Szkoły zamknięte do 24 maja, matury od 8 czerwca

Minister Czarnek ma nadzieję na szybki powrót dzieci do szkół

Rząd przedłużył zawieszenie zajęć w szkołach, żłobkach i przedszkolach do 24 maja. Zdecydowano się jednak przeprowadzić testy dla uczniów szkół podstawowych i średnich.

Matury zaczną się 8 czerwca i będą rozplanowane do końca miesiąca. Uczniowie zostaną nieco odciążeni; resort zrezygnował z egzaminów ustnych.

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski zapowiedział przy tym, że odbędą się również dodatkowe egzaminy dla osób pozbawionych możliwości napisania testu w czerwcu. – „Przewidujemy dodatkowy egzamin na początku lipca. Przewidujemy, że do 11 sierpnia będzie możliwość podania wyników maturalnych. W tej sytuacji egzaminy poprawkowe odbyłyby się na początku września” – powiedział polityk.

Nieco później, bo 16-18 czerwca, odbędą się egzaminy ósmoklasistów. W tym roku zorganizowane zostaną egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe (22 czerwca-9 lipca) i egzaminy zawodowe dla szkół policealnych (17-28 sierpnia).

Pozytywne wiadomości przekazano również osobom, które planują zapisać się na studia. –„Tryb rekrutacji na studia będzie przebiegał w sposób konstruktywny. Przy tych terminach jest możliwe, aby rok akademicki rozpoczął się w terminie” – zadeklarował minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek.

nt

Źródła: TVN 24, gazeta.pl, interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
24 kwietnia 2020 14:00

„Przy tych terminach jest możliwe, aby rok akademicki rozpoczął się w terminie” -takie oto ciekawe zdanie buduje minister nauki i szkolnictwa wyższego. Mam tzw proste pytanie do tego ministra z łaski giętasa gówina: Obok którego terminu z tych terminów rozpocznie się rok akademicki w terminie?

smętek
smętek
24 kwietnia 2020 16:56

Co znaczy, że rekrutacja do szkół wyższych będzie prowadzona w sposób konstruktywny?