Szokujące słowa księdza Bortkiewicza

Ksiądz w Radio Maryja dopatruje się znaków w warszawskich ściekach

Ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz zasiada w prezydenckiej Narodowej Radzie Rozwoju. Jak czytamy na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta jej założeniem jest „stworzenie płaszczyzny dla debaty programowej nt. rozwoju Polski i wypracowanie stanowisk wykraczających poza horyzont bieżącej polityki. Zadaniem Rady jest formułowanie celów strategicznych oraz metod ich osiągnięcia poprzez analizowanie sytuacji w kluczowych dziedzinach funkcjonowania państwa, definiowanie wyzwań i wskazywanie zagrożeń w perspektywie przyszłości Polski”. Została utworzona w 2009 r.

Niewątpliwie Bortkiewicz ma „oryginalne” pomysły na tę debatę. Można się o tym przekonać po lekturze wywiadu, którego udzielił portalowi fronda.pl. Na przykład o Marszu Niepodległości ks. Bortkiewicz powiedział, że wybrzmiał bardzo głośno i tego nie da się zagłuszyć. Wyraził „głęboki szacunek” dla tych narodowców, którzy „na marszach czy na stadionach gromko przypominają o tej właśnie tożsamości. Ale właśnie dlatego rozlega się skowyt, warczenie i ujadanie lewackich mediów i polityków” – stwierdził duchowny.

W Brukseli – jego zdaniem – tworzony jest „konglomerat multi-kulti”. – „Tworzenie tego tworu zapewnia tym ludziom realne, aktualne profity. To nie jest myślenie o przyszłości, to jest myślenie o bilansie zysków – zysku na przyjmowaniu nachodźców, zysku z ideologii ekologicznej, zysku z wprowadzania ideologii gender” – wyliczał Bortkiewicz.

Pytany o europosłów PO, którzy poparli rezolucję PE w sprawie Polski, ksiądz mówi, że „głosowali przeciwko Polsce i chciałoby się o nich zapomnieć. Tacy ludzie powinni odejść z polityki. I znów, cytując marszałka, im nawet nie powinno się dać kury szczać prowadzić (i nie przepraszam za ten zwrot). Ale z drugiej strony trzeba o tych ludziach pamiętać – w sposób bolesny, tak jak pamiętamy z trwogą o zdrajcach”.

Tak właśnie wygląda budowanie porozumienia i płaszczyzny do dialogu według ks. Bortkiewicza.
(Źródło: gazeta.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
18 listopada 2017 14:27

Kolejny faszysta w sutannie. Namnożyło się tego tałatajstwa. Okazuje się, że Niemcy mieli rację, kiedy wprowadzili zero tolerancji dla szowinizmu i nacjonalizmu. Dlatego – poza efemerydą w postaci AfD – mają spokój z reliktami hitleryzmu. Austriacy tego nie zrobili, my nie zrobiliśmy, Węgrzy też tego nie zrobili, ani Czesi. No i teraz musimy wypić to piwo, które nawarzyli nam politycy.
PS. Duduś, i do kogo te głupawy uśmiech? Do faszysty??????????? Ogarnij się, jeszcze raz powtarzam.

Zbyszek
Zbyszek
18 listopada 2017 16:01

Duszpastuch

Edmund
Edmund
18 listopada 2017 23:04

Ci czarni okupanci są nieźle wkurwieni za wygarnięcie im prawdziwych intencji w stosunku do państwa, w którym ciemnota dała im władzę. W całym świecie gdzie pełnią okupacyjne obowiązki ludy się buntują. Jest jedno wyjście dla okupowanych społeczeństw – przestać chodzić do kościołów !

smętek
smętek
18 listopada 2017 23:43

Jak faszysta to nawet w jakiejś tam radzie może się produkować. A mądry Ksiądz Boniecki kolejny raz usłyszał zakaz publicznego wypowiadania się.

Janek
Janek
19 listopada 2017 10:19
Reply to  smętek

Mogą faszyści, mogą antyfaszyści- co, pluralizm się nie podoba?

jurek
jurek
19 listopada 2017 07:33

Ks. prof. dr hab.: „skowyt, warczenie i ujadanie lewackich mediów i polityków”

Profesor nauk teologicznych, tytuł profesora w lutym 2007 r. (prezydent Lech Kaczyński) specjalizujący się w zakresie teologii moralnej.
Wydział Teologiczny UAM (od 2002 dziekan). (za Wiki)

Oto świadectwo poziomu etycznego utytułowanych kadr polskiej teologii (!?). Szkoda słów, a na czas d. zmiany właściwi ludzie.