Szykan wobec sędziego Juszczyszyna ciąg dalszy – został na miesiąc zawieszony w orzekaniu

"Nawacki wykonał wyrok Izby Dyscyplinarnej, która wg. SN nie jest sądem i tłumaczy, że nie mógł złamać uchwały SN"
Maciej Nawacki – Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie

Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nawacki zawiesił sędziego Pawła Juszczyszyna w wykonywaniu obowiązków na miesiąc. – „Zarządzenie zostało wydane ze skutkiem natychmiastowym. Moja decyzja oznacza, że sędzia ma się powstrzymać od wszelkich czynności w sądzie rejonowym i okręgowym” – powiedział Nawacki.

 

Przypomnijmy, że także dzisiaj „Przemoc prawna”. „Aparat represji” wszczął postępowanie dyscyplinarne wobec sędziego Juszczyszyna”. Chodzi m.in. oświadczenie olsztyńskiego sędziego, w którym Juszczyszyn podkreślił, że prawo stron do rzetelnego procesu jest dla niego ważniejsze od jego sytuacji zawodowej.

„Sędzia nie może bać się polityków, nawet jeśli mają wpływ na jego karierę. Apeluję do koleżanek i kolegów sędziów, aby zawsze pamiętali o rocie ślubowania sędziowskiego, orzekali niezawiśle i odważnie” – mówił olsztyński sędzia. Juszczyszyn w prowadzonej przez siebie sprawie cywilnej zażądał od Kancelarii Sejmu ujawnienia list poparcia kandydatów do neoKRS.

 

Nawacki zawiesił Pawła Juszczyszyna na miesiąc, bo tylko na taki czas może zawiesić sędziego prezes sądu. Decyzji nie przekazał osobiście – Juszczyszynowi miał ją dostarczyć pracownik sądu. Od tego zarządzenia nie można się odwołać. Nawacki swoje zarządzenie przekazał Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, która zdecyduje, czy przedłuży okres zawieszenia, czy nie.

A sam Maciej Nawacki prezesem olsztyńskiego sądu jest z nominacji Ziobry. Zasiada także w neoKRS, a jego powołanie wzbudziło wiele wątpliwości, o czym pisaliśmy w artykule „Nawacki poparł… samego siebie na liście kandydatów do nowej KRS”.

bt

Źródło: RMF FM

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
IwonaJacek Doliński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jacek Doliński
Jacek Doliński

Moim zdaniem bezprawie PiSiej mafii wobec sędziów, których niezawisłość staje pod coraz większym znakiem zapytania – bo staje się zależna nie od gwarancji systemowych, tylko od charakteru i odwagi poszczególnych sędziów, a także lekceważenie przez nią prawomocnych wyroków sądowych, powinno stać się przedmiotem jednego z najbliższych posiedzeń Parlamentu Europejskiego. Panie i panowie europosłowie z partii opozycyjnych – do roboty!

Iwona
Iwona

Mam nadzieję, że każdy sędzia, który natknie się na taką samą sytuację postąpi identycznie jak Pan Sędzia Juszczyszyn. Jeśli będzie takich sędziów coraz więcej to nie będą mogli ich wszystkich zawiesić, bo sami sparaliżują cały wymiar sprawiedliwosci. Szacunek Panie Sędzio Juszczyszyn, To jest bohaterstwo w czasie pokoju.