Szydło z Kempą u Rydzyka – obie się modlą

Dzięki sensacyjnemu rapotowi NIK wiemy, kto jeszcze dostał nagrody

Podczas „wizyty” dwóch Beat: Szydło i Kempy w TV Trwam, a później w Radiu Maryja, Tadeusz Rydzyk wygłaszał różne „objawione prawdy”, a potem czekał na ich potwierdzenie. Nam najbardziej podoba się reakcja Szydło po stwierdzeniu Rydzyka: – „Wiele zależy od pani” – w tle słychać jej śmiech. Przynajmniej choć raz zareagowała prawdziwie…

Redemptorysta wyrażał zaniepokojenie sytuacją w Polsce. – „Da się tą dobrą zmianę przeprowadzić czy nie? Nie wiem, czy to jest sterowane, ale to szkodzenie… brak rozmów merytorycznych, miłości ojczyzny… Gdy patrzę na to… wygląda jakby piąta kolumna” – ubolewał Rydzyk. – „Myślę, że to się dzieje, to jest zdenerwowanie za to, że zaczęliśmy powstawać z kolan (…) Czy my damy radę? Proszę się nigdy nie łamać. Od pani bardzo dużo zależy” – mówił duchowny. Wtedy właśnie w tle słychać było śmiech Szydło.

Rydzyk mówił o podziale w obozie rządzącym, o tym, że po wecie prezydenta Dudy słuchacze dzwonili i pytali, co się stało. Premier odpowiadała, że też nad tym boleje: – „Naszym problemem jest to, że daliśmy się podzielić. Ci, którzy chcą, żeby Polskę złamać, stosują takie metody, by to była wściekłość i podział taki, ogromny” – powiedziała.

Poruszył też sprawę mediów i usłyszał zapewnienie Szydło: – „Jesteśmy przygotowani do przeprowadzenia reformy medialnej”. Wyraźnie nieusatysfakcjonowany lamentował: – „Ale to trzeba szybko, bo już dwa lata! Mamy media niepolskie. Oni zmieniają naszą mentalność”.

Była też mowa o aborcji: – „A jak ze sprawą życia? Są zbierane podpisy, żeby nie dopuszczać do zabijania dzieci, do eugeniki. Unia Europejska będzie szalała”- mówił Rydzyk. Na to „filozoficznie” odpowiedziała Beata Kempa: – „To jest walka dobra ze złem”. Jednak konkrety o zaostrzeniu przepisów aborcyjnych nie padły z ust żadnej z pań.

W rozmowie były też „wzruszające” wręcz momenty. Rydzyk zapytał: – „Jak panie dajecie radę? Przecież to jest straszna praca. Czy kobiety są takie silne?”. – „Dajemy radę” – zapewniła Szydło. Rydzyk śmiało zadawał kolejne pytania: – „A wy modlicie się?”. Premier Beata Szydło szczerze odparła: – „My, siedzące przy tym stole, modlimy się. Dwie Beaty się modlą. To wsparcie na pewno dodaje nam sił”.

Ze wsparciem dzwonili też słuchacze. Jedna z dzwoniących stwierdziła, że ludzie dzielą się na tych którzy oglądają TVP i TVP Info oraz tych, którzy wybierają TVN, Polsat czy „Ucho prezesa”. Oceniła, że ci, którzy nie mają czasu śledzić „Wiadomości”, nasiąkają propagandą. Nikt – oczywiście – nie próbował odpowiedzieć na niepostawione pytanie, a czym nasiąkają ci, którzy oglądają „Wiadomości”?
(Źródło: gazeta.pl)

/md/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
8 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
bartMordazdradzieckaPolka gorszego sortuNihilwiśnia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

„Brunetki, blondynki, ja wszystkie was dziewczynki……..” dokończyć wedle uważania.

Mordazdradziecka
Mordazdradziecka

Jezelichodzi o te dwie ”kobiety”… wygnac na Bialorus.

Maciek123454321
Maciek123454321

Nie obrażaj Kobiet Polskich, proszę Cię!!!!

Maciek123454321
Maciek123454321

PS. Zapłaczą się na śmierć bez tatusia Geotryska-Rydzyka.

bart
bart

Cała prawda o Polsce w pigułce. Dwie rozmodlone kluchowate dewotki, jedna to premier, druga to jej służąca. A obie robiące dobrze naszemu polskiemu Rasputinowi

Zwinka
Zwinka

Fakt że Tatko Inkasent tak się turbuje o los Ojczyzny bardzo mię wzrusza, ale brakuje mi informacji, czy Beaty rzuciły coś na tacę.

wiśnia
wiśnia

Na pewno dużo rzuciły bo rydzyk bardzo się o nie martwił.

Nihil
Nihil

Się modlimy.A modlitwa była tak zarliwa ze spuscila ze sobą pareset tysiczkow na tłuste,spocone czoło ojca wszystkich pedofili i złodziei.Wszak zaprawdę są w jednej bandzie (z wiarą to nie ma nic wspolnego)Amen

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Nie muszą. W ich imieniu nieustannie rzuca nie-rząd.

Mordazdradziecka
Mordazdradziecka

Niech sobie ta swoja ”wiare” wsadza. To jest cos jak z moherami, za mlodu kotlasily sie po krzakach i stodolach, a na starosc sa bardziej papieskie od Papieza.

Maciek123454321
Maciek123454321

Z wyjątkiem Krysi Kobyły-Pawłowicz.