„Szumowski przekracza kolejne granice błazenady” – Morawiecki mógł nie mieć w restauracji maseczki, bo był tam… służbowo

Czy Ministerstwo Zdrowia wydało 125 mln zł na testy, których nie ma?

„Szumowski przekracza kolejne granice błazenady. Tym razem stwierdził, że skoro premier spotyka się w restauracji służbowo, to nie musi zakładać maseczki. Wiadomym jest, że służbowo zaraża się innych o 56,8% mniej, niż prywatnie. Badania prowadziła firma brata ministra…” – ironicznie podsumował jeden z internautów najnowszą wypowiedź ministra zdrowia.

 

A chodzi oczywiście o sytuację, którą opisywaliśmy w artykule „A tak Morawiecki „przestrzega” obostrzeń, które sam wprowadził…”. – Każdy powinien mieć maseczkę, kiedy spotyka się z drugą osobą. Nie dotyczy to wykonywania swoich obowiązków służbowych” – powiedział w TOK FM Szumowski.

„To jest jeszcze cień mgły czy już opary absurdu?!”; – „Bo jego zarażanie jest mniejsze niż twoje!” – „Wirus nie chce przeszkadzać w pracy i wtedy na paluszkach wychodzi” – ironizowali w komentarzach internauci.

 

A wcześniej równie kuriozalnym stwierdzeniem popisał się rzecznik rządu Piotr Muller. – „Premier został źle poinformowany. Z naszej winy nie miał świadomości, że to zalecenie jednak ma charakter obowiązujący w myśl przepisów o inspekcji sanitarnej i za to w imieniu zaplecza premiera chciałem przeprosić” – powiedział Muller w TVN24.

„Ha ha ha ha … premier rządu nie wie, jakie prawo jest ustalane i jakie rozporządzenia podpisuje… to już jest kabaret… Ludzie, w jakim kraju my żyjemy? Premier podpisujący akty prawa nie wie, co w nich jest”; – „Obywatele muszą te informacje wyszukać sami, a jak czegoś nie zrozumieją to srogi mandat. Natomiast premier może sobie być źle poinformowany i wystarczy jak ktoś za niego przeprosi”;

– „Pan Premier został źle poinformowany, że są ograniczenia w restauracji. O Boże. Nie wiedział. Przeprosi i po sprawie. No tak. Złamiesz prawo – przeprosisz i po sprawie. Nie wpiszesz w 12. oświadczeniach majątku – przeprosisz i po sprawie. Ale pamiętaj, tylko wtedy gdy jesteś w PiS” – komentowali internauci.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
EwaAnty PiSgregChermessmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Żona ciągle się czepia, że jestem za gruby. Czy, jeżeli zapiszę się do pisu, to mój brzuch będzie mniejszy niż wasz?

smętek
smętek

Same cymbały sobie wtórują a co jeden to głośniejszy.

Chermes
Chermes

Bardzo mi się podoba zwrot „zaplecze premiera”. Czyżby miał on oznaczać, że pan premier, noszenie maseczek w czasie epidemii ma głęboko w „zapleczu”? 🙂

greg
greg

Wypłaszczacz krzywej epidemii powie i zrobi wszystko co mu każe władca pisowatych bo wie o tym, że w każdej chwili jego działalnością mogą zająć się razem lub osobno pp. prawnicze dwa w jednym i/lub słusznie ułaskawiony.

Anty PiS
Anty PiS

Czyli jak wychodzę prywatnie z maska na mordzie jest większe prawdopodobieństwo zarażenia niż wyjście służbowo bez maski haahaha co za dramat

Ewa
Ewa

Zdumiewa mnie to co ludzie wiedzą i co powiadają. Robiąc nic daje się pozwolenia na takie błazenady. Więc do każdego kto ma wątpliwości to powiadam że to się dzieje na prawdę.