Szydło zaatakowała dziennikarza: „Będę wspierać Pana Prezydenta w kampanii. A moją Rodzinę proszę zostawić w spokoju”

"Będę wspierać Pana Prezydenta w kampanii. A moją Rodzinę proszę zostawić w spokoju"

Tygodnik „Polityka” spekuluje, że Beata Szydło prawdopodobnie nie zostanie po raz kolejny szefową sztabu wyborczego Andrzeja Dudy. Przyczyną mają być prywatne zawirowania byłej premier związane ze skandalem wokół jej syna.

 

Beata Szydło była szefową sztabu wyborczego Dudy w 2015 r. Całkiem niedawno spekulowano, że była premier obejmie tę funkcję również w tym roku. Doniesienia ucięła „Polityka”. Dziennikarze zacytowali osobę zbliżoną do środowiska prezydenta, który zasugerował, że Szydło została odsunięta na dalszy plan.

Andrzej (Duda – przyp. red.) zdecydował, że to Beata, bardzo popularna w elektoracie, czego dowodem było pół miliona głosów oddane na nią w eurowyborach, będzie szefową jego sztabu w kampanii o reelekcję. Nie mówię, że prezydent zmienił zdanie, ale dziś sprawa stoi pod znakiem zapytania, właśnie w związku z tym, że Tymoteusz zrzucił sutannę” – przyznał anonimowy informator „Polityki”.

 

Jeszcze więcej o sprawie napisał dziennikarz Wojciech Szacki. „Jak słyszę, PiS rozstrzygnął właśnie palącą kwestię szefostwa kampanii Dudy. Rozgrywkę o ten fotel przegrała Beata Szydło, która bardzo liczyła na to, że jako twarz zwycięskiej kampanii odbuduje się po smutnym początku brukselskiej kadencji. Ale właśnie tego pragnął uniknąć Mateusz Morawiecki. W PiS zaczęło się mówić, że Szydło (której syn porzucił kapłaństwo) będzie dla Dudy raczej obciążeniem niż wsparciem. I tak szefem sztabu ma zostać Joachim Brudziński” – podsumował redaktor.

Do informacji Szackiego szybko odniosła się sama Beata Szydło, używając do tego Twittera. „Panie Redaktorze Szacki i redakcjo „Super Expressu” proszę się powstrzymać od zamieszczania nieprawdziwych informacji od sfrustrowanych informatorów. Będę wspierać Pana Prezydenta w kampanii. A moją Rodzinę proszę zostawić w spokoju” – zaapelowała była premier i obecna europosłanka. Przedstawicielka PiS zasugerowała przy tym, że tekst Szackiego jest „oparty na plotkach”, które mają na celu zdyskredytowanie jej rodziny. „Jeszcze raz powtórzę, proszę moją rodzinę zostawić w spokoju. To są osoby prywatne” – zakończyła.

Szacki odniósł się do zarzutów. Dziennikarz umieścił także link do starego artykułu opublikowanego na stronie Radia Maryja. Artykuł opowiadał o prymicji (inauguracyjnej mszy świętej kapłana) ks. Tymoteusza Szydło. „Wtedy też pani protestowała?” – zapytał redaktor, nie uzyskując na to pytanie odpowiedzi.

Ksiądz Szydło – przed kilkoma miesiącami – oskarżany był o wdanie się w romans z nastolatką, którego owocem miała być ciąża dziewczyny. W grudniu 2019 r. młody duchowny ogłosił chęć przejścia do stanu świeckiego.

Z bólem stwierdzam, że nie udało mi się pokonać kryzysu wiary i powołania. W tej sytuacji nie pozostało mi nic innego, jak złożyć w kurii diecezji bielsko-żywieckiej prośbę skierowaną do Ojca Świętego o przeniesienie mnie do stanu świeckiego (…)” – ogłosił w ubiegłym roku Tymoteusz Szydło.

/nt/

Źródła: se.pl, wyborcza.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
JantarPiotrbraszyns Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
braszyns
braszyns

gdy Tymek odbierał święcenia to cała TVP się srała i nia był osobą prywatną

Piotr
Piotr

Pewna zapomniana już posłanka z samoobrony zakończyła karierę jako kasjerka na jakimś leśnym parkingu samochodowym. To będzie dopiero żenujące jak premier polskiego rządu skończy podobnie….

Jantar
Jantar

Niektórzy pisowcy nieoficjalnie mówią, że „zrzucenie sutanny przez syna Szydło stało się poważną rysą na jej pięknym życiorysie politycznym”. Cóż, od początku twierdziłam, że to sama Szydło pchała syna na księdza, żeby przekonać tym wyborców i żeby kościół stanął po jej stronie w wyborach. I jak widać, chyba się nie pomyliłam….