Szumowski w odstawkę? Może zastąpić go marszałek Karczewski

„Przychodziłem skatowany. Oglądałem głupie filmiki”. Szumowski o swoim dramacie

„Gazeta Wyborcza” podaje, że już po wakacjach Łukasz Szumowski może pożegnać się ze stanowiskiem ministra zdrowia – zastąpić go ma Stanisław Karczewski. Roszada w resorcie zdrowia związana jest z większym przemodelowaniem rządu. Prezes Kaczyński obiecał zdymisjonowanie części ministrów i powołanie nowych.

 

Szumowski naraził się swojej partii poprzez kontrowersyjne zakupy jego resortu. Urzędnicy zakupili m.in. bezużyteczne maseczki i respiratory od handlarza bronią. „Uważam, że w czasie w pandemii potrzebny jest dobry minister zdrowia” – powiedział w rozmowie z dziennikarzami senator Jan Maria Jackowski (PiS).

Najprawdopodobniej „dobrym ministrem zdrowia” byłby wspomniany Karczewski. Polityk znajduje się obecnie pod lupą prokuratury, która bada dyżury w szpitalu, jakie brał on w czasie pobytu na bezpłatnym urlopie (zarobił wówczas ponad 400 tys. zł). Opozycja nie zostawia na takim kandydacie suchej nitki.

 

To byłaby fatalna decyzja. To jest kolejna mętna postać. Nie rozliczył się z zarobków w szpitalu” – ocenił potencjalną nominację Karczewskiego Michał Szczerba (KO). Ten sam polityk zauważa, że również Szumowski nie nadaje się na to stanowisko. „Na pewno jest kulą u nogi PiS. Gdzie są pieniądze wyprowadzone z resortu na respiratory? Respiratorów nie ma. Pieniędzy nie ma. Czas najwyższy by pozbyli się ministra, który kompromituje gabinet” – dodał przedstawiciel liberalnej opozycji.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Losy Szumowskiego i Karczewskiego w rządzie nie są jeszcze przesądzone. Wiadomo, że, jak podaje „Wyborcza”, z tekami ministrów pożegnać mogą się m.in. Jan Krzysztof Ardanowski, Danuta Dmowska-Andrzejuk, Tadeusz Kościński oraz Jacek Czaputowicz. Ten ostatni samodzielnie zgłosił chęć odejścia z rządu PiS.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments