Szpital tymczasowy na Stadionie kosztem innych szpitali?

Szpital tymczasowy na Stadionie kosztem innych szpitali?

Rząd był w stanie zorganizować łóżka, ale dopiero teraz zrozumiał, że same łóżka nikogo nie wyleczą. Starają się więc zdobyć personel medyczny… podkupując lekarzy z innych placówek.

 

Według nieoficjalnych informacji reporterów RMF FM, oferty pracy w tymczasowym szpitalu są znacznie korzystniejsze finansowo niż gdzie indziej, czasem nawet podwójne. Według informacji Mariusza Piekarskiego, ratownicy medyczni z jednego z SOR-ów dostali ofertę 180 zł za godzinę. Zaniepokoiło to dyrektorów szpitali, potwierdzają informacje o tym, że wielu lekarzy chce złożyć wypowiedzenia.

W tej sprawie interweniowały już władze Warszawy. Jak mówi Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy odpowiedzialny za ochronę zdrowia, podbierając lekarzy z jednych szpitali do drugich, rząd chce mieć sukces, ale kosztem lecznic, które już walczą przecież z koronawirusem. „Poprosiliśmy wojewodę, aby kompletując zespól do tych szpitali, sięgać raczej po lekarzy z kraju”.

 

Tyle, że lekarzy w innych krajowych ośrodkach też nie ma zbyt wielu, bo są bardziej narażeni na choroby. I wkrótce mogą zacząć domagać się takich samych stawek za taką samą pracę.  Bo niby dlaczego jedni mają zarabiać więcej, a inni mniej?

Zostań patronem KODUJ24.PL

Na dodatek wszelkie prace przy szpitalu tymczasowym mogą stanąć w miejscu, bo – jak napisała Dominika Wielowieyska – „prezydent chciał się dobrze zaprezentować na tle budowy”. „Szacunek dla wszystkich zaangażowanych. Ukłony dla tych, którzy wyrazili chęć służby w tym miejscu. Solidarnie wygramy!” – skomentował na Twitterze prezydent relację z wizyty gospodarskiej. I teraz solidarnie wszyscy, którzy towarzyszyli prezydentowi w tej wizycie, łącznie z pracownikami szpitala, wylądują na kwarantannie.

/nt/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
24 października 2020 14:18

Ta korupcja medyczna ma na celu pokazanie pisowskiego sukcesu na stadionie i klęskę szpitali w Warszawie, a wiadomo kto jest jej prezydentem. Stadionowi wybrańcy będą uszczęśliwieni ale reszta personelu medycznego rozsierdzi się. Grono protestujących znowu się powiększy. Zastanawiam się jaka jest masa krytyczna i kiedy rozpocznie się reakcja łańcuchowa.

Zbyszek
Zbyszek
24 października 2020 14:38

A może chłopcy Błaszczaka na coś się w końcu przydadzą?

Zwinka
Zwinka
24 października 2020 15:56

PiS a za PiSem, PiS a za Pisem, PiS a za PiSem…PIC !!!

antymoher
antymoher
25 października 2020 18:35

Taaa,z tego co widać na zdjęciach to stoją złożone same łózka!!!!!!!!!!!!!Brak sprzętu medycznego,aparatury!!!!!!!!!!I to ma być szpital narodowy?To PSS-Polowy Szpital Samoobsługowy!!!!!!!!!!!KAŻDY CHORY MUSI TAM SAMODZIELNIE SIĘ DOCZOLGAĆ,KAŻDY MUSI SAMODZIELNIE WDRAPAĆ SIĘ NA WYRO LUB SIENNIK,KAŻDY CHORY MUSI SAM SIĘ SOBĄ OPIEKOWAĆ!!!!!!!!!!!Chyba ,że ów przybytek jest dla drugiego sortu?????????????????