Szok! Nawet 10 tys. zł za luksusową sesję zdjęciową w Izbie Dyscyplinarnej SN

Szok! Nawet 10 tys. zł za luksusową sesję zdjęciową w Izbie Dyscyplinarnej SN

W lipcu Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zawarła umowę z fotografem. Instytucja, za wykonanie kilkunastu zdjęć członkom ID SN i zdjęcia grupowego, zapłacić może nawet rekordowe 10 tysięcy złotych z publicznych pieniędzy.

Rzecznik ID SN, Piotr Falkowski, w rozmowie z Onetem poinformował, że kwota wynagrodzenia dla fotografa może być w rzeczywistości nieco niższa.

 

Kwota może być niższa od tej maksymalnej, określonej w umowie. Wszystko zależeć będzie od tego, ile pracy finalnie będzie musiał wykonać fotograf” – przyznał.  „To będzie zarówno zdjęcie zbiorowe, jak i zdjęcia portretowe sędziów ID SN. Są nam bardzo potrzebne, zresztą inne Izby SN mają zdjęcia swoich sędziów, my jeszcze nie. A jest to niezbędne” – dodał.

Zapytany o koszt usługi Falkowski odpowiedział, że fotografowie się cenią, a ID SN i tak wybrała najkorzystniejszą dla niej finansowo ofertę…

Sprawę dla Onetu skomentował też były rzecznik SN Michał Laskowski, który uważa, że koszt wspomnianej sesji jest naprawdę przesadzony i stanowi marnotrawstwo. „(…) W SN nie ma zatrudnionego fotografa, ale ja pamiętam, że jak była potrzeba, to nam, sędziom zdjęcia robili albo pracownicy działu administracyjnego, albo biura prasowego i nikomu korona z głowy nie spadła” – zapewnił sędzia Laskowski.

 

W podobnym tonie wypowiedział się Krystian Markiewicz ze Stowarzyszenia Iustitia. W jego odczuciu wydanie 10 tys. zł na sesję to po prostu „Bizancjum i rozpasanie”. Markiewicz dodał, że pod względem prawnym ta instytucja nie powinna działać, bo jej zawieszenie jeszcze w kwietniu 2020 r nakazał Trybunał Sprawiedliwości UE.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Ale cała ta sesja ma pewien plus. Dobrze, że się twarze tych neo-sędziów utrwalą na tak ładnych zdjęciach. Dzięki temu będziemy długo pamiętali, kto walnie się przyczynił do pogrzebania niezależności sądów w Polsce” – podsumował sędzia.

/nt/

Źródło: onet.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
10 sierpnia 2020 19:48

Powiesi się jak europosłów na szubienicy i będzie fajny happening dla wielbicieli symetryzmu.

Piotr
Piotr
10 sierpnia 2020 20:29

Fotograf, za naprawdę profesjonalne zdjecia ze ślubu, później z wesela jak i sesji plenerowej wystawił fakturę na 1500zl.Może wypadało poszukać wśród takich właśnie a nie akurat ceniących się?

Zwinka
Zwinka
11 sierpnia 2020 01:33

Jak to psy, muszą oznaczyć teren, ale od razu tak drogo ? Widać doskwiera kompleks niższości.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
11 sierpnia 2020 10:50
Reply to  Zwinka

Bo to pewnie dopłata za retusz. Musi być bardzo poważny, żeby ich nie można było po tych zdjęciach rozpoznać.