„Szumowski przekracza kolejne granice błazenady” – Morawiecki mógł nie mieć w restauracji maseczki, bo był tam… służbowo

„Przychodziłem skatowany. Oglądałem głupie filmiki”. Szumowski o swoim dramacie

„Szumowski przekracza kolejne granice błazenady. Tym razem stwierdził, że skoro premier spotyka się w restauracji służbowo, to nie musi zakładać maseczki. Wiadomym jest, że służbowo zaraża się innych o 56,8% mniej, niż prywatnie. Badania prowadziła firma brata ministra…” – ironicznie podsumował jeden z internautów najnowszą wypowiedź ministra zdrowia.

 

A chodzi oczywiście o sytuację, którą opisywaliśmy w artykule „A tak Morawiecki „przestrzega” obostrzeń, które sam wprowadził…”. – Każdy powinien mieć maseczkę, kiedy spotyka się z drugą osobą. Nie dotyczy to wykonywania swoich obowiązków służbowych” – powiedział w TOK FM Szumowski.

„To jest jeszcze cień mgły czy już opary absurdu?!”; – „Bo jego zarażanie jest mniejsze niż twoje!” – „Wirus nie chce przeszkadzać w pracy i wtedy na paluszkach wychodzi” – ironizowali w komentarzach internauci.

 

A wcześniej równie kuriozalnym stwierdzeniem popisał się rzecznik rządu Piotr Muller. – „Premier został źle poinformowany. Z naszej winy nie miał świadomości, że to zalecenie jednak ma charakter obowiązujący w myśl przepisów o inspekcji sanitarnej i za to w imieniu zaplecza premiera chciałem przeprosić” – powiedział Muller w TVN24.

„Ha ha ha ha … premier rządu nie wie, jakie prawo jest ustalane i jakie rozporządzenia podpisuje… to już jest kabaret… Ludzie, w jakim kraju my żyjemy? Premier podpisujący akty prawa nie wie, co w nich jest”; – „Obywatele muszą te informacje wyszukać sami, a jak czegoś nie zrozumieją to srogi mandat. Natomiast premier może sobie być źle poinformowany i wystarczy jak ktoś za niego przeprosi”;

– „Pan Premier został źle poinformowany, że są ograniczenia w restauracji. O Boże. Nie wiedział. Przeprosi i po sprawie. No tak. Złamiesz prawo – przeprosisz i po sprawie. Nie wpiszesz w 12. oświadczeniach majątku – przeprosisz i po sprawie. Ale pamiętaj, tylko wtedy gdy jesteś w PiS” – komentowali internauci.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
EwaAnty PiSgregChermessmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Żona ciągle się czepia, że jestem za gruby. Czy, jeżeli zapiszę się do pisu, to mój brzuch będzie mniejszy niż wasz?

smętek
smętek

Same cymbały sobie wtórują a co jeden to głośniejszy.

Chermes
Chermes

Bardzo mi się podoba zwrot „zaplecze premiera”. Czyżby miał on oznaczać, że pan premier, noszenie maseczek w czasie epidemii ma głęboko w „zapleczu”? 🙂

greg
greg

Wypłaszczacz krzywej epidemii powie i zrobi wszystko co mu każe władca pisowatych bo wie o tym, że w każdej chwili jego działalnością mogą zająć się razem lub osobno pp. prawnicze dwa w jednym i/lub słusznie ułaskawiony.

Anty PiS
Anty PiS

Czyli jak wychodzę prywatnie z maska na mordzie jest większe prawdopodobieństwo zarażenia niż wyjście służbowo bez maski haahaha co za dramat

Ewa
Ewa

Zdumiewa mnie to co ludzie wiedzą i co powiadają. Robiąc nic daje się pozwolenia na takie błazenady. Więc do każdego kto ma wątpliwości to powiadam że to się dzieje na prawdę.