Szkolne laptopy trafiły do lombardów

Szkolne laptopy trafiły do lombardów

Trzy laptopy, wypożyczone uczniom Szkoły Podstawowej numer 1 w Kożuchowie (województwo lubuskie) do zdalnej nauki, zamiast w domach uczniów odnaleziono w lombardach.

 

Sprawa ujrzała światło dzienne przypadkowo, kiedy szkoła zauważyła, że jedna z uczennic nie loguje się do systemu. Szkoła chciała odzyskać sprzęt, ale nie można się było doprosić zwrotu.

Laptopy wypożyczono ponad 40 rodzinom. Rodzice przed zabraniem komputera do domu musieli podpisać umowę wypożyczenia. Każdy miał numer inwentarzowy. Nie przeszkodziło to niektórym rodzicom wstawić wypożyczonych komputerów do lombardu.

Sprawą zajęłą się policja. Okazało się, że do jednego z lombardów trafił szkolny laptop. – Później policjanci znaleźli tam dwa kolejne, w tym ten, o którego zwrot prosiła szkoła.

 

Dyrektor szkoły jest rozczarowany i zapowiada kontrolę tego, co dzieje się z pozostałymi wypożyczonymi komputerami. Jak sam mówi „Człowiek czuje rozczarowanie i bezsilność”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

„Jakim trzeba być człowiekiem, żeby nie tylko nie pomóc dziecku w nauce, ale jeszcze utrudniać mu edukację, zabierając sprzęt, który taką naukę umożliwia?” pyta Dyrektor.

Jedna matka z zarzutami, kolejni rodzice będą przesłuchani. Rodzice dzieci otrzymują od państwa wsparcie finansowe, ale jak widać niektórzy muszą jeszcze „dokraść”.

 

/OE/

 

Żródło:tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments