Szumowski bezkarny? Ziobro: „nie widzę powodów, by miał się bać”

Szumowski bezkarny? Ziobro: „nie widzę powodów, by miał się bać”

Zbigniew Ziobro zabrał głos w sprawie ex-ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. W Polsat News opowiedział m.in. o swojej wcześniejszej rozmowie z tym politykiem. Przyznał, że wbrew plotkom, nie miała ona wpływu na dymisję Szumowskiego.

 

Moja rozmowa z ministrem Szumowskim odbyła się dwa, czy trzy tygodnie wcześniej, zanim doszło do jego dymisji. W międzyczasie było wiele rozmów ministra Szumowskiego z premierem Mateuszem Morawieckim. Proszę spytać premiera Morawieckiego, co pan premier powiedział. (…). Na pewno na to (dymisję – red.) nie miała wpływu moja rozmowa z ministrem Szumowskim” – wyznał Ziobro.

Dodał też, że nie mógł poinformować Szumowskiego o szczegółach śledztw prowadzonych przez prokuraturę ws. nieudanych zakupów sprzętu medycznego. Podkreślił przy tym, że na tę chwilę nie widzi „żadnych powodów”, aby ex-minister „miał bać się odpowiedzialności” (choć śledztwo jest w toku…).

 

Czy oznacza to, że sprawa Szumowskiego jest już „załatwiona” przez rządzących? Trudno, niestety, udzielić odpowiedzi na to pytanie. Co ciekawe, Ziobro podczas wywiadu w Polsat News próbował niejako usprawiedliwić wyczyny swojego kolegi.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Podobny problem z maseczkami ma rząd Wielkiej Brytanii, Komisja Europejska, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka i wiele innych podmiotów, które kupiły maseczki, działając w pośpiechu, dla ratowania ludzkiego życia, w pewnych emocjach, i nie dopełniły być może pewnych procedur, które standardowo by dopełniły i okazuje się, że kupiły maseczki, które nie odpowiadały certyfikatom”.

Szumowski, według medialnych oskarżeń, współodpowiedzialny jest za chybiony zakup maseczek za 5 mln zł od swojego instruktora narciarskiego Łukasza G. Maseczki okazały się nie spełniać wymagań i nie miały certyfikatów bezpieczeństwa.

/nt/

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kundzia
Kundzia
25 sierpnia 2020 11:46

A ja widzę powód aby ziobro zaczął się bać bo to będzie najpiękniejszy dzień kiedy jego koledzy przyjdą po bezmózgowca o 5,30. a ujrzeć jego płacz i wołanie o pomoc -bezcenne.

Irena
Irena
25 sierpnia 2020 14:33

To idz pan do doktora od oczu !!!

Janina
Janina
25 sierpnia 2020 20:01

Jasne przesłanie do organów ścigania : Szumowski niewinny i już. Kiedyś Kaczyński też orzekł, że nie ma powodu do zeznawania w prokuraturze w sprawie trzech wież – niewinny bez dochodzenia. Prezydent też uwolnił swych kolesi od końcowego orzeczenia sądu o ich winie i „uniewinnił” ich przed wyrokiem. Coś ktoś nie rozumie ? Ukradli nam już Polskę i nikt, powtarzam NIKT z tej szemranej ekipy nie poniesie żadnej kary. Koniec, kropka.

malgoska
malgoska
25 sierpnia 2020 21:17

Ziobro, a kiedy ty zaczniesz się bać?

Dron
Dron
26 sierpnia 2020 13:14
Reply to  malgoska

On już się boi, dlatego świruje.