Szumowski o autorze okładki „Sieci”: „powinien zastanowić się nad swoim zdrowiem psychicznym”

„Przychodziłem skatowany. Oglądałem głupie filmiki”. Szumowski o swoim dramacie

Okładka nowego wydania prawicowego czasopisma „Sieci” wywołała kontrowersje. Zapisano na niej bowiem wielkimi literami pytanie „Czy to fałszywa pandemia?”. Nieco niżej dopisano zaś, że pandemia koronawirusa może być „spiskiem”.

 

Pełen napis mający być reklamą tekstu Macieja Pawlickiego brzmiał następująco: „Czy koronawirus to rzeczywiście śmiertelne zagrożenie dla ludzkości, czy też wielka manipulacja, za pomocą której potężne siły chcą osiągnąć ukryte cele?”.

Trudno stwierdzić, czy to sam Pawlicki był pomysłodawcą okładki, czy wymyślił ją inny pracownik redakcji społeczno-politycznego tygodnika Jacka Karnowskiego. Niemniej jednak człowiek ten dostał dziś radę od samego Łukasza Szumowskiego, który stwierdził, że powinien on zastanowić się nad swoim zdrowiem psychicznym.

 

Mam wrażenie, że ktoś tu pisze książkę z gatunku fantastyki. (…) Jest to trochę obrażające pamięć choćby tych ponad 1800 osób, które zmarły. Przypomnę, że w sezonie grypowym grypa nie jest tak brutalna. Jak ktoś widzi takie spiski, to należy się zastanowić nad swoim zdrowiem psychicznym” – ocenił minister zdrowia.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Warto przy tym podkreślić, że Pawlicki, autor kontrowersyjnego tekstu, był m.in. producentem głośnego filmu fabularnego „Smoleńsk” i uchodzi za przyjaciela PiS. Słowa Szumowskiego z pewnością więc mocno go zabolą.

Ukazujący się od 2012 r. tygodnik „Sieci” uchodzi powszechnie za tubę partii PiS. Pismo nierzadko propaguje skrajne poglądy i ostro atakuje wrogów władzy.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ChermesRyszardRafaponHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Pisolstwo pozazdrościło zderzacza hadronów i skonstruowało narodowy zderzacz autorytetów. Szumowina kontra dziennikarzyna. Oszust kontra głupiec. Co powstanie w wyniku takiego zderzenia? Czarna dziura w rozumie!

Rafapon
Rafapon

Tak właśnie pracuje pisowski Wielki Zderzacz Andronów na Wiejskiej.

Ryszard
Ryszard

Co autor miał na myśli określając gadzinówkę Sieci jako „tygodnik społeczno-polityczny”?

Chermes
Chermes

Masz rację. To jakby Playboya nazwać wydawnictwem naukowym… 🙂