Szumowski wydał zakaz wypowiadania się wojewódzkim konsultantom medycyny

Poważne zmiany dotyczące pobytu na kwarantannie

„W związku z pojawieniem się w przestrzeni publicznej różnych opinii wydawanych przez konsultantów wojewódzkich dotyczących koronawirusa SARS-CoV 2 odpowiedzialnego za epidemię COVID-19 proszę o zobowiązanie konsultantów wojewódzkich w reprezentowanych przez Państwa dziedzinach do zaprzestania samodzielnego wydawania wyżej wymienionych opinii – brzmi fragment pisma rozesłanego przez Ministerstwo Zdrowia do konsultantów krajowych w sprawie zakazu wypowiadania się przez konsultantów wojewódzkich z zakresu medycyny. Dotarli do niego reporterzy „Gazety Wyborczej”.

 

Pisma miały trafić do 94 konsultantów krajowych. Przesłano je także do wiadomości pisowskich wojewodów. Podpisała się pod nimi Józefa Szczurek-Żelazko, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, czyli zastępczyni Łukasza Szumowskiego.

„Tylko takie działanie zapewni przekazywanie informacji merytorycznie prawidłowych, jednolitych oraz nie będzie przyczyną do nieuzasadnionego wzniecania niepokoju w środowisku medycznym” – brzmi kolejny fragment pisma.

 

„To po prostu kaganiec. Oczywiście sianie paniki jest niedozwolone, ale nie można też nas kneblować. Po takim piśmie czuję się jakbyśmy wrócili do czasów komuny – powiedział „GW” jeden z konsultantów wojewódzkich z Podlasia.

Resort Szumowskiego w piśmie domaga się także przesłania do Ministerstwa Zdrowia wszystkich opinii dotyczących pandemii koronawirusa wydanych dotychczas przez konsultantów wojewódzkich.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

16
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
MartaMamKASIAHenrykMaria Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wojciech K
Wojciech K

Pojawiały się głosy,że Szumowski,żeby zachować twarz,powinien powiedzieć prawdę i podać się do dymisji.A przecież to taka sama wszawa kreatura,jak jego mocodawcy z karłem na czele.

Jantar
Jantar

Czyli informować może tylko Morawiecki, Szumowski i Duda. Wszystko w celu ukrycia statystyk i wmówienia społeczeństwu w odpowiednim momencie, że rząd zwyciężył z wirusem i wybory mogą się odbyć. A po wyborach niech chorują i umierają – ważne, żeby Duda je wygrał.

Marek
Marek

To oczywista, oczywistość, przecież nie można dopuścić by ktoś, nie przeszkolony w kłamaniu przez przypadek powiedział prawdę. Szumowskiemu można zaufać w kłamaniu, bo ostatnio udowodnił, że jest w tym biegły. Biegle kłamie o ilości testów na milion jakie podobno wykonujemy (zawyżając tą liczbę ok 10cio krotnie) czy o ilości osób w kwarantannie (zaniżając ją o 60 tysięcy). O innych nie wspomnę.

HerodAntypis
HerodAntypis

To trio przejęło kontrolę nad koronawirusem w Polsce. Od teraz te trzy indywidua będą decydować ilu Polaków wirus może zaatakować, a ilu zabić. Zdecydują też u kogo wirus musi być ukryty, a u kogo może się ujawnić (objawić, bo to w.s.j katole są)

andrzej
andrzej

Przyjdzie mówiących prawdę zwalniać.

Marek
Marek

Przyjdzie? To już trwa. Wywalono pielęgniarkę w czasie kryzysu służby zdrowia podczas epidemii bo powiedziała prawdę, wywalono po cichu poprzedniego dyrektora Agencji Rezerw Materiałowych. Nawet zasłużona dla pisu jędza została zawieszona w prawach członka partii.

antymoher
antymoher

to juz się dzieje!!!!

smętek
smętek

Bardzo słusznie. Nie będą jacyś specjaliści informowali o braku środków ochrony, testów i miejsc w szpitalach. Ma być spokój zaprogramowany przez „wadzę”. Kaczafi nie może się denerwować bo zły nastrój udziela się kotu.

Oli
Oli

Pan Ministerstwa Szymowski wydawał mi się zetelny, bardzo zaangażowany i przejęty losem Polaków. Od jakiegoś czasu nie wierze juz niestety w żadne zapewnienia.Pan Minister jako lekarz powinien zachować sie godnie, z twarzą a nie jak marionetka. Życzę mu wytrwałości, uniesienia tego ciężaru bo wszak jest lekarzem z powołania i musi mu być wewnętrznie ciężko.

Maria
Maria

W sytuacjach nadzwyczajnych – a takową mamy -dla uniknięcia chaosu musi być 1 organ wydający decyzje!!!!, przestańcie już pluć jadem !!!

Jantar
Jantar

Przecież nie o wydawaniu decyzji tu mowa! Kłania się czytanie ze zrozumieniem, bo mowa jest o rzetelnym informowaniu społeczeństwa, a w informacje na ten temat od rządu raczej trudno uwierzyć. Przypominam, że Morawiecki 2x miał wyroki za głoszone kłamstwa w różnych sprawach. Dlaczego teraz miałby mówić prawdę? Dlaczego Duda miałby teraz mówić prawdę, skoro co rusz także kłamie w różnych sprawach? Zadałaś sobie te pytania? Pewnie nie. To może jednak sobie je zadaj i przemyśl odpowiedzi.

Henryk
Henryk

To kneblowanie to skandal. Przecież konsultanci sa m.in id tego żeby sie wypowiadać i informować.Są kompetentni jak sadzę bo powolał ich Minister Zdrowia wedlug zasady merytorycznych kompetencji .Chyba że po politycznym uznaniu i teraz każe im milczeć? No to wiecej konsekwencji radze.

KASIA
KASIA

To jeat wprowadzone zeby hieny medialne nie ponosiła wyobraźnia…

Mam
Mam

Bo to mafia, na prawie…

Mam
Mam

A Szumowski to pionek…

Marta
Marta

Tylko testy są w stanie nas uratować wykluczając z otoczenia osoby chore, w przeciwnym razie będzie tragedia, wszyscy myślą że są nieśmiertelni. W sejmie dostają płyny do dezynfekcji, rękawiczki, maseczki a RATOWNICY MEDYCZNI na froncie walki, nie mają nic.Rząd by się wstydził – zabrać ich na wycieczkę jednodniową bez ochrony do szpitala.może wtedy by zrozumięli co czuje medyk i jego rodzina !!!!!