Szłapka: Tusk sam niczego za nas nie załatwi

Szłapka: Tusk sam niczego za nas nie załatwi

„Najgorsze co możemy zrobić, to czekać z założonymi rękami” powiedział Adam Szłapka, obecnie przewodniczący Nowoczesnej w Popołudniowej rozmowie w RMF FM zapytany, czy czeka na powrót Donalda Tuska do polskiej polityki.

 

W rozmowie z Marcinem Zaborskim Adam Szłapka przekonywał, że „wszystkie ręce na pokładzie są potrzebne” i „trzeba brać się do roboty”.

Zdaniem posła stworzenie największego klubu opozycyjnego i  wykreowanie lidera opozycji  nie jest najważniejszym celem, ale wygranie wyborów . W rozmowie Adam Szłapka przyznał, że  jednym z liderów Koalicji Obywatelskiej jest Rafał Trzaskowski, który uzyskał 48,97 proc. poparcia w zeszłorocznych wyborach prezydenckich.

W rozmowie z dziennikarzem poseł ujawnił, że będzie  chciał się spotkać z Ryszardem Petru i porozmawiać o tym, jak wyobraża sobie funkcjonowanie swojego think tanku. Nie odpowiedział jednak wprost na pytanie, czy w Nowoczesnej znajdzie się miejsce dla Petru, gdyby ten chciał wrócić.

Nowy think tank, którego współzałożycielem i fundatorem jest Ryszard Petru będzie nosił nazwę Instytut Myśli Liberalnej i jego celem ma być działalność badawcza i edukacyjna związana z funkcjonowaniem gospodarki wolnorynkowej, samorządności i społeczeństwa obywatelskiego w Polsce.

 

Jak stwierdzil poseł Adam Szłapka: „Opozycja musi iść do wyborów jednym blokiem i sam będzie robił wszystko, żeby powstał jeden blok.

Na pytanie, czy opozycja przyjęłaby dziś pod swoje skrzydła Jarosława Gowina poseł Adam Szłapka odpowiedział, że „dzisiaj jest mu to sobie bardzo trudno wyobrazić, dlatego że Jarosław Gowin konsekwentnie uczestniczy w demontażu instytucji państwowych”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Na pytanie, kiedy odbędzie się konwencja Nowoczesnej, przekładana kilkukrotnie z powodu pandemii, poseł Szłapka powiedział, że  „Musi być na pewno jesienią tego roku. Nie mamy wyjścia”.   

 Nastepnie dziennikarz zpytał, czy Adam Szłapka podda się wtedy weryfikacji jako przewodniczący partii?  Na co szef Nowoczesnej odpowiedział, że  „Absolutnie tak i co do tego nie ma żadnych wątpliwości”.

/OE/

Źródło: rmf24.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wojna rybenki
Wojna rybenki
10 czerwca 2021 09:30

A może szlapka na szefa po