Sztandar Wiosny wyprowadzić!

Sztandar Wiosny wyprowadzić!

Władze partii Wiosna podjęły decyzję o samorozwiązaniu. Członkowie tego ugrupowania przejdą do Nowej Lewicy – partii powstałej z dawnego SLD.

Coś się kończy, coś zaczyna! Historia Wiosny Biedronia dziś dobiegła końca! To był ekscytujący czas i dziękuję Robertowi Biedroniowi oraz Wszystkim, z którymi miałem okazję współpracować!” – napisał na Twitterze sekretarz generalny Wiosny, Krzysztof Gawkowski.

 

Jak zmieni się Nowa Lewica? Według nowego statutu partia będzie miała dwóch współprzewodniczących, jednego z SLD i drugiego z Wiosny – zarówno na poziomie kraju, jak i na poziomie wojewódzkim. „Wszystkie władze na poziomie kraju i województw są podzielone po połowie” – tłumaczył już w grudniu 2019 r., wkrótce po przyjęciu nowego statutu,  Włodzimierz Czarzasty.

Na razie wszyscy członkowie partii wydają się być zadowoleni z tego aliansu. SLD skorzysta na zmianie szyldu na nowy i na dodatek odmłodzi szeregi. A dla partii Biedronia, pozbawionej pieniędzy i struktur, to jedyna szansa na przetrwanie.

 

W struktury Nowej Lewicy nie wejdzie partia Razem, która dotąd tworzyła jeden klub parlamentarny z Wiosną i SLD. To jednak nic nowego, ponieważ partia Razem znana jest z tego, że zawsze jest osobno.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/td/

Źródło:wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek
Leszek
12 czerwca 2021 14:17

Polityk Biedroń zweryfikował się sam …

Grzegorz
Grzegorz
12 czerwca 2021 18:01

Jakoś mi nie żal.

szczery
szczery
12 czerwca 2021 18:20

Wygląda na to, że partia Wiosna zaistniała jedynie w tym celu, bu wprowadzić Biedronia do Unii Europejskiej, choć zarzekałsię, że mandatu europosła nie przyjmie…
Nie ciekawa persona!