Szokujące wypowiedzi Dudy

Kancelaria Dudy nie odróżnia Słowacji od Słowenii

Czy Andrzej Duda naprawdę wie, co mówi? To pytanie ciśnie się na usta po lekturze fragmentów wywiadu, jakiego udzielił „Gazecie Polskiej”

Zapytany o kontrmanifestacje podczas obchodów miesięcznic smoleńskich, a zwłaszcza o ostatnią, czerwcową, stwierdził, że to „wielka prowokacja nakierowana na jakiś cel polityczny”. Według Dudy, nie można wykluczyć, że działania „choćby tzw. Obywateli RP” przyjmą jeszcze bardziej radykalne formy i dojdzie do zamieszek.

Zupełnie kuriozalnie brzmią i pytanie, i odpowiedź w dalszej części wywiadu. Duda został zapytany, czy na bazie tych wydarzeń możliwa jest „kolejna próba doprowadzenia w Polsce do przewrotu”, odparł, że „być może tak właśnie jest”. – „Proszę zwrócić uwagę na ten nieustanny histeryczny ton, w jakim opozycja i wspierające ją media opisują działania demokratycznie wybranych przez Polaków władz” – podkreślił.

Zdaniem Dudy, „opozycja wykorzystuje każdą możliwość, by pokazać Polskę w negatywnym świetle – jako kraj izolowany, niespokojny, nieakceptowany”. Brakuje tylko stwierdzenia, że to… wina Tuska.

A przecież – zdaniem prezydenta nie wszystkich Polaków – nasz kraj to bez mała kraina miodem i mlekiem płynąca. – „Kraj się rozwija, ludzie zaczynają korzystać ze wzmocnienia i racjonalnego zarządzania państwem. Rośnie gospodarka, spada bezrobocie. Polskie matki mają możliwość pozostania w domu z dziećmi i nie muszą pracować w markecie za tysiąc złotych” – zauważył prezydent.

Starszym czytelnikom te sformułowania z pewnością kojarzą się z propagandą sukcesu uprawianą w czasach PRL. Młodszym przypominamy, że wtedy w TVP oglądać można było reportaże o dynamicznie rozwijającym się  kraju, a w rzeczywistości większość artykułów spożywczych i przemysłowych kupowało się na kartki, stojąc na dodatek w długich kolejkach.
(Źródło: polsatnews.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

20
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
3 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
RolandPisFreisletbachastary57krystynaexfederale Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Agunia
Agunia

Już żyjemy w komunistycznym państwie czy będziemy jutro?

Córka poległego Powstańca
Córka poległego Powstańca

kartki dopiero będą, wszystko przed nami (Wami – ja może nie dożyję)

PiJar
PiJar

Adrian sam nie wie czego chce. Z jednej strony wymienia urzędników kancelarii na bardziej lojalnych jemu i mniej uległych wobec Nowogrodzkiej, a z drugiej wszystkie jego wypowiedzi brzmią tak, jakby za wszelką cenę usiłował udowodnić swą wierność linii partii i samemu towarzyszowi Prezesowi. Żałosny, niedojrzały człowieczek bez jakiegokolwiek kręgosłupa. Widać, że katolickie wychowanie Dudy-taty, którym tak się szczycił w jakimś wywiadzie, nie zrobiło mężczyzny z tego chłoptasia. Teraz już za późno.

exfederale
exfederale

Dobrze powiedziane. Za dużo zdrowasiek, za mało świeżego powietrza.

jurek
jurek

„kolejna próba doprowadzenia w Polsce do przewrotu”,
Przewrotu? Wreszcie nazwano adekwatnie zagarnięcie władzy przez Partię (sic!).
Teraz, kolejna próba, to byłaby restytucja panowania demokratycznej konstytucji, nie żaden przewrót.

Jacek
Jacek

Czyli zaczyna się parcie do zwarcia, czyli pora robić zapasy… Ojczyzna zmierza nad skraj przepaści.

Obserwator
Obserwator

” Polskie matki mają możliwość pozostania w domu z dziećmi i nie muszą pracować w markecie za tysiąc złotych” – tylko niech „długopis” poinformuje polskie matki kto i ile da im emerytury jak już dzieci osiągną pełnoletność.

Alka
Alka

Pijane,(oblakane?)dziecko we mgle.Smolenskiej.

Waldemar
Waldemar

Nie tak dawno pisałem, że gra pt. „Czy prezydent wybije się na niepodległośc” nie ma najmniejszego sensu i zainteresować może tylko ludzi uprawiających tzw. chciejstwo. Ten wywiad, który jest rozbudowaną wersją tzw. Przekazu Dnia z Nowogrodzkiej, może otrzeźwić takich „chciejaków”. To jest właściwy materiał do wyrobienia sobie zdania o samodzielnosci Dudy, jego pojmowaniu roli prezydenta, jego racjonalnej analizie rzeczywistości, a nawet kulturze politycznej. Nie dwa w jednym, ale wiele naraz w jednym.

jack Dunster
jack Dunster

The man, a supposed expert on the constitution and on democracy, is not.. he is a religious bigot with little understanding of Polish history, of European history. He has never worked a day in his life – a parasite, like his god – kaczynski. he is not presiding over the betterment of Poland, but on its destruction – the destruction of democracy in Poland. History will judge you Dud… and it will not judge you well.

teddy
teddy

……Polskie matki mają możliwość pozostania w domu z dziećmi i nie muszą pracować w markecie za tysiąc złotych” – zauważył prezydent…..a moze Polskie matki qurwa nie chca zostac w domu z dziecmi tylko wyjsc do ludzi nie przyszlo ci do tej malej mozgownicy ?

smętek
smętek

Duda na tym zdjęciu wygląda jak człowiek na haju. Jego oczy są przymglone. Może to jest powód opowiadania głupot. Generalnie to on niczego mądrego w ciągu niemal 2.lat nie powiedział, nie zrobił. Padając na kolana i robiąc z siebie błazna jest personą która podoba się suwerenowi.

Alicja
Alicja

Adrian czyli prezydent Du.a to relikt PRLu i ten ustrój popiera i pomaga przywrócic

Jacek
Jacek

Prezydent? Sam powiedział, że nim nie jest!

Jola
Jola

A dla mnie to o Dudzie mogę powiedzieć, źe jest tzw. Prezydentem RP. Nie wiem , czy zrozumie aluzję….

Jacek
Jacek

Może on, ale ja akurat nie kumam…

krystyna
krystyna

duda ….nie moj prezydent wypowiada sie w imieniu tej lepszej czesci ach —-zapomnial co przyrzekal uroczyscie z reka na sercu ……wstyd

stary57
stary57

Stary chwyt: łapaj złodzieja :). Sami doprowadzają do zamieszek, dając cichą zgodę na takie zachowanie onr-u, ale winni są Ci drudzy, spokojni.. wrrrrr

bacha
bacha

Na tym zdjęciu wygląda jakby był na haju! Tylko przynosi wstyd, nic więcej!

RolandPisFreislet
RolandPisFreislet

wyjątkowy szkodnik. Hitler uważal siebie za arcydemokratę.