Szumowski: „Lepsze są wybory korespondencyjne niż w lokalach” – „Dla kogo Ty człowieku pracujesz? Prezesa czy Polski?”

6526 zachorowań i 116 zgonów ostatniej doby. "Fałszywie dodatni" wynik Szumowskiego - b. minister w szpitalu

– „Lepsze są wybory korespondencyjne niż w lokalach wyborczych” – zakomunikował w TVP Info minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał, że jego „rekomendacje dla premiera Mateusza Morawieckiego czy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego będą w połowie kwietnia”. Według Szumowskiego wtedy „będzie można powiedzieć, jak te krzywe zachorowań przebiegają i z punktu widzenia rozwoju epidemii będziemy mieli wiarygodne dane”.

 

Internauci krytykowali wypowiedź ministra zdrowia: – „Panie Szumowski, że się tak nieśmiało spytam…. kim jest k**wa prezes??? Dlaczego minister musi spowiadać się podrzędnemu posłowi???”;

– „Frazę ,,nie jestem politykiem, jestem lekarzem’’ można włożyć między bajki”; – „I to mówi minister Konstytucyjny na kolanach przed posłem. Nie można tego zapomnieć”; – „Dla kogo Ty człowieku pracujesz??? Prezesa czy Polski??? Żenada”.

 

Odnosili się też do samego głosowania korespondencyjnego: – „Jaka to różnica pomiędzy lokalem wyborczym a maleńką pocztą, gdzie do listu trzeba kupić znaczek pocztowy, by wysłać swój głos. Z tym oddanym listownie nie wiadomo, co będzie się dziać”; – „Lepsza dżuma czy cholera?”; – „Powiedz to człowieku setkom listonoszy oraz ludziom siedzącym w komisjach wyborczych. Jprdl, jak ten Zwykły Poseł was tak urabia, że wykształceni ludzie robią co on chce?!”.

Dodajmy więc, że tylko wczoraj okazało się, że jeden z listonoszy z Nowej Huty jest zarażony koronawirusem. Jak podała „Gazeta Krakowska”, kwarantanną trzeba było objąć ponad 70 pracowników poczty. Nie wiadomo, co z mieszkańcami, do których mógł dotrzeć z przesyłkami, a tych może być tysiące…

bt

Źródło: gazeta krakowska.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
2 kwietnia 2020 10:13

Apeluję o nieco rozsądku…. Jest mnóstwo rzeczy, za które można tego gościa krytykować, większość nawet będzie słuszna, z jego winy. Ale…
Gdyby każdego z nas zapytać, czy lepsze wybory korespondencyjne czy zwykłe, to jaka jest jedyna, logiczna odpowiedź?
Wiadomo, że zwykłe byłyby zbrodnią na ludziach, drugie na demokracji, ale z punktu widzenia lekarza – które lepsze?

Włodek
Włodek
2 kwietnia 2020 11:52
Reply to  Adam

W obu wypadkach musi dojść do podobnej ilości kontaktów między ludźmi, oba lekarz musi wykluczyć.

Adam
Adam
2 kwietnia 2020 12:48
Reply to  Włodek

To oczywiście nie jest prawdą – osoba wysyłająca w jakiejkolwiek formie głos nie będzie miała kontaktu z grupą osób, jaką jest komisja i potencjalnie z innymi głosującymi. Ale nie o to chodzi.
Przykro jest patrzeć jak rosnąca arogancja władzy, powodując wzrost frustracji i poczucia bezradności sprawia, że ludzie są coraz bardziej brutalni w wyrażaniu swojego sprzeciwu, stają się zacietrzewieni, tracą trzeźwy osąd i krytyczność spojrzenia.
To, co teraz robi PIS, co każdy respektujący jakieś wartości człowiek uznałby za powód do wstydu, dla nich powodem do wstydu nigdy nie będzie. Tacy są, uważają że mają misję i są w stanie wielu z nas poświęcić dla jej realizacji.
To, w jaki sposób na to reagujemy, coraz częściej przybiera formy, których będziemy się po czasie wstydzić, ciężko będzie to uzasadnić wyjątkowością sytuacji.

Proste pytanie do ministra, nikt nie odważył się odpowiedzieć, że lepsze byłyby normalne wybory. Ale on jest z PISu, jest kłamcą, a my nienawidzimy PIS i kłamców, więc logika precz.
Smutne.

