Szok! Kaczyński ukarany NAGANĄ za obrażanie opozycji

Szok! Kaczyński ukarany NAGANĄ za obrażanie opozycji

Sejmowa komisja etyki poselskiej zdecydowała dziś o ukaraniu naganą… prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który pod koniec października ub.r. zaatakował opozycję. Polityk twierdził wtedy, że opozycja ponosi odpowiedzialność za organizowanie masowych demonstracji prowadzonych w ramach tzw. Strajku Kobiet.

 

Jesteście przestępcami. Możecie sobie wrzeszczeć. Jest przestępstwo spowodowania niebezpieczeństwa powszechnego (…). Wy, wzywając do demonstracji, powodujecie tego rodzaju niebezpieczeństwo i odpowiecie za to” – pokrzykiwał wówczas z ław sejmowych.

Wspomnianym „niebezpieczeństwem” była groźba narażenia ludzi na zarażenie COVID-19, gdyż mieliśmy wtedy do czynienia z II falą pandemii.

Komisja uznała, że nazwanie posłów opozycji mianem „przestępców” stanowi przykład ich oczernienia. Sam Kaczyński ma jeszcze szansę odwołać się od decyzji komisji, która, co warto podkreślić, nie mogła go ukarać w żaden inny sposób. Udzielenie prezesowi nagany było „maksimum” tego, co mogła zrobić.

 

Jedna z członkiń komisji, posłanka Monika Falej (Lewica), przyznała, że uchylenie nagany jest możliwe. „Biorąc pod uwagę, że PiS w prezydium ma większość, nagana może być uchylona. To praktyka stosowana przez partię rządzącą. W taki sposób próbuje się lekceważyć pracę komisji etyki” – wytłumaczyła.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Czy spodziewacie się, że nagana zostanie utrzymana czy może stronnicy Kaczyńskiego ruszą do jego obrony i uchylą karę?

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
23 czerwca 2021 17:18

Po to plecy Terleckiego
żeby chronić Kaczyńskiego.

toja
toja
23 czerwca 2021 19:30

O rzesz ty… po nocach spać nie będzie mógł. Nagana!!!
I co . Popsuje się mu opinia u obywateli?

Dron
Dron
25 czerwca 2021 08:57

Powinni mu jeszcze 50% wynagrodzenia przez 3 miesiące potrącić za te słowa.