Szydło chce zostać dyrektorką muzeum Auschwitz-Birkenau?

Beata Szydło komisarzem politycznym w Muzeum Auschwitz-Birkenau

Nie milkną echa informacji o nominowaniu byłej premiery Beaty Szydło do grona członków Rady Muzeum Auschwitz na terenie b. faszystowskiego obozu śmierci. Nominacja spowodowała już rezygnację z tego gremium kilku osób.

 

Teraz, w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”, sprawę nominacji skomentowała była ambasador Polski w Izraelu oraz dziennikarka – Agnieszka Magdziak-Miszewska. Z jej relacji wynika, że Szydło chce zostać nowym dyrektorem wspomnianego muzeum.

„Nie wiem, jakie kwalifikacje ma Beata Szydło. Wiem, że od dawna chciała zastąpić Piotra Cywińskiego na stanowisku dyrektora Muzeum Auschwitz-Birkenau. Jej misją w radzie będzie zapewne upolszczenie Auschwitz” – przyznała Magdziak-Miszewska.

„Szydło zajmie się przede wszystkim polską częścią historii obozu. Na radzie może stawiać zarzuty formułowane przez środowiska narodowe i część rodziny Witolda Pileckiego; uważają oni, że pamięć o Pileckim, i o Polakach w ogóle, jest w muzeum niedostatecznie uwypuklona, że polskie wątki są zaniedbywane w historii obozu” – dodała

 

Taki tok myślenia, według Magdziak-Miszewskiej, nie jest zbyt racjonalny, ponieważ obóz Auschwitz-Birkenau był przede wszystkim obozem śmierci dla Żydów.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Oświadczenie w sprawie wydał też Zarząd Towarzystwa Przyjaźni Izrael-Polska.

„To miejsce nie jest własnością rządu ani państwa, to miejsce należy do ofiar, które zostały tam bestialsko zamordowane. My dzieci ofiar Zagłady i przedstawiciele Towarzystwa Przyjaźni Izrael-Polska, które działa na rzecz wyeliminowania uprzedzeń między narodami polskim i izraelskim, jesteśmy zaskoczeni i zaniepokojeni zmianami personalnymi w Radzie Muzeum Auschwitz. Nie rozumiemy intencji zmian, według nas zmiany mają na celu wykorzystanie Muzeum Auschwitz jako arenę interesów niedozwolonych, arenę interesów osobistych i politycznych, które w żadnym wypadku nie powinno mieć miejsca” – napisano.

Trudno nie zgodzić się ze stanowiskiem przedstawionym przez tę organizację.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
smętek
smętek
16 kwietnia 2021 17:16

Kiedy do tej mafii dotrze, że zło jakiego się dopuszczają ,niszcząc wszystko co chcą, jest komentowane przez gremia światowe.

Kundzia
Kundzia
16 kwietnia 2021 20:49
Reply to  smętek

Do nich to nigdy nie dotrze bo to są ludzie z gminu,a cham honoru i ambicji nie ma.

Stanisław
Stanisław
16 kwietnia 2021 21:59
Reply to  smętek

„gremia światowe'- ło Jezu…

Chermes
Chermes
16 kwietnia 2021 17:20

Osobiście jestem za. Ubrać babę w pasiak, na nogi założyć drewniane saboty i niech sobie siedzi za drutami. Jej się to po prostu należy… 🙂

Stanisław
Stanisław
16 kwietnia 2021 21:58
Reply to  Chermes

A szanowny pan w tym obozie pisze się na stanowisko Lagerschreibera , czy ambicje są większe np. Kommandoführera? Pytam przez ciekawość.

druh Marek
druh Marek
16 kwietnia 2021 18:48

Najgorsza wśród premierek Europy- byłych i obecnych- ma być ważną osobą w Muzeum Auschwitz? To tak jakby napluć w twarz, tysiącom ofiar tego obozu. To ta dyspozycyjna pisowska funkcjonariuszka tolerowała antysemickie hucpy Rydzyka- jego plugawe komentarze o Żydach. Tolerowała marsze ONR i innych nazioli. Jej minister Ziobro, bronił – i broni dalej- jak mógł: Międlara, Rybaka i innych antysemickich bojówkarzy.. Ta pani sympatyzuje z Winnickim, Braunem i każdym politykiem prawicy, który pluje na Unię Europejską . Nie zgadzam się ,by taka kłamliwa, szkodliwa dla polskiej racji stanu osoba, zasiadała w Radzie Muzeum Auschwitz!
Wnuk działacza ruchu oporu w latach okupacji i Powstańca Warszawskiego.

Marek
Marek
16 kwietnia 2021 18:49

Postawcie na czele międlara albo rybaka, ten samo poziom co szydło.

Shaq
Shaq
16 kwietnia 2021 19:41

Ilekolwiek broszek przypnie sobie pani-rozgotowana-klucha, jakiekolwiek drogie okulary sobie wsadzi na nos – i tak zawsze zachowuje się jakby na nogach miała gumofilce. Pasuje do towarzystwa, w które się pcha, jak chomąto i wóz drabiniasty do eleganckiej do biblioteki.

powidzanie
powidzanie
17 kwietnia 2021 18:12

W rejonach miast i wsi gdzie były obozy koncentracyjne zagłady tzw. komuna otworzyła szpitale psychiatryczne.