Zwinka
Zwinka
2 kwietnia 2020 13:54
Reply to  Adam

A o jakąż to logikę koledze chodzi, że tak nieśmiało zapytam ? Bo ta encyklopedyczna to już dawno temu poszła się bujać.

Włodek
Włodek
2 kwietnia 2020 15:59
Reply to  Adam

Przeliczyłem sobie; komisje i liczenie głosów zasadniczo bez zmian, jednak odbiór przesyłki poleconej, ewentualne wizyty w urzędach w celu bezpiecznego udzielania pełnomocnictwa, wysłanie przesyłki poleconej to jest znacznie większa ilość kontaktów niż osobiste głosowanie. Czyli rzeczywiście mój szacunek nie był prawdziwy, korespondencyjne głosowanie jest znacznie bardziej niebezpieczne.

Mietek
Mietek
2 kwietnia 2020 19:01
Reply to  Adam

Będziemy się wstydzić albo skończy się to wszystko bardzo brutalnie…

Maciej
Maciej
2 kwietnia 2020 13:20
Reply to  Adam

Żadne. Kolega chyba nie jest listonoszem. Listonosz idąc teraz z listem jest przerażony. Nie wi kto ma a kto nie ma choroby.

smętek
smętek
2 kwietnia 2020 13:58
Reply to  Adam

W tym przypadku polityk pokonał w Szumowskim lekarza i nie ma żadnego usprawiedliwienia dla takich wypowiedzi.

Stefa oa bososela
Stefa oa bososela
2 kwietnia 2020 14:31
Reply to  Adam

do adama – a jaki jest problem, żeby te wybory przełożyć na późną jesień? albo przyszły rok? co się tak do kur..y nędzy upieracie, żeby te wybory były właśnie teraz.? i odpowiadając na twój drugi post – osobistego kontaktu nie będzie miała, ale koperta i papier może być okichany, zacharchany. I to przejdzie przez czyjeś ręce. i ten ktoś może nie mieć świadomości co jest na tej kopercie. a jak zapewne nie wiesz, bo tego nie mówią w TVP, wirus może być aktywny na papierze dość długo.

Adam
Adam
3 kwietnia 2020 08:59

Przeczytaj proszę moją pełną odpowiedź niżej, kompletnie nie o tym mówimy, a przynajmniej ja.
Piszę tu dodatkowo, by zaprotestować przed formą „co się tak (…) upieracie…” Jacy Wy? To, że napisałem post broniący jednej wypowiedzi człowieka, którego w każdym innym zdaniu krytykuję, już jestem dla Ciebie pisiorem? Smutne, zwłaszcza na tym portalu liczyłem na więcej…

Danuta
Danuta
3 kwietnia 2020 08:35
Reply to  Adam

tu chodzi nie tylko w jaki sposob wybory sie odbeda, ale przede wszystkim o to , ze sie odbeda. Ludzie maja co innego na glowie . Chyba nikt teraz nie moze skupic sie na wyborach i Kaczynski chce to wykorzystac

Małgorzata
Małgorzata
3 kwietnia 2020 17:45
Reply to  Adam

Tylko że pytanie brzmiało czy wybory korespondencyjne są całkowicie bezpieczne. Odpowiedź więc nie była na to pytanie tylko wymijająca. Można się więc czepiać.

Rafał P
Rafał P
3 kwietnia 2020 23:31
Reply to  Adam

Które wybory lepsze? Złe pytanie, bo lepszy jest stopniem wyższym od dobrego, a tu mamy do wyboru dwa bardzo złe rozwiązania.
Nawet jeśli ludzie będą stali w kolejkach zachowując 2m odstępy, to dochodzą do jednego punktu: stolika gdzie muszą się wylegitymować i pobrać kartę do głosowania, albo do okienka na poczcie.
Wprawdzie technicznie dało by się to jakoś rozwiązać, ale praktyczna realizacja, zwłaszcza w Polsce, jest niemożliwa.

Piotr
Piotr
4 kwietnia 2020 15:31
Reply to  Adam

Wybory korespondencyjne, to jedna wielka ściema. Jak powiedział, kurdupel, o pseudonimiie.stalin: nieważne jak ludzie głosują, ważne jest, kto liczy głosy. Czy ktoś normalnyuwierzy w tajność i prawdziwość wyników? Wynik będzie ustalony albo już jest ustalony, przez innego kurdupla.

Jerzy
Jerzy
2 kwietnia 2020 10:25

Właśnie straciłem resztki szacunki do tego ….. !

