Szydło: wniosek o referendum oświatowe wpłynął zbyt późno

Przyganiał kocioł garnkowi. Beata Szydło złośliwie wypomina Kidawie-Błońskiej Photoshopa

W sobotnim wywiadzie dla TVP Info premier Beata Szydło oświadczyła, że wniosek o referendum w sprawie reformy edukacji „wpłynął zbyt późno, reforma została już wdrożona”. Przyznała, że referenda są potrzebne, „natomiast w tym momencie mamy szczególną sytuację”. Dodała, że według niej zmiany, które już są wprowadzane, „przebiegają bardzo spokojnie”. Jej zdaniem minister edukacji Anna Zalewska prowadziła szerokie konsultacje w sprawie reformy, bo przez kilka miesięcy jeździła po Polsce, spotykała się z samorządowcami, pedagogami i rodzicami. – „I tutaj nie ma niejasności żadnych” – powiedziała premier. Poza tym Beata Szydło podkreśliła, że wniosek o referendum odczytuje jako działanie polityczne.

Przypomnijmy – w czwartek w Sejmie złożono wniosek o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Podpisało się pod nim 910,5 tys. osób. Z inicjatywą przeprowadzenia referendum wystąpił Związek Nauczycielstwa Polskiego. Pod koniec stycznia zawiązał się komitet referendalny, w skład którego weszli przedstawiciele partii politycznych, stowarzyszeń, organizacji i ruchów społecznych popierających pomysł referendum.

Reforma edukacji, w ramach której zmieniona zostanie m.in. struktura szkół, rozpocznie się od roku szkolnego 2017/2018. W miejsce obecnie istniejących typów szkół zostaną wprowadzone stopniowo: 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum oraz dwustopniowe szkoły branżowe; gimnazja mają zostać zlikwidowane. Reforma jest krytykowana za brak szerokich konsultacji społecznych, chaotyczność i pośpiech.
(Źródło: Gazeta Wyborcza)

/j/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

20
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
5 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
16 Comment authors
HiszpanRomanPlus ujemnyWaldemarGrzegorz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bart
bart

Gdyby wpłynął pół roku temu, pani premier rozgotowany pieróg powiedziałaby, że jest za wcześnie.
No, ale to w końcu tylko jedno z wielu jej kłamstw.

AndrzejK
AndrzejK

„Reforma edukacji została wdrożona, ona jest w tej chwili przygotowywana” – powiedziała Szydło.
Co też ona plecie? To reforma jest wdrożona, czy jest dopiero przygotowywana?

Ika
Ika

Ani to ani to. Ta reforma po prostu leży 🙂 Ale czy PiS się kiedykolwiek przyzna do porażki? Przecież nawet wynik 27:1 uznali za sukces…

Nika
Nika

Szczyty hipokryzji! To jest wlasnie ten moment, w ktorym rosnie agresja. Kiedy jako strona orientujesz sie, ze nie rozmawiasz z drugim czlowiekiem, ale z bezduszna machina, ktora dla niepoznaki przybrala kobieca postac. Bezsilnosc i lek w obliczu konfrontacji z automatem zaprogramowanym przez despote, tyrana i szalenca. Wtedy przychodzi chec odreagowania i wszystkie te wyzwiska o ktorych pisala Pani Tamara.

Hiszpan
Hiszpan

Nie mam Pana kurtki i co Pan mi zrobi?

Wiśnia
Wiśnia

Z kim prowadziła konsultacje Zalewska jeżeli są petycje strajki i podpisy pod referendum? KŁAMSTWO!!!

Gwidon
Gwidon

I pozamiatane.

Maciek123454321
Maciek123454321

Nie do końca. „Spisane będą czyny i rozmowy” – napisał Czesław Miłosz, zapomniany przez PISuary, wielki polski noblista. Oko.press i dziennikarze skrzętnie zbierają dossier.

Ika
Ika

A może by pokazała z kim to tak pani Zalewska się konsultowała, bo przecież profesorowie, naukowcy, nauczyciele, rodzice i samorządowcy (na których przede wszystkim spadnie ten kamień) od samego początku wytykali, że reforma i podstawa programowa są do niczego…więc z kim te konsultacje? U kogo się ta kobieta spowiada, że dostaje rozgrzeszenie? Po cholerę chodzić do spowiedzi, skoro na naszych oczach kłamca otwiera gębę po opłatek i go dostaje z rąk samych hierarchów kościoła? A ja mam klepać zdrowaśki, bo pomyliłam kosze z odpadami? To tak jak z zegarkiem Nowaka, stracił stanowisko za 10 tysięcy, a prezes hojną ręką przekazuje… Czytaj więcej »

Nika
Nika

Nalezaloby zweryfikowac, czy rzad rozumie slowo konsultacje! I co z konsultacji w cywilizowanym swiecie powinno wynikac. A z tym Nowakiem to racja, zegarek za 20.000 i podal sie do dymisji, Szyszko stodola za 1.000.000 i wszystko jest ok. CBE sciga Zdanowska za splacony kredyt, sedziego Zurka za niewiadomo co, a Szyszko 6.000.000 przekazuje corce przez prawicowe media, i jeszcze 6.000.000 na co na proekologiczny portal o Puszczy, tej samej ktora niszczy Perwersja do szescianu.

Hiszpan
Hiszpan

zapewne z Elbanowskimi…?

Daniel
Daniel

Trzeba zaskarżyć to do Strasburga że w demokratycznym kraju rząd nie robi referendum którego chcą obywatele.

Hiszpan
Hiszpan

Nikt naszych problemów nie załatwi za nas

magdalena
magdalena

PIS słucha suwerena, kiedy suweren myśli tak jak pisiory, jak nie, to stosują kruczki prawne i wykręty, żeby suwerena nie posłuchać. Do d… z nimi wszystkimi. Moralna ohydna, kłamstwo u hipokryzja. Proponuję zbierać podpisy do referendum w sprawie pigułki dzień po i w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego, wtedy wyjdzie, że PIS suwerena ma w d…

Woytas
Woytas

Jak się domyślamy, takich „szczególnych sytuacji” będzie więcej. Poselskie ustawy/ki to tylko jedna nocka, Zebrać 1 mln podpisów to raczej trochę więcej czasu trzeba…..

Joanna
Joanna

Przez osiem lat Polki i Polacy……………………………….

Grzegorz
Grzegorz

No i wyszło szydło z worka. Kolejne kłamstwo obnażone.

Waldemar
Waldemar

Być może pani premier tak zaciekle wsłuchiwała się, co mówią Polacy, że ogłuchła.

Plus ujemny
Plus ujemny

Trzeba zaproponować referendum w sprawie zgłoszenia J.Kaczyńskiego do nagrody Nobla. Może być z ekonomii, fizyki, chemii, medycyny – obojętne, w każdej dziedzinie jest geniuszem. Becia nie powie że za późno.

Roman
Roman

Lepiej późno, niż wcale !!!