Sztab wyborczy Dudy rozpoczyna walkę z dezinformacją i fake newsami

Sztab wyborczy Dudy rozpoczyna walkę z dezinformacją i fake newsami

Sztab wyborczy Andrzeja Dudy nie zamierza przejść obojętnie obok tego, co wydarzyło się w Pucku i Wejherowie. Prezydent spotkał się tam z dość ostrym „powitaniem”, co oburzyło polityków PiS.

 

Twierdzą oni, iż to „nie jest pierwszy przykład, że nadchodząca kampania prezydencka wydaje się, że będzie kampanią dość brutalną, niepozbawioną nieczystych zagrywek i w jakieś mierze opartą na hejcie, fake newsach”.

Stąd pomysł, by stworzyć specjalną komórkę, która zajmie się walką z dezinformacją i odkłamywaniem fałszywych informacji.

Jeden z internautów zastanawia się, „to jak on będzie swoją kampanię prowadził bez fake newsów?? Prawdę będzie mówił o tysiącach mieszkań dla młodych i o milionie elektrycznych samochodów i budowanych promach, o podwyżkach cen???”, a kolejny twierdzi, że to bez sensu, bo czyż „ nie lepiej wprowadzić ustawę zakazującą szerzenia fake newsów ?” Niestety trzeba by wtedy zlikwidować TVKurski”.

 

Jest taka stara zasada, która mówi, że „kto sieje wiatr, ten zbiera burzę”. Przez lata PiS stało za ostrymi atakami i ostrym hejtem na polityków partii konkurencyjnej i wtedy wszystko było ok, prawda? A teraz, gdy role się odwróciły i to partia rządząca oraz jej kandydat na prezydenta są atakowani, to jakże to niesprawiedliwe, nieuczciwe i oburzające…

Tamara Olszewska

wpolityce.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gustaw
gustaw
12 lutego 2020 10:10

Jeżeli A. Duda nie wygra tych wyborów, to jest koniec epoki PiSu, Kaczyńskiego, TVPiś, i wszystkich tych Misiewiczów żerujących na Polakach. Łamali prawo, łamią prawo i będą dążyć do chwycenia Narodu za pysk. Kasy państwowe pozostawią puste. Wprowadzili chaos w systemie prawnym, żeby mieć całkowitą władzę i być bezkarnymi.. Wszystkie urzędy , spółki, służby, stały się partyjne i przestały być państwowymi. Duda nigdy nie powinien być prezydentem RP. Zmienili system w Polsce i wprowadzili automatycznie drożyznę. Powinno ich się z tego rozliczyć !!!!

HerodAntypis
HerodAntypis
12 lutego 2020 10:33

Kto mieczem wojuje, od miecza ginie, ale katole z bibli wyczytali tylko wycinkę puszczy, hodowlę futrzaków, bicie żony i dzieci oraz coś niecoś o sodomitach. Jako katole nie są w stanie pojąć, że karma wraca, bo dla nich karma to manna z nieba (dla większości mana to kasza manna) Teraz będą biadolić i zwalać winę na innych, bo nic innego nie potrafią.

Grzegorz
Grzegorz
12 lutego 2020 10:41

Opozycjo uliczna – tak trzymać. Ostatnie przykłady działalności z Pucka i Wejherowa to , mam nadzieję , jedynie przedsmak i rozgrzewka. Na szczęście prezydent oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą i opozycja może mu w niej towarzyszyć – wcześniej nie bardzo było na miejscu atakować prezydenta w czasie gospodarczych wizyt.

ech
ech
12 lutego 2020 10:53

Mina Mussoliniego dudy bezcenna, taki z niego przywódca!!! Ciekawy jestem miny po osadzeniu w więzieniu po wyroku TS???

Aleksander
Aleksander
12 lutego 2020 11:20

Należy zmienić tytuł informacji.Tu nie chodzi o walkę z dezinformacją i fake newsami tylko o walkę z faktami i prawdą przy pomocy tworzonych przez propagandę PiS kłamstw i fake newsów.

Maciek123454321
Maciek123454321
12 lutego 2020 14:34
Reply to  Aleksander

O to, to…………..

Maciek123454321
Maciek123454321
12 lutego 2020 14:40

Oj, jak ten Puck zabolał! Jak by jeszcze tacy sami odważni ludzie pojawili się na wiecach mussoliniego na Podkarpaciu, to byłoby cudownie. Tylko, że tam trzeba będzie o wiele więcej odwagi. Życzę zwolennikom opozycji takiej odwagi. To się może bardzo opłacać, bo jeżeli mussolini zniknie ze sceny politycznej, odetchniemy wszyscy. Skończy się szczucie, skończy się hejt, zaczniemy odbudowywać naszą wspólnotę narodową. Wyobrażacie sobie, jak Europa będzie fetować nowego prezydenta (albo prezydentkę) Polski? Ludzie w całej Europie będą nam bić brawo. Myślę, że na Węgrzech szczególnie mocno. Jestem pewien, że zwycięstwo opozycji w wyborach prezydenckich będzie też oznaczało początek końca Orbana.

Marek
Marek
12 lutego 2020 15:33

Mam wrażenie, że w tytule informacji wdarł się błąd polegający na pojawieniu się tam zbędnej litery „z” całkowicie zmieniającej sens.
Powinno być „duda walczy dezinformacją i fake newsami” (w sensie walczy przy użyciu dezinformacji i fake newsów). i taką komórka przewodzi osobiście brudziński rozsyłający kłamstwa.

marek
marek
12 lutego 2020 15:42

Poczuli smród kolo tyłków. Kto mieczem wojuje ( w 2015 hejt i armia trolli przeciwko Komoŕowskiemu i PO) od miecza ginie. Nie dacie rady zatrzymać wkurzenia ludzi..