Marek
Marek
2 kwietnia 2020 11:42

Pewnie, że korespondencyjne lepsze. Takie łatwiej sfałszować (przecież taki był argument pisu jak je wycofywali). Tym łatwiej je sfałszować gdy procedury pisze się na kolanie na miesiąc przed wyborami.
Pewnie, że korespondencyjne lepsze. Takie łatwiej podważyć jakby coś poszło nie tak i duda przegrał. Tym łatwiej podważyć jak się kontroluje cały mechanizm ich rozprowadzania czyli pocztę, PKW, komisję, sąd orzekający.

Piotr
Piotr
4 kwietnia 2020 15:36
Reply to  Marek

Nie dziwnego, że właśnie zmieniono prezesa poczty na zaufanego pisuara.

Zwinka
Zwinka
2 kwietnia 2020 12:48

No i bohater czasów zarazy zarekomendował rozwiązanie…Jeśli były jakieś wątpliwości, czy pisowski lekarz będzie stał za prezesem, czy narodem, to właśnie się rozwiały. No i to przecież on zakazał prof. Simonowi i innym lekarzom wypowiadania się na temat stanu służby zdrowia w czasie epidemii, czyż nie ?

Franek
Franek
2 kwietnia 2020 16:47

Ministrze przestań kłamać, straciłem już do Ciebie jakiejkolwiek zaufanie do lekarza jak i do katolika, jak masz resztę honoru to odejdź od tej mafii
Przed odejściem wyjaśnij sprawę braku testów w Krakowie, brak odczynników we Wrocławiu oraz kilku zwolnień za mówieniem prawdy. Ponadto ujawnij prawdziwe ilości zmarłych (aktualnie ilość zmarłych to około 11o osob) oraz zarażonych (trzeba podaną ilość zarażonych pomnożyć przez 2 do 3. Na koniec tragedia w Radomiu 150 osób podejrzanych o zarażenia wirusem.

Andrzej
Andrzej
2 kwietnia 2020 18:26

W połowie kwietnia, panie Szumowski, możesz być tak ciężko przestraszony, że aż strach… 🙁

Pawel
Pawel
2 kwietnia 2020 20:00

i Pan jest lekarzem? a ja myślałem, że ma Pan na uwadze zdrowie a przede wszystkim życie nas, Polaków ? Z Pan także taka kanalia jak i całej reszty ;(

Adam
Adam
3 kwietnia 2020 08:23

Piszę jeszcze raz, bo mój poprzedni wpis spotkał się z kompletnym niezrozumieniem.

Jest takie szkolne zagadnienie etyczne. Stoisz na kładce z drugą osobą, pod wami za chwilę przejedzie pociąg. Jeżeli nic nie zrobisz, przejedzie 5 osób. Jedyne co możesz zrobić, to zrzucić osobę stojącą obok, by to powstrzymać, bo sam jesteś przykuty do kładki. Pytanie – co robisz?

Można oczywiście w odpowiedzi pisać, co za idiota dopuścił do sytuacji, że ludzie mogą chodzić po torach, jakim psychopatą trzeba być, by postawić kogoś w takiej sytuacji, że każda kładka powinna mieć sygnalizator itp. itd. Ale nie tego tyczyło pytanie!

Zapytali ministra zdrowia, czy wybory korespondencyjne są lepsze niż stacjonarne. Odpowiedział zgodnie z logiką, nie rozumiem jak ktoś mógłby odpowiedzieć że stacjonarne, uwaga – zwłaszcza jako lekarz. Można mówić oczywiste rzeczy, że wybory nie mogą się odbyć, bo nie mogą i się nie odbędą, ale nie tego tyczyło pytanie!

I tak – jako twarz tych pseudo przygotowań, niby walki i ogromu chaosu poniesie odpowiedzialność i będzie miał poważne problemy.
Bezprecedensowe zbagatelizowanie problemu przez rząd od początku roku i zupełnie fasadowe i skoncentrowane głównie na wizerunku działania w miejsce rzeczywistych przygotowań kwalifikuje się bez dyskusyjnie do odpowiedzialności i z pewnością prędzej czy później za to odpowiedzą. Ale nie bądźmy w krytyce brutalnie bezkrytyczni.

Marek
Marek
5 kwietnia 2020 17:01

Prezes,to…. „Prezes” – jak ktoś nie rozumie,to jego problem.