Szokujące dane dot. wydatków PFN, np. 12 mln zł!!! poszło na… spotkania za znanymi osobami

Polska Fundacja Narodowa mistrzem w marnotrawieniu naszych pieniędzy

Polska Fundacja Narodowa wydała w 2018 roku 111 mln zł, czyli sześć razy więcej niż w rok wcześniej – podaje konkret24.tvn24.pl. Przypomnijmy, że na jej budżet składają się kontrolowane przez PiS spółki skarbu państwa, czyli na finansowanie tej fundacji łożą wszyscy podatnicy.

 

Ze sprawozdania PFN za 2018 r. wynika m.in., że 12 mln zł przeznaczono na spotkania za znanymi osobami. Jedną z nich był Mika Hakkinen – były fiński kierowca wyścigowy, który ma – według założeń pomysłodawców z PFN – sławić imię Polski za granicą.

– „12 mln….na spotkania za znanymi osobami. To się nie dzieje!”; – „Pytanie: znanymi z czego? Aaa… Już wiem. To o Rydzyka chodzi…”; – „Te znane osoby to Janniger i spółka?” – kpili internauci ten wątek. A o wspomnianym Jannigerze pisaliśmy więcej w naszym artykule „Polska Fundacja Narodowa finansowała Jannigera, młodego współpracownika Macierewicza”.

 

Inne wydatki PFN także budzą co najmniej zdziwienie. Na przykład międzynarodowa konferencja dziennikarska „Media jako służba publiczna”, zorganizowana w Warszawie, kosztowała prawie milion złotych. Na „słynny” już rejs „I love Poland” wydano 5,5 mln zł, o czym pisaliśmy w artykule „Ten jacht to „Miś” naszych czasów!”. Dodajmy, że jacht w listopadzie 2019 r. wreszcie wrócił do Europy.

Ze sprawozdania PFN wynika także, że podwoiła ona zatrudnienie. Pod koniec 2017 roku pracowało tam 17 osób, w 2018 – już 36. Znacznie wzrosła kwota, jaką przeznaczono na pensje pracowników – z 1,2 do 4,3 mln zł. Zarząd Fundacji też nie został „pokrzywdzony”. Na pensje członków wydano w 2018 r. 634,3 tys. zł (rok wcześniej 473,6 tys. zł).

bt

Źródło: konkret24.tvn24.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
2 stycznia 2020 07:36

Polska Defraudacja Narodowa.

Wojciech K
Wojciech K
2 stycznia 2020 08:12

A ja się pytam,co robią szanowni „prawnicy”(cudzysłów celowy) z opozycji.Skoro fundacja jest instytucją państwową,to aż prosi się o złożenie zawiadomienia do prokuratury (wiem,faszystowska,ale jednak prokuratura).To jest przecież marnotrawienie publicznych pieniędzy,na co są zapewne paragrafy.Tak,jestem rozgoryczony,bo tzw.dół,czyli my,protestujemy,chodzimy na manifestacje etc.,a opozycja nadal wbita w samozadowolenie.Wiem że to głupie,ale korci mnie,aby w przyszłych wyborach prezydenckich dopisać do listy Kaczora Donalda albo Myszkę Miki i postawić ptaszka obok.Bo opozycji to my raczej nie mamy.A w każdym razie takiej,która chce cokolwiek zrobić.Idźcie wy wszyscy się…….

kuba50
kuba50
2 stycznia 2020 09:49
Reply to  Wojciech K

Zgadzam się w 100% mam ten sam odruch do opozycji i z wyborcy PO stałem osobą glosującą na mniejsze zło,ale moja cierpliwość też powoli się kończy.

Antoni
Antoni
2 stycznia 2020 11:20

Zamiast „….spotkania ze znanymi osobami….” powinno być: „ze znajomymi osobami” – wtedy te marne 12 mln to i tak za mało