Szydło w Zakopanem sprawiła poważny kłopot PiS-owi

Szydło w Zakopanem sprawiła poważny kłopot PiS-owi

PiS nie odpuszcza i realizuje konsekwentnie swój program spotkań w całej Polsce, by przypomnieć o swoich dokonaniach i przekonać Polaków, że nic lepszego od obecnie rządzącej partii nie mogło ich spotkać. O tym, że nie są to spotkania łatwe przekonała się była premier Beata Szydło w Zakopanem.

Zaczęło się od pytania jednej z mieszkanek Zakopanego o wysokość pensji pani Szydło, która w jej przekonaniu nie spełnia swoich obowiązków oraz gdzie podziały się te 600 mln zł przeznaczonych dla niepełnosprawnych. To co niewygodne pani Szydło pominęła milczeniem. Natomiast ochoczo zwróciła uwagę, że PiS podniósł już rentę socjalną oraz planuje ułatwienia w dostępności do leków i środków rehabilitacyjnych.  Jednocześnie umiejętnie przeszła do pokazania, jak PiS- owi na sercu leżą niepełnosprawni i stąd teraz prace nad zmianą w systemie orzecznictwie ZUS.  Według niej, poprzedni rząd zawalił sprawę i teraz „mamy taką sytuację w Polsce, że jest kilka grup niepełnosprawnych, które są różnie traktowane i mają różne możliwości funkcjonowania i to musimy zmienić. Nie może być tak, że są jedne grupy niepełnosprawnych nastawiane przeciwko drugim, a do tej pory decyzją poprzedniego rządu właśnie tak się działo”.

Padło też pytanie o amerykańską ustawę 447, która mówi czy i na jakiej podstawie obywatele amerykańscy pochodzenia żydowskiego mogą ubiegać się o niewypłacone odszkodowania za Holocaust. Weryfikacja dotyczy też i Polski. Pani Szydło jednak uspokaja. Dopóki rządzi PiS nie ma żadnego zagrożenia, a wszelkie obawy, że my komuś coś, nie mają podstaw.

Nie obyło się oczywiście bez odniesienia do 500 Plus, które faktycznie zlikwidowało biedę wśród dzieci i „żaden rząd nie odważy się już tego cofnąć”.  Nieopacznie pani Szydło nieco namieszała, bo jak zauważył dziennikarz Przemysław Henzel na Twitterze „To ciekawe słowa z uwagi na to, że to właśnie politycy PiS straszą, że jak opozycja wygra wybory to „zabierze ludziom 500+”.
Ale opozycja podkreślała wielokrotnie, że nie zlikwiduje 500+. Pani Szydło sprawiła dziś więc poważny kłopot PiS-owi, bo potwierdziła słowa opozycji”.

Przekaz z tego spotkania płynie jeden. Dopóki PiS jest u władzy, naród może spać spokojnie. Wszelkie zarzuty nie mają pokrycia w rzeczywistości, bo nikt tak nie zadba o Polaków jak obecna partia rządząca. Zamiast więc czepiać się, uszanujmy prawo i sprawiedliwość w wersji PiS. Radujmy się, że mamy wreszcie rząd, który o nas dba i przestańmy szukać „dziury w całym …”, bo lepiej niż teraz nam być nie może.

Tamara Olszewska

Źródło: natemat.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
ElfDorota świdwinbartMaciek123454321gość Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Cieszmy się, że jest nam tak dobrze. I dobrze nam tam. Było iść na wybory.

gość
gość

Brocha Brocha w Zakopanem, polew się szampanem

Maciek123454321
Maciek123454321

Niech wreszcie to cholerne V-szydło weźmie dupę w troki i przynajmniej odwiedzi protestujące matki i niepełnosprawne dorosłe dzieci. A nie – spływy Dunajcem i hocki-klocki w Zakopanem. Gadu-gadu i ble-ble za nasze pieniądze. Bardzo dobrze, że ludzie zadają niewygodne pytania. Natomiast możliwości intelektualne Broszki są tak małe, że i tak – nawet gdyby chciała – nie umiałaby na te pytania odpowiedzieć. Kogo oni jeszcze chcą sobą zainteresować?

bart
bart

Jak pisowcy rozwalali spotkania wyborcze PO, to tylko darli japy. W sytuacji odwrotnej przynajmniej padają merytoryczne pytania, wobec których Szydło, Terlecki, Piotrowicz czy Morawiecki są bezradni jak dzieci. Oczywiście TVPis tego nie pokaże, ale na nieszczęście dla frajerów z Poslkiej Zjednoczonej Prawicy Rabunkowej są jeszcze inne stacje i internet.

Dorota świdwin
Dorota świdwin

Mamy rząd? To tylko banda baranów wstyd mieszkać mi w tym kraju najchętniej na czas rządów obecnej partii wyprowadzilabym się. PiS nic nie robi grzebią w śmietnikach i grobach. Taki rząd

Elf
Elf

Wyjątkowa prostacka wiejska baba w pisie politykierzy to IV liga gminna ,widocznie Polska wraca do swojej pańszczyźniano-folwarcznej przeszłości bo obwiesie i hołota wiejska się radują