Szumowski: „Wybory w tradycyjnej formie możliwe za 2 lata, tylko wybory korespondencyjne są bezpieczne”

6526 zachorowań i 116 zgonów ostatniej doby. "Fałszywie dodatni" wynik Szumowskiego - b. minister w szpitalu

„Moje rekomendacje przeprowadzenia wyborów prezydenckich w tej tradycyjnej formie, gdzie wszyscy idziemy do urn, spotykamy się w lokalach wyborczych, są możliwe najwcześniej w sposób bezpieczny za 2 lata – i taka jest moja rekomendacja. Jeżeli ugrupowania polityczne nie zgodzą się na taką formułę, takie rozwiązanie, wtedy jedyną formą bezpieczną przeprowadzenia wyborów prezydenckich są wybory korespondencyjne” – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

 

Dodał, że tradycyjne wybory tradycyjne będą bezpieczne wtedy, kiedy będzie szczepionka na koronawirusa. – Epidemia będzie nam towarzyszyła jeszcze do półtora roku. Szczepionka może powstać w ciągu kilkunastu miesięcy” – stwierdził Szumowski.

Zaznaczył, że „wszelkie dane medyczne mówią, że nie ma lepszych lub gorszych terminów, miesięcy na przeprowadzenie wyborów korespondencyjnych z punktu widzenia medycznego”.

 

– „O wszystkich szczegółach, o formule, szczegółowych zaleceniach dotyczących przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych będę mógł poinformować pana premiera i przekazać mu swoje rekomendacje w momencie, gdy ustawa o wyborach korespondencyjnych będzie już w pełni ukształtowana i wróci w ostatecznej formie do parlamentu” – zapowiedział minister zdrowia.

W internecie pojawiły się pierwsze komentarze po rekomendacji Szumowskiego: – „A dlaczego nie za 10 lat? Przypomnę: w lutym minister Szumowski mówił, że maseczki są bez sensu, teraz, że mamy je nosić do wynalezienia szczepionki….”; – „Rekomendacja idealnie pasuje pod polityczne plany PiS. „Panie prezesie, melduje wykonanie zadania”; – „A można było powiedzieć, że wybory tradycyjne odbyć się nie mogą i nie wiadomo, kiedy będą mogły mieć miejsce. Można było zasugerować, że zasadnym byłby stan klęski żywiołowej. Bo zdrowie Polek i Polaków jest ważniejsze od pędu do władzy. Cóż…”.

bt

Źródło: onet.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anal
Anal
17 kwietnia 2020 19:25

Mam nadzieję że Pan Minister używa żelu…

Jantar
Jantar
17 kwietnia 2020 19:44
Reply to  Anal

Po co ma używać żel? To towarzystwo wzajemnej adoracji, szczelnie zamknięte. A na wszelki wypadek i tak testy robią sobie i rodzinom po 3 razy dziennie.

Jantar
Jantar
17 kwietnia 2020 19:48

„Wybory w tradycyjnej formie możliwe za 2 lata, tylko wybory korespondencyjne są bezpieczne”. Co tak skromnie? Brytyjscy naukowcy z Harwardu opublikowali wyniki badań, że koronawirus będzie z nami co najmniej 5 lat i to w najlepszej wersji, bo bardziej prawdopodobne jest, że potrwa to znacznie dłużej. Więc czemu nie skasować w ogóle wyborów na co najmniej 20 lat? Akurat tyle jeszcze może pożyć Zbawca Polski, więc do śmierci miałby spokojne rządy bez wyborów, bez opozycji, z pełną inwigilacją społeczeństwa i społeczeństwem ubezwłasnowolnionym, bo także pozbawionym wszelkich praw obywatelskich i człowieka – wszystko oczywiście w trosce Zbawcy o każdego Polaka i każdą Polkę. Szumowski mówi, że „nie będzie normalności aż do wynalezienia szczepionki”, ale zapomniał dodać, że szczepionka pojawi się wtedy, kiedy Zbawca pozwoli, bo wtedy nie będzie mógł już mieć społeczeństwa pod butem i wmawiać ludziom, że to „przecież dla ich dobra, dla ich bezpieczeństwa, dla ich życia”.

Kamila
Kamila
17 kwietnia 2020 20:06

haha

andrzej
andrzej
17 kwietnia 2020 20:32

Ładnie to tak sumienie obciążać kłamstwami i ryzykować, że rozgrzeszenia się nie dostanie.

Piotr
Piotr
17 kwietnia 2020 22:43

Z medycznego punktu widzenia autora pomysłu wyborów w czasie zarazy należało by ubrać w kaftan bezpieczeństwa i odizolować, bo zagraża społeczeństwu tak samo jak wirus

ewa
ewa
18 kwietnia 2020 11:35

za ta rekomendacje Szumowski powinien stracic wszystkie tytuły uzyskane w zakresie medycyny

Marcin
Marcin
18 kwietnia 2020 17:53

Nikt nie czyta juz ze zrozumieniem? Wybory korespondencyjne to NAJBEZPIECZNiEJSZA forma, a nie bezpieczna. Najbezpieczniejsza z możliwych, skoro juz opozycja nie zgadza sie ani na maj, ani na za dwa lata.

Marek
Marek
19 kwietnia 2020 18:15

Kolejna przepowiednia wielkiego autorytetu pis.
Brakuje jeszcze tylko, aby ministrem nauki i szkolnictwa został mianowany Suski.
Swoją drogą – jak takie palanctwo może rządzić Polską ??