Szokująco niski wyrok dla PEDOFILA! Bodnar zapowiada interwencje

Szokująco niski wyrok dla PEDOFILA! Bodnar zapowiada interwencje

26-letni mężczyzna zgwałcił swoją 14-letnią krewniaczkę za co został skazany na rok w zawieszeniu  – wyrok jest efektem apelacji złożonej po wcześniejszym wyroku Sądu Okręgowego, który wymierzył pedofilowi karę trzech lat pozbawienia wolności. W uzasadnieniu nowego wyroku podano, że ofiara „nie krzyczała”, gdy oskarżony próbował ją zgwałcić. W opinii sądu miało to stanowić tzw. czynnik łagodzący.

 

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar obiecał podjęcie stosownych działań w tej sprawie. „Mam akurat możliwość kasacyjną w takich sprawach, składania kasacji na niekorzyść, a w tym przypadku na korzyść osoby pokrzywdzonej (…). Sądy polskie popełniają błędy, natomiast wychodzę z założenia, że zmiana w wymiarze sprawiedliwości powinna się odbywać organicznie, powoli, po kolei” – przyznał.

Podobna sprawa była badana przez Europejski  Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. Dotyczyła Bułgarii, gdzie sąd uznał, że do gwałtu nie doszło, bo ofiara zboczeńca nie protestowała, nie krzyczała i nie stawiała oporu.

 

Pamiętam, że przedstawiona została opinia, która została podzielona przez Trybunał w Strasburgu, że dość naturalnym zachowaniem z punktu widzenia psychicznego jest, że ofiara nie reaguje, nie protestuje, nie krzyczy tylko czuje się tak obezwładniona” – przyznał Bodnar, porównując do siebie obydwie sprawy.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Warto dodać, że również według naszego sądu, do gwałtu jako takiego nie doszło… Sąd bronił sprawcy argumentem, że doszło „jedynie” do aktu pedofilii. Nie przekonało go nawet to, że ofiara zgłosiła sprawę policji i nie wyraziła zgody na seks.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
16 września 2020 20:05

Dopóki tacy, jak Korwin będą przy okazji takich spraw pisać, że „gwałtu nie było, bo ofiara nie krzyczała i tak jest od 6 tys. lat” to nie będzie zmieniona definicja gwałtu i będą łaskawe wyroki dla gwałcicieli i pedofilów.

Chermes
Chermes
17 września 2020 02:35

W sumie to bez znaczenia. Jeśli utrzyma się wyrok trzech lat, na pewno Duduś (czy jak mu tam?) go ułaskawi.