Szok! To nie Rosjanie, ale ludzie DWORCZYKA odpowiadają za wyciek maili!?

Afera hakerska. Ujawniono mail Dworczyka do Karczyńskiego

„Gazeta Wyborcza” podzieliła się z czytelnikami szokującymi informacjami na temat domniemanych „ataków” hakerskich Rosjan na ministra Michała Dworczyka. Informator ze środowiska ABW powiedział dziennikarzom, że owiani złą sławą rosyjscy hakerzy najpewniej nie mają nic wspólnego ze sprawą przecieków.

 

„Wątek ‘rosyjskiego ataku’ całkowicie upada. To wewnętrzna sprawa środowiska Dworczyka. Do ustalenia są motywacje osoby, która ujawnia te maile. Najprawdopodobniej doszło do jakiegoś konfliktu, niekoniecznie na tle politycznym. Ujawnienie, że członkowie rządu z premierem na czele posługują się prywatną pocztą do celów służbowych może wreszcie przerwać ten proceder i zmusić rządzących do przestrzegania zasad bezpieczeństwa” – wyjaśnił.

Równie krytycznie na „wątek rosyjski” patrzą eksperci ds. bezpieczeństwa. Były szef ABW, gen. Krzysztof Bondaryk, powiedział w TVN 24, że dysponujemy zbyt małą liczbą dowodów sugerujących związki Rosjan ze sprawą przecieków.

Podobnie uważa były szef Agencji Wywiadu Grzegorz Małecki.

„Przedstawiciele świata polityki nie biorą na serio tego, co mówią służby. Bo im to z jakichś powodów nie pasuje” – powiedział w rozmowie w radiu TOK FM.

 

Przecieki, co zgodnie podkreślają eksperci, były możliwe głównie dzięki temu, że Dworczyk nie korzystał w swojej pracy zawodowej z oficjalnego rządowego maila. Konsekwencją jest to, że w dalszym ciągu w sieci pojawiają się kolejne materiały. Jeden z nich dotyczy nadmiernego korzystania z bufetu KPRM przez SOP. Nadzwyczaj żarłoczni funkcjonariusze mają rzekomo kosztować 104 tys. zł rocznie.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Inny z nowszych materiałów dotyczy, z kolei, współpracy militarnej pomiędzy naszym krajem a Nigerią. Afrykanie mają być zainteresowani pogłębieniem współpracy.

Co ciekawe, z najnowszych materiałów wiadomo, że inni urzędnicy najpierw wysyłali Dworczykowi maile na oficjalną rządową skrzynkę, z której następnie im odpisywał. Nie wiedzieć dlaczego, minister przesyłał następnie całą korespondencję na swojego prywatnego maila i tam zapisywał go wraz z załącznikami.

/kw/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dociekliwy
Dociekliwy
18 czerwca 2021 19:34

Nie mówię tak, nie móię nie, ale … Z takimi rewelacjami nie chodzi się do zaprzyjaźnionych mediów i dziennikarzy tylko do konkurencji. Nie byłby to pierwszy raz na naszym podwórku. A że sprawa gruba i wszyscy słyszeli o ruskich hakerach to może jest coś na rzeczy w tych rewelkach GW.
Ciekawe że przystawki milczą.
Dużo pytań mało odpowiedzi, ale może w kolejnej odsłonie coś się wyjaśni.

smętek
smętek
18 czerwca 2021 20:54

Powinni ogłosić że to ufoludki zawiniły.

Wojna rybenki
Wojna rybenki
18 czerwca 2021 21:11

Jak to było kto mieczem wojuje ten od miecza ginie, ha ha ha

druh Marek
druh Marek
19 czerwca 2021 12:05

Czego tu spodziewać po człowieku, który w latach 90 -tych, został skazany przez sąd na 1,5 roku pozbawienia wolności za nielegalne posiadanie amunicji z czasów II Wojny Światowej ( pociski artyleryjskie przechowywał w piwnicy IX piętrowego bloku). Dzięki „łaskawemu sądowi” pan Michał dostał „zawiasy” na 3,5 roku. Człowiek „w gorącej wodzie kąpany” , nad wyraz ambitny, za to służalczy każdemu, kto stoi wyżej w hierarchi partyjnej.

Predator
Predator
20 czerwca 2021 09:47
Reply to  druh Marek

W tym pislamie to prawie wszyscy przestępcy. Państwo ze zużytego papieru toaletowego.