Szok: kierowca warszawskiego autobusu pod wpływem narkotyków?

Szok: kierowca warszawskiego autobusu pod wpływem narkotyków?

Przerażające informacje w sprawie wczorajszego wypadku autobusu na moście Grota-Roweckiego w Warszawie. Jak czytamy na rmf24.pl we krwi i moczu kierowcy znaleziono ślady amfetaminy.

 

Najpierw, bezpośrednio po wypadku, zabezpieczono mocz do badań a kiedy okazało się, że znaleziono w nim ślady narkotyku postanowiono przebadać krew kierowcy. Niestety, także i to badanie potwierdziło obecność zabronionej substancji.

„Kierowca podczas pierwszego przesłuchania policyjnego tłumaczył, że miał gorączkę i zażywał silne leki” – ustalił wspomniany portal. W trakcie oględzin autobusu śledczy znaleźli w pulpicie przed kierowcą woreczek z proszkiem. Badania wykazały, że tym proszkiem jest amfetamina.

 

Jak podaje, za pośrednictwem Twittera, Onet, kierowca został zatrzymany i grozi mu 12 lat więzienia. Śledztwo powadzi prokuratura okręgowa w Warszawie. „Dochodzenie dotyczy sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, której następstwem jest śmierć człowieka”

Mirosława Chyr, rzecznik prasowa wspomnianej prokuratury poinformowała:Prokuratorzy wykonali wszelkie niezbędne czynności na miejscu zdarzenia – przeprowadzili oględziny autobusu, oględziny miejsca wypadku, zabezpieczone zostały nagrania z rejestratorów znajdujących się w autobusie, przesłuchano część świadków wypadku, zlecono badania toksykologiczne materiału pobranego od kierowcy”.

Na koniec refleksja. Po ukazaniu się tej informacji Twitter zaroił się od wpisów i opinii w powyższej sprawie. Polityczni komentatorzy, bez cienia wątpliwości formułują jednoznaczne wyroki wskazujące odpowiedzialnych za stan kierowcy. Wiadomo – niebawem cisza wyborcza. Nikt już nie będzie miał czasu na prostowanie czegokolwiek. A spoglądanie na siebie w lustrzanym odbiciu? O tym, myślą pewnie, pogadamy już po wyborach…

/as/

Źródła: rmf24.pl, TT

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
HerodAntypisZwinkajanRafał PJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Nie jestem w stanie pojąć, jak można wykorzystywać taką tragedię w jakichkolwiek celach, a zwłaszcza politycznych. To obrzydliwe, niegodne i niemoralne. Chociaż ci, którzy robią to nie od dziś, nie mają żadnych obiekcji.

Jantar
Jantar

Są podobno informacje, że kierowca miał narkotyki w ilościach handlowych i dowody, że zażywał je podczas jazdy. Jeśli to prawda to tylko patrzeć, jak ziobrowska prokuratura powiąże Trzaskowskiego z handlem narkotykami. W myśl zasady, że chociaż to nieprawda to i tak wyborcom utkwi to w głowach i uznają za prawdę. Niemożliwe? Dla pisiorów nie ma rzeczy niemożliwej! Przecież już obarczyli Trzaskowskiego winą za napaść Rosji na Ukrainę…

jan
jan

niemiecka firma zatrudnia – obsługuje warszawkę……………………………to jest skandal…………………….

jan
jan

boicie się prawdy ze większość miast w Polsce są opanowane przez firmy niemieckie to jest skandal —————— handel . transport wodociągi kanalizacja spalarnie przetwórnie itd wszystko opanowane przez firmy zagraniczne……………….to jest problem i skandal…………………….

HerodAntypis
HerodAntypis

Janek, uspokój się! Nawet tfuj pisowski rząd kupuje niemieckie limuzyny!

Rafał P
Rafał P

Szok? Jaki szok? Ja będę w szoku, jeśli by nagle Polska znormalniała.

Zwinka
Zwinka

Sakiewicz już wie swoje. Winni są zaćpani celbryci. Ale coś na rzeczy jest, Kiedy ostatnio oglądałam takiego jednego, co się na okrągło wydzierał, to od razu pomyślałam, że to celebryta.