Szok! Resort zdrowia wydał 2 MILIONY złotych na emisję spotów w TVP

Reakcja TVP na Strajk Kobiet? 8 marca zostanie uruchomiona stacja TVP Kobieta

Poseł KO Michał Szczerba udostępnił na Twitterze treść umowy pomiędzy resortem zdrowia a TVP, w której zagwarantowano, że publiczna stacja dostanie 2 mln zł za wyemitowanie spotów zachęcających Polaków do noszenia maseczek.

 

Kilka milionów złotych trafiło też do innych stacji telewizyjnych.

W przypadku TVP budzi to jednak największe wątpliwości, gdyż stacja była już wielokrotnie dotowana przez rząd i dodatkowo powinna realizować misję publiczną. Nawet sam prezydent Andrzej Duda, po podpisaniu ustawy o dotacjach, mówił, że telewizja powinna realizować zadania z zakresu profilaktyki zdrowotnej.

Co ciekawe, minister Adam Dworczyk zaapelował niedawno do „Gazety Wyborczej”, by ta BEZPŁATNIE wzięła udział w kampanii zachęcającej do szczepień. Dlaczego więc przedstawiciele rządu Mateusza Morawieckiego nie mogli wpłynąć na TVP, żeby ta za darmo włączyła się w kampanię na rzecz noszenia maseczek?

 

Na ten temat wypowiedział się już poseł Dariusz Joński (KO), który nawet nie próbuje kryć oburzenia działaniami przedstawicieli ministerstwa zdrowia.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

„Minister zachęca, by zakrywać twarz, ale nie zakryje patologii swoich i swojego poprzednika. Ta sytuacja bulwersuje, bo ministerstwo zamiast finansować dodatki dla wszystkich medyków – finansuje propagandę TVP” – powiedział parlamentarzysta. „’Kształtowanie prozdrowotnych postaw’ to przecież misja publiczna. Rządowe spoty powinny być emitowane nieodpłatnie. TVP w 2020 roku już przecież dostała blisko dwa miliardy kosztem leczenia chorych na raka. W grudniu Sejm przesądził o kolejnej budżetowej transzy 1,95 miliarda złotych w 2021 roku. Argumentem rządowego projektu była realizacja misji publicznej. Mamy do czynienia z podwójnym finansowaniem tego samego celu”.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafapon
Rafapon
13 stycznia 2021 23:23

Co tam jakieś dwa miliony. Wcześniej były dwa miliardy na propagandę godną Goebelsa.

spitwajer
spitwajer
14 stycznia 2021 13:29

zrozumcie bez tej ogupiającej propagandy pis nie wygrał by wyborów dlatego propaganda jest ważniejsza niż jacyś tam medycy albo umierający pacjenci to jest tak zwana katolicka moralność na zmarłych przecież zarabiają księża, wytwórcy trumien itd, nawet zus który już nie musi wypłacać zmarłym emerytur, poprostu pandemia się bardzo opłaca rządzącym i klerowi i to jest najważniejsze — czegoś jeszcze nie rozumiecie ?