Szumowski: „Nie chcę odchodzić z Ministerstwa Zdrowia”. Nagła zmiana zdania?

Szumowski: „Nie chcę odchodzić z Ministerstwa Zdrowia”. Nagła zmiana zdania?

Łukasz Szumowski odwiedził wczoraj studio jednego z programów w Polsat News. Zapowiedział w nim, że nie zamierza rezygnować z pracy w resorcie zdrowia. „Wróciłem w tej chwili do pracy (minister w ostatnim czasie był na urlopie – red.) i to pokazuje, co jest w tej chwili istotne” – powiedział przedstawiciel środowiska PiS.

 

Nie chcę odchodzić. W tej chwili jest wyzwanie koronawirusa” – dodał chwilę potem. W ostatnim czasie w obronie Szumowskiego stanął też premier Mateusz Morawiecki, który zapowiedział, że, wbrew spekulacjom, nie zamierza odsunąć go z ministerstwa. „Ja wobec pana ministra Szumowskiego nie mam żadnych innych planów, mam nadzieję na współpracę z panem ministrem” – przyznał szef rządu RP.

Premier Morawiecki podziękował też ministrowi zdrowia za współpracę.

Za to, że tak odważnie podejmował te decyzje i dzięki niemu przeszliśmy tę fazę w miarę suchą nogą, a jeżeli będzie druga fala, myślę, że się nauczyliśmy żyć coraz lepiej z tą epidemią” – doprecyzował podczas konferencji prasowej polityk.

 

Wczorajsza deklaracja Szumowskiego jest czymś zupełnie nowym, ponieważ od kilku dni w mediach stale pojawiały się informacje na temat jego odejścia z resortu.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Sam minister, według części dziennikarzy, miał podobno chcieć własnej dymisji. Spowodowane to było zbytnim „szumem medialnym” wokół jego osoby.

/nt/

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
IrenaAntyKaczorZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Coś jak Banaś. Czuje co się święci.

AntyKaczor
AntyKaczor

Kolejne maseczkowo-testowe biznesy do załatwienia. Kto tym razem? Właściciel pensjonatu w Zakopanem?

Irena
Irena

Pewno…..kto by zostawil taka FUCHE !!! Panie ministrze …..z rynku zniknela NITRENDYPINA 10…..bardzo wazny lek…..ale co to może obchodzić takiego zapracowanego ministra , ze tysiące chorych musialo przerwac jej stosowanie !!!