Szokujące informacje ws. podniebnego rejsu z początku lipca. Pilot lotu prezydenta nie miała nawet uprawnień do lądowania

Szokujące informacje ws. podniebnego rejsu z początku lipca. Pilot lotu prezydenta nie miała nawet uprawnień do lądowania

Wraca sprawa startu samolotu z Andrzejem Dudą bez zgody kontrolera lotów. Dziennikarze TVN 24 ustalili, że na pokładzie tego samolotu była młoda kapitan, która nie miała uprawnień do lądowania i z tego powodu towarzyszył jej instruktor.

 

Pilot, jak twierdzą informatorzy stacji telewizyjnej, miała rzekomo odnowić swoje uprawnienia podczas feralnego lotu z najważniejszym człowiekiem w państwie. Procedura odnawiania uprawnień do lądowania samolotem zazwyczaj odbywa się podczas kursu próbnego z instruktorem lub na symulatorze.

W życiu nie widziałem, by kapitan odnawiał uprawnienia z głową państwa na pokładzie” – powiedział dziennikarzom telewizji TVN 24 ich informator z LOT. Wiceprzewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych dodał, że „pilot z niepełnymi uprawnieniami albo wznawiający uprawnienia nie powinien lecieć z prezydentem nawet w krótką trasę”.

 

Kontrowersje budzi też to, że młody pilot z zaledwie dwuletnim doświadczeniem brał udział w tak ważnym z punktu bezpieczeństwa narodowego locie.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Przywołany w tekście lot miał miejsce w dniu 2 lipca bieżącego roku w Babimoście. Samolot wystartował wówczas bez zgody kontrolera lotów, co opisała „Wyborcza”. Sprawa tej samowoli została podjęta przez Komisję Badania Wypadków Lotniczych. Dwóch biorących udział w locie pilotów zostało tymczasowo zawieszonych.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
darooWiedźmaAntyKaczorRafał Pparagraf22 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Zimny Lech się zużył, potrzebny nowy dead prezydent.

Maciek123454321
Maciek123454321

Tak czy siak, będzie wina Tuska……… nie, raczej Trzaskowskiego.

Adi
Adi

Szkoda że sie nie rozbili

Predator
Predator

Prędzej czy później to nastąpi, jak debil bierze się za coś na czym się nie zna to skutki sa opłakane, myśle że nikt o zdrowych zmysłach nie polci z tym debilem.

paragraf22
paragraf22

„Procedura odnawiania uprawnień do lądowania samolotem zazwyczaj odbywa się podczas kursu próbnego z instruktorem”
Taki lot nazywa się KTP czyli Kontrola Techniki Pilotażu i to nie jest żaden „kurs próbny”. Skąd dziennikarz ten kurs wytrzasnął?

Rafał P
Rafał P

Przecież to nie była żadna głowa państwa, tylko symulator głowy państwa. Rzeczywista, choć parszywa, głowa siedziała bezpiecznie w swoim schronie na Żoliborzu.

Wiedźma
Wiedźma

Nic dodać!!!

AntyKaczor
AntyKaczor

Podejście do przepisów ruchu lotniczego jak do…przestrzegania Konstytucji. Oklaski. Kurtyna.

daroo
daroo

Jaki VIP taka obsługa, wcześniej czy później będziemy mieli następnego ś.p. (p)”rezydenta tysiąclecia” 🙁 oby nie na wawelu bo dość tam miernot po ostatnim „…ląduj dziadu…”