Szumowski wypoczywa w Hiszpanii, choć sam odradzał to Polakom

Szumowski chce pomników w każdej gminie dla wiceministra, który kupił respiratory

Były minister Łukasz Szumowski poleciał na wakacje na Wyspy Kanaryjskie. Przedstawiciel prawicy za cel wizyty obrał sobie wyspę Fuerteventura.

 

Decyzja Szumowskiego o wylocie na Wyspy Kanaryjskie jest mocno zaskakująca. Wyspy mają już ok. 5 tys. zdiagnozowanych przypadków choroby COVID-19, sytuacja epidemiologiczna zdaje się na nich stale pogarszać. Sam Szumowski jeszcze niedawno odradzał zresztą podobne wycieczki swoim rodakom.

O takich wakacjach, jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć. Nie ma żadnych danych naukowych, które mówią, że epidemia wygaśnie latem” – mówił w maju w RMF FM. Skąd ta nagła zmiana stanowiska w sprawie wakacji?

 

Warto też przypomnieć, że Hiszpania (a więc również Wyspy Kanaryjskie) zostały objęte przez nasz rząd zakazem lotów lotniczych już od 1 września bieżącego roku. Szumowski może mieć problem z powrotem do kraju od najbliższego wtorku.

Ciekawe czy Łukasz Szumowski zdąży wrócić z wakacji na Wyspach Kanaryjskich przed wprowadzeniem zakazu lotów z Hiszpanii, czy znowu będzie trzeba przesunąć zakaz o tydzień” – zażartował Dariusz Szczotkowski z inicjatywy Niskie Składki.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Powyższy dowcip jest oczywiście nawiązaniem do działań ministerstwa, które w ostatniej chwili zdecydowało się odłożyć zakazy lotów o kilka dni później. Przypomnijmy – nowa lista z zakazami zawiera najczęściej odwiedzane kraje, w tym Hiszpanię, Maltę, Albanię, Rumunię, Belgię oraz Monako.

Szumowski, co warto podkreślić, musi być bardzo mocno wymęczony, bo to już jego drugie wakacje w tym roku. Wcześniej wypoczywał na Suwalszczyźnie.

Mam krótki urlop na Suwalszczyźnie. Jestem z rodzicami, żoną i dziećmi. Chwila odpoczynku od polityki. Ładna, ciepła pogoda. Pływałem przez jezioro i z powrotem. Lubię polskie jeziora, czasami wybieramy się też z rodziną nad polskie morze” –zapewniał wówczas reporterów „Super Expressu”.

/nt/

Źródła: interia.pl, se.pl, o2.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
26 sierpnia 2020 23:58

Są dwie opcje:
1/ zakazy służą tylko do trzymania ludzi za mordy oraz do ich wkurzania ( każdej chwili możemy wam wszystko odebrać)
2/ kto jak kto, ale Szumowski zna prawdę o tej epidemii…i dlatego jest tam, gdzie nam zakazano ???

P.S. Nieładny, zapasiony brzuch ma pan doktor.

HerodAntypis
HerodAntypis
27 sierpnia 2020 07:21
Reply to  Zwinka

Jest jeszcze trzecia opcja:
3/ Co wolno szumowinie, to nie wam,
suwerenne świnie!

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
28 sierpnia 2020 08:50
Reply to  Zwinka

Ten bandzioszek to i tak pikuś przy tym, co przed sobą turlają Terlecki i Jaśnie Nadprezes. 😉

Roman
Roman
27 sierpnia 2020 07:56

Dla świętego spokoju dał dyla z kraju, celowo. Hiszpania zamknie wyloty, ustanowi kwarantanny i o to chodzi – Szumowski nie będzie mógł wrócić… odpowiedzialność za przekręty zostanie rozmyta i wypłaszczona.

Kundzia
Kundzia
27 sierpnia 2020 08:55

Szumowski zmył już makijaż z oczu,a morawiecki wyśle po niego specjalny samolot zdjęcie z jego brzuszkiem -nieapetyczne.Zakazy dla pisiorów nie istnieją.Dla mnie może nie wracać napewno nie będę za nim tęsknić.