianki nasze i unijne pieniądze. Ten niby redemptorysta.umie się ustawić.