Szokujące informacje ws. podniebnego rejsu z początku lipca. Pilot lotu prezydenta nie miała nawet uprawnień do lądowania

Prezydent Duda leci pracować do Tokio

Wraca sprawa startu samolotu z Andrzejem Dudą bez zgody kontrolera lotów. Dziennikarze TVN 24 ustalili, że na pokładzie tego samolotu była młoda kapitan, która nie miała uprawnień do lądowania i z tego powodu towarzyszył jej instruktor.

 

Pilot, jak twierdzą informatorzy stacji telewizyjnej, miała rzekomo odnowić swoje uprawnienia podczas feralnego lotu z najważniejszym człowiekiem w państwie. Procedura odnawiania uprawnień do lądowania samolotem zazwyczaj odbywa się podczas kursu próbnego z instruktorem lub na symulatorze.

W życiu nie widziałem, by kapitan odnawiał uprawnienia z głową państwa na pokładzie” – powiedział dziennikarzom telewizji TVN 24 ich informator z LOT. Wiceprzewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych dodał, że „pilot z niepełnymi uprawnieniami albo wznawiający uprawnienia nie powinien lecieć z prezydentem nawet w krótką trasę”.

 

Kontrowersje budzi też to, że młody pilot z zaledwie dwuletnim doświadczeniem brał udział w tak ważnym z punktu bezpieczeństwa narodowego locie.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Przywołany w tekście lot miał miejsce w dniu 2 lipca bieżącego roku w Babimoście. Samolot wystartował wówczas bez zgody kontrolera lotów, co opisała „Wyborcza”. Sprawa tej samowoli została podjęta przez Komisję Badania Wypadków Lotniczych. Dwóch biorących udział w locie pilotów zostało tymczasowo zawieszonych.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
6 sierpnia 2020 06:48

Zimny Lech się zużył, potrzebny nowy dead prezydent.

Maciek123454321
Maciek123454321
6 sierpnia 2020 09:24
Reply to  HerodAntypis

Tak czy siak, będzie wina Tuska……… nie, raczej Trzaskowskiego.

Adi
Adi
6 sierpnia 2020 07:17

Szkoda że sie nie rozbili

Predator
Predator
6 sierpnia 2020 13:15
Reply to  Adi

Prędzej czy później to nastąpi, jak debil bierze się za coś na czym się nie zna to skutki sa opłakane, myśle że nikt o zdrowych zmysłach nie polci z tym debilem.

paragraf22
paragraf22
6 sierpnia 2020 13:26

„Procedura odnawiania uprawnień do lądowania samolotem zazwyczaj odbywa się podczas kursu próbnego z instruktorem”
Taki lot nazywa się KTP czyli Kontrola Techniki Pilotażu i to nie jest żaden „kurs próbny”. Skąd dziennikarz ten kurs wytrzasnął?

Rafał P
Rafał P
6 sierpnia 2020 14:49

Przecież to nie była żadna głowa państwa, tylko symulator głowy państwa. Rzeczywista, choć parszywa, głowa siedziała bezpiecznie w swoim schronie na Żoliborzu.

Wiedźma
Wiedźma
7 sierpnia 2020 06:53
Reply to  Rafał P

Nic dodać!!!

AntyKaczor
AntyKaczor
6 sierpnia 2020 18:38

Podejście do przepisów ruchu lotniczego jak do…przestrzegania Konstytucji. Oklaski. Kurtyna.

daroo
daroo
7 sierpnia 2020 14:31

Jaki VIP taka obsługa, wcześniej czy później będziemy mieli następnego ś.p. (p)”rezydenta tysiąclecia” 🙁 oby nie na wawelu bo dość tam miernot po ostatnim „…ląduj dziadu…”