Szydło ma kłopoty z pamięcią i mówieniem po angielsku (film)

Nowa rola, stare nawyki? Beata Szydło w PE

Można się o tym przekonać, słuchając odpowiedzi Beaty Szydło na pytania dziennikarza zadane jej po angielsku. Dotyczyły one decyzji ówczesnej premier o wyprowadzeniu flag unijnych z KPRM oraz kwestii Brexitu. Nie dość, że Szydło nie była łaskawa odnieść się po angielsku do zadanych jej pytań, to jeszcze minęła się z prawdą.

Na pierwsze pytanie początkowo nie odpowiedziała – dziennikarz musiał je później powtórzyć po polsku. Szydło usiłowała go przekonać, że nie kazała usunąć flag UE z Kancelarii Premiera, tylko z sali konferencyjnej.

Internauta Stefan Skrupulatny zamieścił więc na Twitterze film z Szydło, który opatrzył podpisem: – „#PrawdziwyPolskiFilm o tym, że magister Szydło nie wyprowadziła unijnych flag, tylko chciała robić konferencje na flagach biało-czerwonych”.  A kolejny internauta dodał: – „Wiecie, jak broni się Szydło? Nie wyprowadzeniem tych flag unijnych pokazanych na zdjęciu, a okrągłym stwierdzeniem, że nie były wyprowadzone z gabinetu premiera. Tyle że tam nie robiono konferencji, na które patrzyła Europa, Świat i Polacy”.

Ze zrozumieniem drugiego pytania poszło Szydło lepiej. Internauci uznali, że to z powodu użycia przez dziennikarza jednego słowa: – „Szkoda, że użył słowa Brexit, bo to nawet taki tuman jak ona zrozumie, a odpowiedź wykuta na pamięć już po polsku”; – Po prostu nie rozumie z tych pytań nic oprócz „Brexit”. I tego się złapała. Gdyby to słowo nie padło, to byłoby po niej. Wstyd taki europoseł”.

Szydło – jak wiadomo – kandyduje do Europarlamentu, gdzie znajomość przynajmniej jednego obcego języka wydaje się konieczna. W marcu w Radiu Zet kandydatka PiS na europosłankę twierdziła, że uczy się angielskiego…

bt

Źródło: wyborcza.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
WaldemarAnlelMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Beata Żenua-Szydło.

Anlel
Anlel

Szydlo do obory..Krowy doić i gnuj wyrzucić..Gdzie się baba pcha ? Po to aby kasować ojro ?

Anlel
Anlel

Ta baba w Brukseli to obciach dla milionów Polaków..

Waldemar
Waldemar

Nieznajomośc języka – to jedno. Ale jest też sprawa kompetencji. Jaka jest wiedza premier Szydło o rozmaitych zagadnieniach polityki, gospodarki czy ustawodawstwa unijnego? Gdy słucham premiera Buzka, wiem, ze mam do czynienia z kimś, kto znakomicie opanował wszystkie te tematy, zna przepisy i dane unijne na wyrywki, ma własną, a nie z przekazu dnia, opinię na każdy unijny temat. Jak na tym tle prezentuje się kandydatka PiS, która ponoć chciałaby być komisarzem (!)? Żenująco. Nigdy nie słyszałem jakiejkolwiek wypowiedzi, która nie byłaby powtórka Nowogrodzkiej. Klasyczny żołnierz PiS, który maszeruje tam, gdzie mu każą.